Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję przodków Kazimierza Musielaka

15 sty 2012, 19:24

Witam,
Jestem nowa na forum. Poszukuję rodziny i przodków mojego dziadka Kazimierza Musielaka. Mam bardzo mało informacji na jego temat. Wiem, że mieszkał w latach ok 1930 do ok 1950 we Wrześni. Był zegarmistrzem. Miał swój zakład we Wrześni przy ul. Warszawskiej 35 ( później Lenina ) w kamienicy Państwa Tokłowiczów. W tejże kamienicy zamieszkiwał na I piętrze z żoną Marią z domu Nieman pochodzącą z Gniezna. Miał syna Stanisława ur 1926 r w Miłosławiu i córkę ( moją mamę) Teresę ur. 24.02.1932 we Wrześni. Ze strzępków wiadomości, wiem że jego uczniem był Alfons Andrzej Musielak. Mam jednak rozbieżne wiadomości co do jego nazwiska. Są podzielone rodzinne zdania. Jedni uważają, że jest jego adoptowanym synem, inni że to zbieżność nazwisk. Poza tym z rodzinnych opowieści, wiem że rodzina mojego dziadka zamieszkuje w Koszalinie.Osobiście pamiętam swoje ciocie, które odwiedziły po 2000 r w Gnieżnie moją mamę Teresę Konwińską z domu Musielak, o ile pamiętam była to ciocia Kazia i Zosia.
Jeżeli ktoś słyszał lub cokolwiek wie na temat mojej rodziny, lub jest moją rodzina bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam i czekam,
Małgorzata Konwińska-Pielaszek

Re: Poszukuję przodków Kazimierza Musielaka

07 lut 2012, 19:45

Witaj, jak wrzucisz w Google nazwisko Musielak + Koszalin pokażą Ci się namiary na firmę kominiarską p. Musielaka. Napisz do niego lub zadzwoń i zapytaj.

Pozdrawiam serdecznie Wiesława.
Odpowiedz