Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rybacki, Malinowski

04 gru 2011, 15:15

Proszę o pomoc i zainteresowanie.
Od 10 lat poszukuję informacji o rodzinie i życiu Jana Rybackiego urodzonego 20.05.1899 w miejscowości Mały Gaj k/Szamotuł w województwie wielkopolskim. Rodzice Jana Rybackiego to Franciszek Rybacki(ur.1869r) i Katarzyna Rybacka z domu Malinowska też urodzona w Gaju (10.09.1874r). Matka Katarzyny pochodziła z rodziny Budychów. Na temat rodziny Budychów posiadam dość dużo informacji z opracowania jednego z potomków Budychów mieszkającego w USA. Jednak bliższych informacji o samym Janie Rybackim mam nie wiele. Zaczynam sądzić, że cała rodzina też mogła wyjechać poza granice Polski lub wyginęła w czasie drugiej wojny światowej. Wiem, że Jan Rybacki do 12.09 1929r. zameldowany był w Poznaniu na ul. Dąbrowskiego 71. Później pracował poza Poznaniem prawdopodobnie zarządzając majątkami rolnymi. W roku 1930 pracował na majątku w Bzowie koło Lubasza, Czarnkowa. Właścicielami Bzowa w tym okresie byli prawdopodobnie (częste zmiany w tym okresie właścicieli Bzowa) Teodor Moszczeński lub Kazimierz Dzieduszycki. Później właścicielem Bzowa był aptekarz z Poznania Cegielski.
e-mail: tadeusz.pertek@neostrada.pl

Re: Rybacki, Malinowski

04 gru 2011, 23:24

Tadeuszu.
Rybacki Jan,s.Franciszka i Katarzyny z d. Malinowska ur.20.09.1899 Gaj Mały, ślub z Waleria Peksa ur.16.04.1901 w Poznańskiem.Dziecko ich to Bogusława Rybacka ur.25.09.1931- ślub z Leon Pertek ur.24.04.1922 Dębie w dniu 13.09.1952 i 6-ro dzieci. Jeden ze synów ożenił się z Panią Solarewicz.
Natomiast Franciszek Rybacki ur.1869 jest synem Tomasza Rybackiego i Elżbiety(brak bliższych danych).
Rzeczywiście Katarzyna Malinowska jest córką Franciszka( 1843) i Agnieszki z d. Budych(1844)

Re: Rybacki, Malinowski

07 gru 2011, 19:32

Szanowny Tadeuszu
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Te dane z portalu
amerykańskiego są właśnie od mojego krewniaka Johna Zwicka z USA ( po
polsku powinien się nazywać Jan Żywicki ). Do jego danych ja również coś
wniosłem. Mnie bardziej interesuje życie Jana Rybackiego po 1930 r. i
ewentualnie jego najbliższa rodzina również ta obecnie żyjąca.Informacje te
bardziej historyczne to już prawie znam. Jeszcze raz dziękuję Tadeusz

Re: Rybacki, Malinowski

07 gru 2011, 20:06

Tadeuszu :D
Jeżeli jesteś krewniakiem "Janka" to ja jestem jego wujkiem,takim trochę dalszym.Moi przodkowie to Justyna Szlamowicz i Stanisław Środowski. Stanisław ma wiele dzieci m.in córkę Maryannę, która 1838 wychodzi za Woyciecha Bieniek rodem z Woli Goryńskiej tak trochę koło Radomia. A Wojciech Bieniek ma córkę Franciszkę która w 1870 wychodzi za Józefa Krawczyka, ci z kolei mają córkę też Franciszkę a Franciszka ma mojego tatę też Tadeusza. A to się narobiło :shock:

Re: Rybacki, Malinowski

07 gru 2011, 20:39

Jestem spokrewniony gdyż jego babcia pochodzi z Budychów z okolic Szamotuł .Można by stwierdzić jaki ten świat mały a ja mimo to tak nie mogę trafić na ślady po swoim Janie Rybackim.Jeśli masz kontakt z Johnem to go pozdrów ode mnie.Miałem z nim bliższy kontakt dwa lata temu później się urwał nie miałem czasu ,ja nie znam angielskiego on polskiego.Tak jakoś wyszło .PozdrawiamTadeusz
Odpowiedz