Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szypulscy

06 sty 2012, 18:33

Witam!
Poszukuję przodków lub rodziny Szypulskich
Moje informacje są bardzo skromne. Mój dziadek Zbigniew Szypulski, babcia Marianna Szypulska z domu ?.
Mój tato Edmund Szypulski ur. 26-12-1920 r we Wrześni. Mama Janina Szypulska z domu Barycka.
Tato który zmarł 02-09-1971 r. Po wojnie zameldowany we Wrześni na ul. Rzecznej 5. W czasie wojny wywieziony na roboty do miejscowości Neuruppin potem przebywał w obozie koncentracyjnym. Miał braci jeden to Józef prawdopodobnie pewien okres czasu mieszkał we Wrocławiu, o pozostałych nic nie wiem.
Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.

Re: Szypulscy

06 sty 2012, 19:44

Witam!

Ignacy Szypulski ur. 20.01.1883 r. we Wrześni jako syn robotnika Józefa i Wiktorii z Koniecznych był burmistrzem Wrześni po II wojnie światowej. Zmarł w lipcu 1970 r. w Poznaniu i został pochowany na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Jego biogram znajduje się we Wrzesińskim Słowniku Biograficznym, wydanym w 2011 r.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Szypulscy

06 sty 2012, 19:47

Witam!

Wpisz w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej nazwisko Szypulsk* . Wyszukiwarka pokaże ci publikacje, w których występuje to nazwisko. Sprawdziłam - w "Orędowniku Wrzesińskim" jest wielu informacji o Szypulskich z Wrześni.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Szypulscy

06 sty 2012, 21:03

Serdecznie dziękuję za tak szybkie i cenne informacje.
Pozdrawiam

Re: Szypulscy

13 gru 2015, 18:55

Poszukuję rodziny lub przodków Marianny Szypulskiej. Urodziła syna Edmunda Szypulskiego we Wrześni którego chrzestnymi byli Rozalia Kwiatkowska i Franciszek Szafrański. Dziękuję za każdą informację.Po wojnie Edmund mieszkał we Wrześni na ul. Rzecznej 5
Odpowiedz