Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 07:27

Witam. Poszukuję informacji o dacie i miejscu zgonu Anny ur.1834r.
Znany mi, (do dzisiaj), rok śmierci 1917 w Żabnie nie został potwierdzany przez USC-Mogilno.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 15:43

Anna Dobrzynska corka Mikolaja i Katarzyny Hanczewskiej ur 29 czerwca 1834 wyszla za maz w Zabnie 10 maja 1853 za Mikolaja Mierzejewskiego (ur 1829) syna Jana i Jozefy Wiekciszewskiej. Anna zmarla 5 listopada 1917 w Zabnie. Mieli 11 dzieci.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 18:23

Krzysztofie z jakiego źródła są te dane?
Jeżeli nie ma tego w USC-Mogilno, któremu zawsze podlegało Żabno, to może zmarła w innym miejscu, w innej miejscowości?
Ponieważ nie ma możliwości wgłądu do tych akt, ale miła pani z USC sprawdziła lata 1917-19 nic nie znajdując.
Będę wdzięczny za odpowiedź

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 18:39

Zbyszku zrodla w USC aczkolwiek wspaniale po pierwsze zawieraly bledy po drugie mogly, i jak tutaj widac, byc nie podawane przez rodzine.
Moje dane sa z mikrofilmow mormonow koscielne ksiegi. Anna to odboczna linia mojej bezposredniej linii. Cala moja rodzina pochodzila z Zabna a wiec przewertowalem dane od lewej do prawej strony pare razy :lol:

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 19:59

Krzysztofie dzieki za odpowiedz. No może za 6 lat sprawdze osobiscie te akta USC? Wiem jakie "byki" mogli zrobic w pisowni niemcy urzednicy USC z tak polskimi nazwiskami.
Pozdrawiam

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

14 sty 2012, 20:50

Az 6 lat? Moze wczesniej zostana zdigitalizowane i beda w internecie. :wink:
Byki byly spowodowane tez przez zglaszajacych bo taki wlasnie przypadek mialem. Dziecko zglosilo smierc ojca i pomylilo swoja babcie i dziadka. Ale faktycznie widzialem te akta bedac pare lat temu w Polsce. Sa imponujace a mila pani tam pracujaca byla bardzo zyczliwa w pomaganiu szukania danych. Dobrze ze sa zachowane w calosci.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

18 sty 2012, 08:33

Powracam jeszcze raz do mojego pytania.
Poszukuję informacji o dacie i miejscu zgonu/pochówku
Anny Mierzejewskiej zd.Dobrzyńska (1834-1917r.)
Mieszkała z Żabnie pow.Mogilno; niestety w USC-Mogilno nie ma odnotowanego takiego zgonu.
Myślę, że zmarła w innej miejscowości (inny USC)

Krzysztofie, ogromne dzięki za otrzymane od Ciebie informacje.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

19 sty 2012, 00:24

Nawiazujac do Zbyszka problemu. Czy informowanie USC o zajsciu bylo nakazem? Czy wszystkie zajscia sa w USC? Wiadomo ze gdy pochowana jest osoba w obrzedku katolickim to w 100% bedzie zapis w ksiegach koscielnych. Ale ciagle nie ma pewnosci gdzie zmarla. Jedynie gdzie i kiedy jest pochowana.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

20 lip 2015, 11:15

Witam, Wiem gdzie Anna Mierzejewska jest pochowana. Czy ma Pan jej zdjęcie? Możemy porównać, gdyż najprawdopodobniej mamy jej zdjęcie.

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

23 lip 2015, 00:06

Niestety nic nowego wniesc nie moge. Niestety nie mam jej zdjecia. Ale bardzo chetnie zobacze.
Serdecznie pozdrawiam kdobrzynski(malpa)hotmail.com

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

27 lip 2015, 19:56

Jarosław Siudziński napisał(a):Witam, Wiem gdzie Anna Mierzejewska jest pochowana. Czy ma Pan jej zdjęcie? Możemy porównać, gdyż najprawdopodobniej mamy jej zdjęcie.

Witam. Prosiłbym o kontakt - wysłałem @ 8)

Re: Anna Mierzejewska zd.Dobrzyńska

30 lip 2015, 12:16

Nic nie dostalem. Prosze o ponowna probe.
Odpowiedz