Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

04 mar 2008, 12:59

Witam wszystkich. Jestem nowa na tym forum. Od wielu lat zajmuję się gromadzeniem danych dotyczących rodziny. Moje panieńskie nazwisko brzmi Lichocińska. Poszukuję osób i danych związanych z nazwiskami: Lichociński, Popielarz, Modrak oraz miejscowościami: Białożewin, Chomiąż Księża, Samoklęski, Jaroszewo, Mokronosy, Żnin. Jestem potomkiem Konstantego Lichocińskiego ur ok 1846 r i zmarłego w 1918 r. i Józefy z domu Modrak o której nic nie wiem. Ta para miała syna Antoniego 1875-1952 ożenionego z Agnieszką z domu Popielarz 1876-1971, a ich synem był mój dziadek Władysław. Może odezwie się ktoś z rodziny i pomoże mi w uzupełnieniu drzewa.

07 mar 2008, 04:58

Niestety w Dworzaczku nie ma Lichocinskich, Ale z Bialozewina pochodza Bauzowie z mojej rodziny. Parafia Gora.

re

07 mar 2008, 07:26

Czy to, że nie ma w Dworzaczku znaczy, że takiej rodziny tam nie było? W akcie zgonu mojego dziadka figuruje miejsce urodznia Białożewin(1906), co do Konstantego ur. 1846 (?) informację, że tam się urodził mam od kuzyna.

07 mar 2008, 17:39

Dworzaczek w swojej pracy zajmowal sie rodzinami stanu szlacheckiego. Oczywiscie nie jest to jednoznaczne, ze Twoj dziadek nie istnial. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

04 kwi 2008, 12:57

Od 7.kwietnia w Żnińskim Muzeum Ziemi Pałuckiej będzie w sprzedaży unikalna publikacja

"Kronika żałobna utraconej w granicach W.X.Poznańskiego Ziemi Polskiej"

nakład 500egzemplarzy,cena 20zł.
Żnińskie Towarzystwo Kulturalne jest inicjatorem wydania.
Jest to wyjątkowy zbiór informacji o wielu miejscowościach na Pałukach.

Informacja z dzisiejszej "Gazety Pomorskiej"
Grażyna

04 kwi 2008, 13:38

Badajże na wbc jest ta pozycja, ale co to za czytanie z monitora :( Mam nadzieję zdobyć tę książkę. Dzięki Grażyno za info, jeszcze nie przeczytałam GP.

re

05 kwi 2008, 07:48

Dzieki z informację, 500 egzemplarzy to niewiele. A ja mieszkam zbyt daleko, żeby być w Żninie siódmego. Czy możesz się dowiedzieć o możliwość sprzedaży wysyłkowej? Interesują mnie miejscowości podane w poście oraz Szubin.Pozdrawiam Teresa.

05 kwi 2008, 09:54

Myślę ,ze najlepiej zapytać u źródła
Na stronie urzędu w Zninie znalazłam dane

1) Żnińskie Towarzystwo Kulturalne
Żnin,ul.Pocztowa 15

tel.0(52)302 03 08
Prezes Stefan Czarnecki

2) Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie
tel 0(52) 302 02 93
email mzp@paluki.pl

Proponuję zadzwonić i zapytać o szczegóły
Miło będzie jak również podzielisz się z nami uzyskaną odpowiedzią :)

Grażyna

re

07 kwi 2008, 19:34

Mam odpowiedź z Muzeum . Pozycję można zamówić za zaliczeniem pocztowym. Pozdrawiam Teresa

07 kwi 2008, 20:06

Dziękuję
Grażyna

27 kwi 2008, 21:26

Książka, o której tu jest mowa pt "Kronika żałobna utraconej w granicach W. X. Poznańskiego ziemi polskiej. Powiat żniński" jest opracowana przez E. Calliera, po raz pierwszy została wydana w 1893 roku drukiem i nakładem drukarni Dziennika Poznańskiego. Tegoroczne wydanie jest reprintem pozycji, którą można znaleźć w wbc, osobiście sprawdziłam zgodność. Wydawcami reprintu jest Żnińskie Towarzystwo Kulturalne oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie.

Re: Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

24 lip 2015, 16:34

Minęło kilka lat, może na forum znalazły się nowe osoby zainteresowane genealogią. Może odezwie się ktoś posiadający informacje o rodzinach Lichocińskich i Popielarz. Może na forum zagląda p. Sylwia Łudczak, z którą chętnie nawiązałabym łączność, ponieważ przez MyHeritage nie mogę. Strona ta kiedy się na nią logowałam była bezpłatna, teraz nie jest i nawet nie można administrować własnym drzewem.

Re: Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

26 lip 2015, 14:32

Witam Od urodzenia mieszkam pare km. od Biakozewina .Moja parafia to Gora , obok kosciola jest szkola do ktorej uczeszczalam razem z Bozena , Justyna i Arleta Lichocinskimi. Mieszkaly wtedy obok kosciola. Justyna jest pielegniarka w szpitalu w Zninie . wiec przy okazji z nia porozmawiam. Dobrym tropem jest Towarzystwo kulturalne poniewaz dziadek Justyny , Leon Lichocinski byl najslynniejszym kolejarzem Zninskiej Koleji Waskotorowej - czlowiek legenda . Jego grob jest na cmenterzu w Gorze niedaleko moich rodzicow . Sprobuje takze sprawdzic kim byli jego rodzice. Jak zdobede cos nowego to sie odezwe . Serdecznie pozdrawiam Helena Molenda

Re: Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

26 lip 2015, 18:21

Wielkie dzięki Helenko. Wiem, że Leon Lichociński był kuzynem mojego dziadka Władysława, ale dokładnie nie wiem jak to pokrewieństwo wygląda. Byłabym wdzięczna za kontakt z jego krewnymi, jeśli się zgodzą możesz podać mojego prywatnego maila
szara.sowa@wp.pl
W tytule proszę o zaznaczenie, że mail dotyczy rodziny Lichocińskich. Dostaję dużo maili od dziwnych osób i otwieram tylko te, gdzie jestem przekonana, że to nie spam, reklama, albo coś gorszego.
Serdecznie pozdrawiam.

Re: Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

29 lip 2015, 21:07

Dzisiaj bylam na cmentarzu i spisalam daty z plyty nagrobnej Leon Lichocinski ur.1.04.1904 r zm.29.07.1992 jego zona Janina ur. 18.06.1910 zm.19.11.1993. Bylam takze w usc i dowiedzialam sie ze Leon byl synem Jana i Marianny Czyzewskiej . Ale na tym koniec dobrych wiadomosci poniewaz dowiedzialam sie ze Justynka jest bardzo chora , wiec kontakt z nia odsuwa sie w nieznana przyszlosc . Helena Molenda

Re: Poszukuję Lichocińskich z okolic Żnina

29 lip 2015, 21:26

Wielkie dzięki Helenko. Przykro mi bardzo, że Justyna jest chora i nie będę mogła się z nią skontaktować. A wydaje się, że jestem w posiadaniu zdjęcia Jana . Mam nadzieję, że jest to ten sam Jan, brat mojego pradziadka Antoniego, a syn Konstantego i Józefy.
Wierzę, że Justyna wyzdrowieje, może wtedy będziemy mogły nawiązać kontakt.
Odpowiedz