Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

08 lut 2012, 14:58

Poszukuję informacji na temat Kasprzak,Ficner, Bzik - Parczew, oraz Stemnień(Stempiń), Cybok, Sitek - Bukownica

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

29 mar 2012, 20:56

Odnośnie Bukownicy proszę o szczegóły może uda się coś pomóc .
Pozdrawiam Krzysztof.

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

02 kwi 2012, 11:44

Z góry dziękuję za pomoc.

Moje poszukiwania zaczynam od mojej babci Stanisławy Kasprzak z domu Stempiń. Jej rodzice to Stanisław Stempiń ur. 1880 i zm. 1938 i Marianna zd. Cybok ur.1884 zm. 1954. Rodzice Marianny to Idzi Cybok zm.1906 i Katarzyna zd. Sitek ur.1861, zm.1931. Rodzice Katarzyny to Andrzej Sitek i Antonina zd. Sobolewska i więcej danych tej gałęzi rodziny nie odnalazłam.
- Stanisław Stempiń jego rodzice to Tomasz Stempiń ur.1848 zm.1923, matka Katarzyna zd. Smardz ur.1845, zm.1918.
- Tomasz Stempiń syn Walentego Stempiń i Zofii zd. Kuta pobrali się w 1827r.
- Walenty Stempiń syn Joannes Stempiń i Cathariny zd. Smardz
- Katarzyna Smardz matka Tomasza to córka Barbary Pauli i Jakuba Smardz pobrali się w 1844r
- Jakub Smardz syn Cathariny zd. Trafarskiej i Martinusa Smardz
- Tomasz Trafarski
- Josepha Sitkówna
- Laurentinus Trafarski
- Salomea
- Jakób Sitek i jego żona Salomea Colówna
- Joannes Kuta
- Marianna zd. Ambroży

Wszystkie osoby pochodziły z Bukownicy i tam prawdopodobnie zmarły i zostały pochowane niestety więcej informacji nie udało mi się odszukać. Czekam na odpowiedź.

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

04 kwi 2012, 12:24

Serdecznie witam.
Mam w rodzinie nazwisko Ficner. Korzenie tej mojej gałęzi są z Białorusi.Nawiązałam swego czasu kontakt z osobą ze Świdnika która interesowała się gałęzią Ficenr z Mikaszewicze Białoruś.W moim województwie repatriowało dużo Ficnerów z Białorusi. Może korzenie moich Ficnerów są z lubelskiego?Podaj trochę danych o twoich Ficnerach.
Pozdrawiam Ewa

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

08 kwi 2012, 19:14

Witam
Moja prababcia nazywała się Franciszka Ficner ur. 14.sierpnia 1882 r na Zmyślonej, wyszła za mąż za Jana Kasprzaka i pierwsze dzieci urodziła w miejscowości Parczew (w tym mojego dziadka Stefana Kasprzaka). Później przeprowadzili się do Bukownicy woj. wielkopolskie. Rodzice Franciszki toJan Ficner i Marianna zd. Bzik pobrali się w 1869 roku parafia Wysocko Wielkie jan miał lat 29 natomiast Marianna 24. Mieszkali w miejscowości Parczew tam też zmarli Marianna w18.12.1924r natomiast Jan Ficner z tego co mnie poinformowano musiał umrzeć przed 1909 rokiem. Nic więcej nie udało mi się odnaleźć. Będę wdzięczna za informacje, pozdrawiam.

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

08 kwi 2012, 21:34

Witam :)
Do Marcina i Katarzyny Smardz włącznie to nasi wspólni przodkowie , ale jestem zainteresowany również linią Cyboków tj. rodzeństwem Idziego czy coś znasz ?
Pozdrawiam !! Krzysztof.

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

27 wrz 2014, 19:13

W moim drzewie również pojawia się nazwisko Cybok z Bukownicy. Nosiła je moja praprababcia Marianna, która wyszła za Franciszka Lisa. Ślub miał miejsce w Bukownicy w roku 1883. Zamieszkali oboje w Zajączkach, następnie przeprowadzając się do Bobrownik. Z danych jakie posiadam wynika ,iż wielce prawdopodobne jest, że Marianna była siostrą Idziego.
Zwracam się równocześnie z pytaniem, czy ktoś dotarł do rodziców Idziego?
Pozdrawiam Weronika

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

28 wrz 2014, 11:52

Witaj Marianna ur. 1864 roku w Bukownicy była żoną Franciszka Lis i była siostrą Idziego Cybok. Rodzice Idziego to Matthias Cybok ur. 1931 roku i Marianna z domu Wydra ur. w 1831 roku , ślub wzięli w 1854 roku w Ostrzeszowie. Jeśli chcesz mogę jeszcze podać pozostałe rodzeństwo Idziego. Ja natomiast bardzo proszę o podanie krewnych i potomków Marianny. Fajnie że jednak można odnaleźć dalszych krewnych - super sprawa.

