Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Informacje o rodzinie Mielochów

03 gru 2011, 23:19

Witam serdecznie

Niedawno starałem się zebrać jakieś informacje na temat rodziny Mielochów, tej samej której grobowiec stoi opuszczony w parku wokoło Malty. Informacje są mi potrzebne do napisania artykułu na Poznańskiej Wiki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 01:09

Szeryf, zwyczajem jest by sie tutaj podpisywac. A co chcesz o nich wiedziec? Zyja w Poznaniu i maja sie dobrze. Czy nie jest najprostrza droga po prostu sie z nimi skontaktowac. W internecie tez mozna troche znalesc. Tylko kwestia czy oni sobie tego zycza.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 11:31

Przepraszam, nie przedstawiłem się ponieważ nie znalazłem żadnego przeznaczonego na to temat. Już się poprawiam :)

Mam na imię Jakub, w Poznaniu mieszkam od ponad 10 lat. Od kilku miesięcy interesuje się historią tego miasta. Szczególnie interesuje mnie okres międzywojenny. W wolnym czasie edytuję Poznańską wiki.

Wracając do tematu - najbardziej interesuje mnie przedwojenna historia tej rodziny z czasów powstania wspomnianej glorietty. Na razie znalazłem tylko strzępki informacji które zebrałem tutaj.

Nie mam zamiaru naruszać niczyjej prywatności i jeżeli faktycznie potomkowie rodziny Mielochów cały czas mieszkają w Poznaniu być może powinienem zająć się innym tematem.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 15:59

Jak widzisz z tego opisu lezeli tam Andrzej i jego syn Jerzy tworca czarnej rozy. Jerzy mial 3 dzieci Andrzeja, Jurka i Ewe. Najlatwiejsze namiary sa na Jurka wlasciciela sklepu z artykulami motocyklowymi: http://mieloch.pl/. Andrzej tez mieszka w Poznaniu, Ewa nie wiem gdzie mieszka nazywa sie Okinczyk. Reszta to juz Twoja praca. Gratuluje pomyslu i zaangazowania w udzial Wiki Poznan.
Ostatnio edytowano 06 gru 2011, 03:24 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 1 raz

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 16:05

Witam Jakubie !
Gratuluje serdecznie stronki "Poznanskie Wiki", tymbardziej gratuluje iz nie jestes rodzonym poznaniakiem /tak domniemam/ a jednak masz zaciecie do tematu i to jest TO !
Co do rodziny Mielochow to mysle, ze temat jest jaknajbardziej odpowiedni do dalszego prowadzenia, przeciez nie chodzi Tobie o informacje rodzinne o wspolczesnych osobach z rodziny Mieloch, jak metryki chrztu, czy kto z kim, itp.
Czarna Roza byla zawsze najwiekszym punktem zainteresowania, to taka nasza poznanska wielka ciekawostka.
Zycze powodzenia w prowadzeniu stronki o Poznaniu, napewno bede chetnie odwiedzala. Mam pytanie czy to Ty prowadzisz na Wiki /glownej/tematy poznanskie ? /nie orientuje sie w tych stronkach/
Jakubie na koniec, mysle, ze wszystko co poznanskie nie jest nam obce :) a wiec ograniczen w tym temacie nie widze zadnych.
Ps. Zapalonym poznaniakiem jest tutaj Piotr Dutkiewicz /choc rzadko sie pokazuje a szkoda/, ktory ma takze multum informacji o Poznaniu, sama swego czasu, okolo 10 lat temu, odkrylam jego wspaniale opowiesci poznanskie/komunikacyjne i nie tylko. Moze On bedzie mogl Tobie cos podpowiedziec w temacie Mielochow ?
Serdecznie pozdrawiam.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 16:51

Dziękuję za pomoc i komplement :) Oczywiści wiki edytować może każdy, więc zapraszam do dołączenia się do pracy / zabawy.

Faktycznie niedopatrzenie z mojej strony, że nie sprecyzowałem o jakie informacje mi chodzi. Interesują mnie głównie dane historyczne na temat majątku i losów rodziny Mielochów w okresie międzywojennym, oraz wspomniana legenda o czarnej róży.

Chętnie zerknę do książek Piotra Dutkiewicza.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 17:15

Krzysztof Dobrzynski napisał(a):... Tylko kwestia czy oni sobie tego zycza.

Fiu, fiu ???
I kto to pisze???

viewtopic.php?f=1&t=4459

Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Pozostawię to bez komentarza.

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 17:46

Jakubie prosze daj nam znac o Twoich opisach. Zycze powodzenia.
Ostatnio edytowano 06 gru 2011, 02:24 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 2 razy

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

04 gru 2011, 18:07

Krzysiu.

Zapewniam Cię, że nie jestem złośliwa.
Odpowiadam za swoje wszystkie posty we wszystkich tematach.
Jest mi niezmiernie przykro, że jeśeli ja w przytoczonym temacie ( Echa dyskusji...) napisałam, że sobie tego czy owego nie życzę, to odpisałeś że dawno się tak nie uśmiałeś.

A teraz piszesz, że rodzina PP Mielochów na prawo sobie nie życzyć ...
To jak z tym życzeniem czy też nie życzeniem jest?
Jest ono tylko dla wybranych?

Zatem to ja czuję się tak, jakby ta tzw. złośliwość była skierowana raczej pod moim adresem, nie napiszę z której strony. Mnie nie wolno sobie nie życzyć, innym tak.

Owszem, zastanawiam się, ale czy pisać dalej na Forum, dlatego że jest tyle zło....

Edycja 06.12.2011 godz. 10,44
Najlepiej usunąć z poprzednich postów nie wygodne treści.
Jak chorągiewka na wietrze, zależy z której strony wiatr wieje.
Śmiechu warte. :lol:

Re: Informacje o rodzinie Mielochów

06 gru 2011, 23:49

Jakubie prosze daj nam znac o Twoich opisach. Zycze powodzenia.


Dziękuję. Jak tylko zbiorę odpowiednie materiały i znajdę chwilę czasu by napisać artykuł chętnie się nim podzielę.
Odpowiedz