Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Płaczków - Krotoszyn

26 sty 2012, 21:52

Witam, jestem tu nowa - poszukuję informacji na temat rodziny mojej babci Bronisławy Płaczek, której ojcem był Franciszek Płaczek a matką - Anna zd. Jankowska. Po śmierci mojej prababci pradziadek ożenił się ponownie z Marią Maślaczyk. Mieszali w Krotoszynie, przy ul. Hanki Sawickiej. Moja babcia nie miała żadnego rodzeństwa. Wiem też, że jest spokrewniona z bp. Michałem Kozalem, którego matka Marianna pochodziła z Płaczków.
Nie znam tylko szczegółów tego pokrewieństwa, nie wiem też nic na temat rodziców i rodzeństwa mojego pradziadka.
Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczna,
Karolina Balcerkiewicz

Re: rodzina Płaczków - Krotoszyn

08 kwi 2012, 17:35

Witam, może jesteśmy dalekimi kuzynkami - nazwisko Maślaczyk nie występuje często. Dobrze gdybyś podała przybliżoną datę ślubu Twojego dziadka z Marią Maślaczyk Pozdrawiam anna

Re: rodzina Płaczków - Krotoszyn

08 kwi 2012, 18:47

Witam.
Na stronie http://poznan-project.psnc.pl/search.php znalazłem
Parafia katolicka Krotoszyn [Krotoschin], wpis 5 / 1825 zgodność: Pan młody: 42%

Franciscus Plewczynski (29) ojciec: Joseph Plewczynski, matka: Carolina Demel

Anna Jankoska (26) ojciec: Lucas Jankoski, matka: Monica Leninoska
może to te osoby,lub będzie pomocna ta strona ..?!
Pozdrawiam Wojtek!!!

Re: rodzina Płaczków - Krotoszyn

09 kwi 2012, 00:01

Witam

Marianna Płaczek urodziła się w 1851 roku, zmarła w 1927. Jej pierwszym mężem był Paweł Konieczny, mieli 5 dzieci.
PoznanProject:
Parafia katolicka Benice, wpis 1 / 1869 zgodność: Pan młody: 100% Panna młoda: 72%
Paulus Konieczny (32)
Marianna Płaczoszek (19) Dodatkowe informacje: viduus

Drugim mężem Marianny był Jan Kozal, mieli oni 2 dzieci: Wojciecha Kozala (1891-1920 zginął w Powstaniu Wielkopolskim, był jednym z jego dowódców na ziemiach Rawicza) i Bł. Michała Kozala (1893-1943).
Odpowiedz