Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wujciok/Wujciak/Wojciak

31 gru 2011, 16:28

Szukam informacji gdzie się urodził i z jakich rodziców, kim byli :
Szczepana Wujciak/Wojciak zamieszkały przed 1854 w miejscowości Piotrkowice (koło Czempinia) ur. 1829 w ???
ożenił się w 1854 z Agnieszką Misiaczyk(lub Misiaczek) ze Słonina. Był moim 3xpradziadkiem
Pomiędzy 1854 a 1875 zmienił nazwisko lub dokonano zmiany w akcie ślubu nazwiska z Wujciak (lub Wujciok) na Wojciak, adnotacja na marginesie Aktu mało czytelna (ale jest). Od tego czasu znani mi członkowie rodziny noszą nazwisko Wojciak.
Może ktoś ma w drzewie Wojciaków z tego okresu i rejonu?

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

31 gru 2011, 19:52

Spróbuję odpowiedzieć na nurtujące pytania...już w nowym 2012 roku.
Pozdrawiam i życzę osiągnięć w budowaniu drzewa.
Miłego sylwestra
Helena

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

04 sty 2012, 14:28

Witam!

"Czempiń. Konkurs ogłoszono nad majątkiem p.Antoniny Wojciakowej w Czempiniu. Zgłoszenia pretensyi przyjmuje się do 15 czerwca." żródło: WBC "Dziennik Poznański" nr50 z dnia 24 maja 1908r., str.4.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

13 sty 2012, 18:26

Dziękuje za informacje. Szukam kim mogła być w moim drzewie wskazana Antonina.

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

17 sty 2012, 22:40

W 1818 roku w Grąblewie(parafia Grodzisk Wlkp) rodzi się Petronela,córka niezamężnej Justyny Woyciakownej

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

21 sty 2012, 13:52

laik1971 napisał(a):Szukam informacji gdzie się urodził i z jakich rodziców, kim byli :
Szczepana Wujciak/Wojciak zamieszkały przed 1854 w miejscowości Piotrkowice (koło Czempinia) ur. 1829 w ???
ożenił się w 1854 z Agnieszką Misiaczyk(lub Misiaczek) ze Słonina. Był moim 3xpradziadkiem
Pomiędzy 1854 a 1875 zmienił nazwisko lub dokonano zmiany w akcie ślubu nazwiska z Wujciak (lub Wujciok) na Wojciak, adnotacja na marginesie Aktu mało czytelna (ale jest). Od tego czasu znani mi członkowie rodziny noszą nazwisko Wojciak.
Może ktoś ma w drzewie Wojciaków z tego okresu i rejonu?

witam moje nazwisko wójciak poszukuje przodkow rozalia i wojciech wójciak nazwisko nie wiem czy jest takie bo slyszalam ze tez zmienione -ur.w biskupinie kolo znina 18?? wojciak wujczak jezeli w drzewie masz takie imiona prosze o kontakt ewa

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

21 sty 2012, 20:22

Moje ustalenia genealogiczne poczyniłem tylko w głównej linii dla ustalenia kto zamieszkiwał na gospodarstwie rodowym mojej rodziny w Słoninie (koło Czempinia) jestem aktualnie na Józefie z Piotrkowic 1793. Czy dzieci Józefa 1793, Szczepana 1829 (a było ich ze 20) zawędrowały w twoje strony i są potomkami wymienionych nie mam wiedzy. Jeśli interesuje cię ich wykaz to przygotuję.

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

21 sty 2012, 20:24

AGA KOZA napisał(a):W 1818 roku w Grąblewie(parafia Grodzisk Wlkp) rodzi się Petronela,córka niezamężnej Justyny Woyciakownej


Dziekuje za informacje, umieszczę ja w poczekalni aż dotrę to dego roku.

Re: Wujciok/Wujciak/Wojciak

23 sty 2012, 12:23

laik1971 napisał(a):Moje ustalenia genealogiczne poczyniłem tylko w głównej linii dla ustalenia kto zamieszkiwał na gospodarstwie rodowym mojej rodziny w Słoninie (koło Czempinia) jestem aktualnie na Józefie z Piotrkowic 1793. Czy dzieci Józefa 1793, Szczepana 1829 (a było ich ze 20) zawędrowały w twoje strony i są potomkami wymienionych nie mam wiedzy. Jeśli interesuje cię ich wykaz to przygotuję.

TAK INTERESUJE MNIE I PROSZE O WYKAZ POZDRAWIAM EWA
Odpowiedz