Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nowak, Klemke, Niesuchorscy, Besta, Niewiera

15 lut 2012, 22:42

Witam serdecznie. Dopiero od niedawna zajmuje sie poszukiwaniem korzeni rodzinnych i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc lub podpowiedź.

Szukam rodziny Szczepana Nowaka urodzonego 22.12.1889 prawdopodobnie w Stukoń. Jego żoną była Maria Nowak z domu Klemke urodzona 13.06.1889 w Wyszunowie. Szczepan Nowak miał brata: Ludwika i trzy siostry: Walentyna, Cecylia i Maria.
Maria Nowak z domu Klemke miała natomiast dwóch braci: Kornela i Brunona oraz cztery siostry: Gertruda, Agnieszka, Marta i Klara. Szczepan i Maria mieli troje dzieci: Gertruda, Brunon oraz Elżbieta ( moja babcia).

Elżbieta wyszła za Jerzego Besta około roku 1950-1951. Mają dwóch synów: Aleksandra oraz Joachima (mój tata). Oboje synowie urodzili się w Rokitnie.

Szukam również rodziny Jana Besta urodzonego w 20.01.1891 roku prawdopodobnie w Nieboszczycach(?). Jego żoną była Marta Besta z domu Niewiera urodzona w Samborowicach. Mieli trzech synów: Jerzy(mój dziadek), Franz oraz Ryszard.
Niestety nie wiem nic na temat rodzeństwa Jana.
Marta Besta z domu Niewiera miała natomiast dwie siostry: Anna oraz Hermelia (zakonnica).

To tyle jeśli chodzi o rodzine ze strony taty.
Ze strony mamy szukam rodziny Niesuchorskich. A dokładnie przodków Józefa Niesuchorskiego który urodził sie w 1898 roku we Wrześni. Miał brata prawdopodobnie Feliksa ale w rodzinie nikt do końca nie pamięta imienia. Pradziadek Józef około roku 1927 (lub w latach wcześniejszych) ożenił sie z prababcią Anną z domu Nehring. Ślub odbył się w Tczewie i tam też urodziły się ich dzieci: Stefan oraz Władysława. Potem przeprowadzili się do Redy i tam już zostali.


Tak jak pisałam na początku byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc oraz podpowiedzi.
Jeśli to możliwe proszę o kontakt na @ dziuma18@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie
Karolina

Re: Nowak, Klemke, Niesuchorscy, Besta, Niewiera

15 lut 2012, 23:28

Witaj Karolino !
Twój Szczepan ( Stephanus Joannes) urodził się w Stołuniu - parafia Pszczew.
Natomiast jego żona musiała się urodzić w Wyszanowie.
Resztę szczegółów wyślę e - mailem.
Pozdrawiam serdecznie,
Gosia

Re: Nowak, Klemke, Niesuchorscy, Besta, Niewiera

16 lut 2012, 18:23

Witaj Gosiu!
Dziękuję bardzo za informację :) Teraz już wiem gdzie dalej szukać :)

Pozdrawiam serdecznie
Karolina

Re: Nowak, Klemke, Niesuchorscy, Besta, Niewiera

20 lut 2012, 20:34

Chciałabym wnieść małą poprawkę do mojej wcześniejszej wiadomości.
Chodzi o : Józef Niesuchorski nie urodził się tak jak wcześniej pisałam we Wrześni, tam mieszkał. Urodził się w Gnieźnie 9.03.1896 roku. Jego rodzicami byli Bolesław Niesuchorski oraz Katarzyna z domu Frankowska.

Jeśli ktoś by coś wiedział bardzo bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Karolina
Odpowiedz