Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gotowy

06 sty 2012, 23:00

Czy ktoś wie coś więcej na temat Gotowych z Pleszewa?

Indeks połączony. Duchowni i mieszczanie pleszewscy z Tek Dworzaczka (do 1800). + Mieszczanie pleszewscy z artykułu "Szlachta - mieszczanie w Wielkopolsce w XV wieku" Kazimierz Tymieniecki (wyd. 1937). + Spis mieszczan i osób z Pleszewa z KDW (tom I-XI) (wyd. 1879-81, 1908, 1982-99). + Indeks osób (do 1800) z książki "Dzieje Pleszewa" ksiądz Franciszek Kryszak (wyd. 1938) (+ inne)
(Indeks)

Gotowy Andrzej, mieszczanin z Pleszewa...

Pozdrawiam Piotr

Re: Gotowy

25 sty 2012, 23:12

Witam.
Posiadam w swoim drzewie rodzinnym nazwisko Gotow Maria żona Józefa Strybla pierwsze dziecko Maria ur. 1809 r.
Może akurat będzie pasować do Pleszewa.
Zbyszek

Re: Gotowy

27 sty 2012, 22:15

A możesz Zbyszku przekazać jakieś szczegóły na temat tej osoby z Twojego drzewa?
Najbardziej by mnie interesowało czy się nazywa Gotowy czy Gotow, bo też się spotkałem z takim zapisem...
Pozdrawiam
Piotr

Re: Gotowy

30 sty 2012, 22:14

Witam.
Poszukaj na forum Parafii Zagórów ,tam jest wyszukiwarka z indeksowanych parafii i przejrzy Zagórów .
Zbyszek

Re: Gotowy

29 cze 2013, 15:38

Witam
Piotrze czy posiadasz może u siebie Gotowa Antoni ślub z Antonią .
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Gotowy

26 sie 2013, 22:19

Niestety Zbyszku, ale nie posiadam tego aktu/skanu.
Zauważalne jest jedno, że były dwa gniazda rodowe Gotowych pod koniec XVIII wieku:
1) okolice Daszewic pod Poznaniem (parafia Głuszyna, USC Kórnik)
2) Zagórów, Ciążeń i okolice
I teraz pytanie brzmi skąd pochodzili przodkowie osób z tych dwóch gniazd?
Podejrzewam, że albo z Zagórowa albo spod Poznania. Inna lokalizacja jest mało prawdopodobna.
P.S. Mój najstarszy potwierdzony przodek to Maciej Gotowy, który ślubował 12 listopada 1758 r. w Głuszynie Marcjannie Piduść. Czyli pewne jest, że urodził się w I połowie XVIII wieku i był Cauponis, czyli właścicielem oberży.
Pozdrawiam
Piotr

Re: Gotowy

27 sie 2013, 21:10

Witam.
Pytałem dlatego że Antoni i Antonina są 5 pra . Mam akt ślubu ich syna Andrzeja z 1826 roku urodzonego na Itaugrowie lat 23
rodziców zmarłych, ale nie w Zagórowie .Możliwe że przybył z siostrą Marianną i szwagrem Józefem Stryblem w 1809r.

Pozdrawiam
Zbyszek
Odpowiedz