Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Siuda okolice Mąkowarska

29 gru 2011, 22:03

Szukam wszelkich informacji o osobach lub ich potomkach:
Dzieci Władysława Siudy i Ewy Gajewskiej
Józef Siuda r. 1900 prawdopodobnie wyemogrował do niemiec
Jan Siuda r. 1902 prawdopodobnie wyemigrował dp Francji
Walery Siuda r. 1905 jakiś czas mieszkał w Skurczu .
Eugeniusz Pierzyński

Re: Siuda okolice Mąkowarska

30 mar 2012, 14:11

Witam,
Nie wiem czy te informację będą przydatne, ale w Mąkowarsku pojawia się to nazwisko w aktach małżeństw zawartych w kościele parafialnym w Mąkowarsku:

a) 1872: Jan Siuda i Marianna Buczkowska,
b) 1895L Jan Siuda i Anna Kwasigroch,
c) 1894: Piotr Siuda i Józefa Polasik
d) 1871: Stanisław Siuda i Barbara Siuda
e) 1897: Piotr Siuda i Prakseda Walżyk

Od roku 1920 do 1939 w Mąkowarsku pan Siuda był kierownikiem mleczarni. Zmarł 31 lipca 1939 roku

pozdrawiam
Jakub

Re: Siuda okolice Mąkowarska

30 mar 2012, 20:31

Dziękuję za informację. Ale te wiadomości już posiadam. Ciekawa jest informacja o Kierowniku Mleczarni. W tej okolicy Siudów było tak dużo że ciężko ich uporządkować.
Pozdrawiam
EPI

Re: Siuda okolice Mąkowarska

20 sie 2012, 21:13

witam
trafiłem na ten post i podejrzewam, że możemy mieć wspólnych przodków. Moja babcia była z domu Siuda, jej rodzice to Józef i prawdopodobnie Józefa. Babcia urodziła się w Niemczech w okolicy Duisburga w 1915 roku jako najmłodsze ( chyba 5 dziecko w rodzinie). Jej mama zmarła zaraz po porodzie a ojciec zginął na wojnie dwa tygodnie później. I tyle wiem o nich. Troje rodzeństwa przesiedlono do ciotki ( siostry ojca) w Bydgoszczy lub okolicy. babcia miała wtedy 2 latka. Jedna z sióstr Stanisława ( później zmieniono jej imię na Klara) została adoptowana przez rodzine niemiecką i pozostała w zagłębiu rury. Byłoby mi bardzo miło gdyby odnalazł jakiś wątek związany z tą odnogą naszej rodziny.
pozdrowienia

Re: Siuda okolice Mąkowarska

21 sie 2012, 06:48

Witam serdecznie.
Wprawdzie nie o to pokoleni mi chodziło. Tak z grubsza pasuje co innego.
Mam w drzewie Józefa Siudę urodzonego w 1879 r ( brat mego pradziadka) który ślubował w 1905 roku ( wpis wksiędze małżeńst parafii Świekatowo nr 16/1905) z Rozalią Martą Ciechanowską.Czyli jeżeli chodzi o lata wszystko pasuje - w 1915 mogli mieć już pięcioro dzieci.Jest więc prawdopodobne że nasi pradziadkowie byli braćmi. Wymagaq to jednak potwierdzenia - imiona rodziców itd. Podejmę próbę ale to trochę potrwa.
Pozdrawiam

Re: Siuda okolice Mąkowarska

21 sie 2012, 18:51

witam
dostałem tłumaczony z niemieckiego akt urodzenia mojej babci i nie zgadza się imię matki. W akcie jest ojciec Józef Siuda, matka Józefa z domu Kowalska. Akt jest z Hamborn nad Renem. Ponieważ rozpoczynam poszukiwania chętnie skorzysta z każdego tropu. Jeśli ma Pan coś więcej bardzo prosze o informacje. Mój mail biuro@interhurt.com.pl
pozdrawiam
Wojciech Brzeziński

Re: Siuda okolice Mąkowarska

23 wrz 2012, 14:13

Witam,
W moich poszukiwaniach historycznych udało mi się natrafić parokrotnie na nazwisko Siuda w Mąkowarsku i okolicach. Chcialbym się z Panem pewnymi informacjami podzielić. Oto kilka z nich:
1) według spisu gospodarzy w Mąkowarsku z 1830 roku Jakub Siuda, Stanisław Siuda i Jan Siuda posiadali swoje gospodarstwa wielkości 1,5 włók każde.
2) w roku 1783 władze pruskie dokonały podziału gruntów w Mąkowarsku i wydzierżawiło je gospodarzom. Jednym z 13 gospodarzy był Szymon Siuda.
3) według danych z 1834 roku Jan Siuda posiadał gospodarstwo wielkości 164 morgi i 105 prętów kwadratowych. Stanisław Siuda posiadał 169 mórg i 138 prętów kwadratowych,
4) Stanisław Siuda z Lucimia był także jednym z założycieli kółka rolniczego w Mąkowarsku, które powstało 5 maja 1910 roku. Posiadam protokół założycielski gdzie znajduje się także jego podpis
5) według danych z 1912 roku: Stanisław Siuda z Lucimia posiadał gospodarstwo wielkości 240 mórg, a Piotr Siuda z Lucimia 150 mórg
6) Jan Siuda w dniu 24.05.1924 roku został odznaczony odznaką wojaków, podczas uroczystości poświęcenia sztandaru towarzystwa powstańców i wojaków

Może te ciekawostki bedą Panu przydatne.

pozdrawiam
Jakub
Odpowiedz