Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Prośba do Poznaniaków, Poznań-Dębiec

19 lut 2012, 09:47

Witam,

zwracam się z prośbą do Poznaniaków.
Sprawa dotyczy znalezienia cmentarza, na którym została pochowana osoba, która zmarła w 1947 r. i została pochowana na cmentarzu w dzielnicy Poznań - Dębiec. Grób osoby został skopany , a kontakt z jego potomkami jest narazie niemożliwy.
Próbowałem w USC i biurze ewidecji ludności, ale niestety z racji tej, że nie jestem z poszukiwaną osobą spokrewniony w linii bezpośredniej oba urzędy kategorycznie odmawiają udzielenie jakichkolwiek informacji.
Jaki to mógł być cmentarz ?, jaka ( jakie parafie) parafia?, jak dotrzeć do ksiąg zgonów?

Pozdrowienia
RAH

Re: Prośba do Poznaniaków, Poznań-Dębiec

19 lut 2012, 11:50

Witam.
Cmentarz parafii Bożego Ciała - Poznań ul. Bluszczowa na Dębcu. Nr tel. do biura cmentarnego (61) 832-19-27. Niedawno sam dzwoniłem w podobnej sprawie, bardzo uczynni ludzie sądzę, że pomogą Ci bez najmniejszego problemu. Podasz nazwisko i rok, ja na drugi dzień miałem odpowiedź a szukałem 4 osób. Jest też cmentarz przy ul. Samotnej - tutaj poszukaj na stronie głównej Towarzystwa. Jest indeks pochowanych - może znajdziesz.
Pozdrowienia.

Re: Prośba do Poznaniaków, Poznań-Dębiec

20 lut 2012, 14:44

Dziękuję Tadeuszu za szybkie i celne informacje.
Dodzwoniłem się dzisiaj do w/w biura cmentarnego.
Pani była bardzo miła i służyła natychmiastową pomocą, ale niestety przy poszukiwanej osobie nie ma podanych danych miejsca urodzenia ani danych rodziców.
Pozostaje szukanie po parafiach Poznań - Dębiec, a tu zaczynam od zera.
Pozdrowienia
Odpowiedz