Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

12 lut 2012, 17:49

Cyryl Langner, Balbina Mizerzanka, Jan Otworowski, Agnieszka Tyrakowska

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

12 lut 2012, 17:53

Emilia to zbyt mało danych podaj jakieś daty.
A przy okazji podpisujemy posty.
Parafia Cerekwica 1820-1829 (pow.jarociński) jest do przejrzenia na szukajwarchiwach.pl

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

12 lut 2012, 18:17

Lata 1823 i 1826-1829 z parafii Cerekwica są dostępne w Basi, ale wymienionych osób tam nie ma. Nie będzie ich także w pozostałych latach (dostępnych w "szukajwarchiwach") bo wg Projektu Poznań Balbina to rocznik 1815, a pozostałe osoby urodziły się w latach 30-tych XIX wieku.

W Basi Cyryl pojawia się jako ojciec, ale w parafii Borzęciczki:
Marcyanna ur. 1865, rodzice: Cyryllus Langner i Magdalena Ciesierska

Pozdrawiam
Andrzej

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

12 lut 2012, 19:50

Jeśli pasuje Cyryl z Borzeciczek ( imię i nazwisko jego żony) to może to jest jakiś ślad wszak do Cerekwicy nie jest aż tak daleko. Należy pamiętać że to okres dużej migracji za chlebem.W swoich poszukiwaniach spotkałem się z podobnymi przechodzinami za chlebem .

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

12 lut 2012, 20:00

Najpierw trzeba ustalić o którą Cerekwicę chodzi, tę w powiecie poznańskim czy tę w powiecie jarocińskim??

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

13 lut 2012, 11:27

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Nie spodziewalam sie, ze az tyle ich dostane. Jestem tu zupelnie nowa.
Mam na mysli Cerekwice w powiecie Jarocinskim. Cyryl Langner urodzil sie najprawdopodobniej w 1833 r w Cerekwicy bral slub w 1862. z Magdalena z domu Ciecierska. Matka Magdaleny byla Balbina Mizerzanka ur 1815 a ojcem Tadeusz Ciecierski ur w 1814. Rodzice Magdaleny tez brali slub w Cerekwicy. Tak daleko doszlam i koniec. Nie wiem gdzie urodzil sie Cyryl ani Balbina ani Tadeusz. W aktach urodzin bylyby imiona ich rodzicow...
Byc moze, ze Cyryl urodzil sie w Borzeciczkach.
Jan Otworowski i Agnieszka Tyrakowska brali slub w Wałkowie w 1823 ale skad pochodzili i jak mieli na imie ich rodzice - nie wiem.
Jan urodzil sie w 1801 a Agnieszka w 1805
Jesli ktos natrafi na te osoby to bede bardzo wdzieczna na informacje. Mieszkam w Szwecji i trudno mi dostac sie do archiwum.
Serdecznie pozdrawiam
Emilia

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

13 lut 2012, 15:41

Ze ślubu z dnia 27.11.1823 można wyczytać, że zarówno Jan Otworowski i Agnieszka Terakoska pochodzili z Borzęcic, świadkami na ślubie byli Stanisław Łojek z Borzęcic, Wincenty Jurpak? (Jurszak?) z Roszkowo (lub Boszkowo) i Jakub Terakoski.

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

13 lut 2012, 23:09

Dziekuje Aniu. Skoro pochodza z Borzecic to moze latwiej ich bedzie znalezc. Borzecice nalezaly do parafi Walkow, a ja szukalam ich sladow w Wolenicach bo tam pozniej mieszkali...
Pozdrawiam serdecznie
Emilia

Re: Poszukuje danych z akt urodzin parafii Cerekwica

13 lut 2012, 23:18

Dziekuje Andrzeju i Olku. To ten Cyryl, bo Marcjanna to moja prababka. Nie wiedzialam, ze urodzila sie w Borzeciczkach.
Pozdrawiam
Emilia
Odpowiedz