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

28 wrz 2014, 15:22

Witam
Również się cieszę :) Bardzo chętnie uzyskam informację na temat pozostałego rodzeństwa Idziego i Marianny.

Potomkowie Marianny i Franciszka: (co do wielu są to informacje strzępkowe)
-Hilary (mój pradziadek- walczył w Pruskim wojsku-pod Verdun zamieszkały w Zajączkach ożenił się w 1921r. z Teodozją Graj mieli 5 dzieci:
Sylwestra zmarł 1993r, Mariana zmarł 2006r, Stanisława zmarł w 1992r , Jana- mojego dziadka zmarłego w 2012r oraz Romana- zmarł w 2012r.)
-Ludwik ( zamieszkały w Bobrownikach, walczył w wojsku Pruskim pod Verdun, ranny zwolniony do cywila), dzieci: Jerzy, Helena, Stanisław, Marysia
-Julia najmłodsza z rodzeństwa, , mieszkała w Domu Starców w Marszałkach, tam też pochowana nie wyszła za mąż
-Helena pochowana w Ostrowie Wlkp
-Krystyna (krawcowa)
-Maryla (nauczycielka) pochowana w Marszałkach
-Idzi (zginął w I wojnie światowej)

Mogiła Marianny i Franciszka znajduje się na cmentarzu w Doruchowie
Mogę podać jeszcze potomków od dzieci Hilarego, bo to moja ,,gałąź", oraz wysłać zdjęcie Franciszka i Marianny z dziećmi z początku XXw.

Czy dalsze pokolenia Matthiasa Cybok i Marianny Wydry również są Ci znane?

Pozdrawiam

Re: Kasprzak,Ficner,Bzik, Stempień, Cybok,Sitek

30 wrz 2014, 11:48

Witaj
Dzieci Mattiasa Cybok i Marianny zd.Wydra tO:
* Jan Cybok ur. 1855 jego żona to Teodosia zd. Smardz pobrali się w 1878 roku mieszkali w Mikorzynie mieli troje dzieci: Theodor 1879-1879, Bronisława ur. 1880, Nicolaus ur. 1882 .

* IdZI Cybok mój prapradziadek 1857 - 1906, jego żona to Katarzyna zd. Sitek 1861 -1931 mieszkali w Bukownicy, ich dziecko to Marianna Cybok 1884 - 1954. Marianna wyszła za mąż za Stanisława Stempiń i mieli 8 dzieci:Antoni 1909 ożenił się Z Katarzyną , mieli 4 dzieci - 2 córki wyszły za mąż ale dzieci nie miały , natomiast dzieci pozostałej dwójki do dziś mieszkają w Bukownicy , Franciszek 1911 ożenił się, Teofil 1912 kawaler, Stanisława 1914 (moja babcia - wyszła za mąż za Stefana Kasprzaka ,z Bukownicy przeprowadzili się do Mąkoszyc i przejęli gospodarstwo po Niemcu nazwiskiem Hodek. Mieli 5 dzieci Czesław Kasprzak 1942 - mój tato , Kazimierz Kasprzak nie żyje, Joanna Po ślubie Cyganowska nie żyje, Stanisław Kasprzak - cała czwórka mieszka we Wrocławiu, najmłodszy to Jan Kasprzak mieszkał do śmierci w Mąkoszycach zmarł jako kawaler ), Wiktoria 1917 panna Bukownica, Feliks 1922 ożenił się ale nie miał dzieci mieszkał i zmarł w Bukownicy, Sylwester 1925 - kawaler, Czesława 1929 nie miała dzieci ,po slubie Głogowiec żyła i zmarŁA W Bukownicy.

* Nicolaus Cybok ur.1858 mąż Cathariny zd. Ptak .

* Katarzyna Cybok ur. 1861 wyszła za mąż za Adalbertusa Dziekana.

* Anna Cybok ur. 1867 wyszła za mąż za Józefa Szmaj w 1888r w Bukownicy, mieli 3 dzieci: Hilarus 1890, Marianna 1892, Josepha 1893

* Maciej Cybok
Jeśli to możliwe to bardzo proszę o zdjęcia jęśli posiadasz. Mogę też rozpisać gałąź rodziny Kasprzaków, z której pochodzę jeśli sobie życzysz.
Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedz