Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gozdanin, Kwieciszewo, Mogilno ?

06 gru 2011, 16:48

Drodzy Państwo poszukuję informacji jak zdobyć jakikolwiek dokument dotyczący mojego pradziadka Feliksa Szymkowiak. Ze wstępnych informacji udało mi się ustalić że służył w Armii Pruskiej... spoczywa w Kwieciszewie. Rodzina mieszkała w Gozdaninie...

Może jest ktoś z Państwa kto mógłby mi pomóc.

davidtm@go2.pl

Re: Gozdanin, Kwieciszewo, Mogilno ?

06 gru 2011, 19:34

Ja jestem genealogiem z zamiłowania ,jeśli mogę skromnie doradzić:

-skoro mogiła jest w Kwieciszewie ,to w podległej Parafii szukaj w księgach kościelnych wpis zgonu

-Gozdanin pow.Mogilno w księgach /o ile się nie mylę/ Gębice -wieś,są od 1874-1909 r ,księgi są w AP Inowrocław ,jeśli nie możesz stawić się osobiście ,to napisz do Archiwum o Akt Urodz. ,czy np.ślubu .

-Akt Zgonu może być również w USC Mogilno

-w wykazach Bibliotek są poborowi z armii pruskiej ,są też linki do osób poległych w armii pruskiej

Życzę powodzenia

Ela P.

Re: Gozdanin, Kwieciszewo, Mogilno ?

06 gru 2011, 20:48

Mój pradziadek, który zmarł w czasie II wś, jest pochowany w Kwieciszewie (mogiła już nie istnieje), na parafii ksiąg zgonów z tego okresu nie ma, są dopiero od czerwca 1945 r., odnaleziono ten akt zgonu w USC w Mogilnie w księdze zgonów USC Gębice w roku 1940 (pradziad mieszkał w Marcinkowie).

Re: Gozdanin, Kwieciszewo, Mogilno ?

06 gru 2011, 22:11

Napisałem do Parafii w Kwieciszewie podobno dokumentów nie ma - przekazane do archwium w Gnieźnie - złożyłem tam wniosek 3 miesiące bez odpowiedzi... może to tyle trwa nie mam doświadczenia w tych sprawach. Dziękuje za odpowiedzi

Re: Gozdanin, Kwieciszewo, Mogilno ?

31 paź 2013, 02:19

Szymkowiak Feliks
zm. 07.11.1957, ur. 02.05.1896
http://37.28.154.108/kwieciszewo/
Odpowiedz