Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

19 lut 2012, 23:20

Dzien dobry, moze ktos znajdzie polaczenie z moimi osobami z drzewa. Pelna lista z nazwiskami z innych wojewodztw znajduje sie na genealogach http://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-16543-postorder-asc.phtml:

A
Adamczyk
Andrzejewska

C
Czaja

G
Gendera
Grześkowiak

I
Idziak

J
Jagodziński
Jaskulska
Jędroszkowiak
Junowski

K
Kędziora
Kieliba
Konarska
Koralewska
Krauze
Krawczyk
Kujawa

L-Ł
Łukowczyk

M
Maydziński
Mikołajewska
Mizgała
Mizgalski

N
Nadstazik
Nowaczyk

P
Paterka
Patuła
Pawlak
Piątkowski
Półrolniczak

S
Sikorski
Skrzypczak
Stawna
Stępniaczyk
Stępniak
Szymanowski
Szymoniak

W
Wachowiak
Wachowski
Wąchowski
Wesołek
Wieczny
Wieczorek
Woźniak
Wróblewski
Wyrwiński

Z
Zabłocka
Zdrojówna

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

20 lut 2012, 10:23

Witaj!

A gdzie Maryańscy? ;)

A poważniej: u mnie w drzewie pojawia się Marcin Grześkowiak z żoną Marianną (z trudnym do odczytania nazwiskiem, przypuszczam, iż jest to Konieczkówna, w PP odczytane jako Komisikowna).
Marcin Grześkowiak miał przynajmniej jedną córkę Jadwigę, urodzoną ok. 1822 r. Jadwiga Grześkowiak wyszła za mąż 18 listopada 1847 roku za Tomasza Żółć w Gąsawie.

Tyle wiem, są to moi bezpośredni przodkowie.

Pozdrówki
Zbyszek

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

20 lut 2012, 17:00

Czesc Zbyszku :)

zbyhu napisał(a):Witaj!
A gdzie Maryańscy? ;)


Niestety moi Maryanscy nadal twardo milcza i nie chca wyjawic skad przywedrowali do Krosniewic i okolic przed 1800 rokiem, moze sie kiedys to wyjasni :)

zbyhu napisał(a): A poważniej: u mnie w drzewie pojawia się Marcin Grześkowiak z żoną Marianną (z trudnym do odczytania nazwiskiem, przypuszczam, iż jest to Konieczkówna, w PP odczytane jako Komisikowna). Marcin Grześkowiak miał przynajmniej jedną córkę Jadwigę, urodzoną ok. 1822 r. Jadwiga Grześkowiak wyszła za mąż 18 listopada 1847 roku za Tomasza Żółć w Gąsawie.
Tyle wiem, są to moi bezpośredni przodkowie. Pozdrówki Zbyszek


Grzeskowiaka mam z XX wieku, Stefan ur 1906, slub 1930 z Bronislawa Jagodzinska, mieszkali chyba w Borowo, pochowani sa na cmentarzu w Czempinie.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

20 lut 2012, 21:03

Witam

W moim drzewie wystepuje nazwisko Jozefa Nowaczyk niestety nie znam daty ur wyszla za mąż za Stanisław Turek ur 1885 r w Szczuczynie slub odbył sie w Szamotułach 1912 r


Pozdr Agnieszka.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

20 lut 2012, 23:00

algaa napisał(a):Witam

W moim drzewie wystepuje nazwisko Jozefa Nowaczyk niestety nie znam daty ur wyszla za mąż za Stanisław Turek ur 1885 r w Szczuczynie slub odbył sie w Szamotułach 1912 r

Pozdr Agnieszka.


Agnieszko ja znowu mam Jana Nowaczyka bioracego slub w 1929 w Czempinie z Katarzyna Jagodzinska.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

21 lut 2012, 09:06

Witaj!

moyra777 napisał(a):Czesc Zbyszku :)

zbyhu napisał(a):Witaj!
A gdzie Maryańscy? ;)


Niestety moi Maryanscy nadal twardo milcza i nie chca wyjawic skad przywedrowali do Krosniewic i okolic przed 1800 rokiem, moze sie kiedys to wyjasni :)


Pewnie już to znasz, ale na wszelki wypadek...
Może to jakoś uda Ci się powiązać, niecałe 70-90km od Krośniewic:
http://www.jwdupon.net/genealogy/wc17/wc17_284.htm

Pozdrówki!

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

21 lut 2012, 15:54

zbyhu napisał(a):Pewnie już to znasz, ale na wszelki wypadek...
Może to jakoś uda Ci się powiązać, niecałe 70-90km od Krośniewic:
http://www.jwdupon.net/genealogy/wc17/wc17_284.htm
Pozdrówki!


Dzieki, znam :) sledze od czasu do czasu czy Ci cos nowego sie nie pojawilo ;)

Jak by bylo milo gdyby twoj Antoni byl bratem mojego Stanislawa a ich ojcem byl Lukasz :)

Łukasz Maryański ?-? Maryanna (nieznana)

Dziecko z Łukasz Maryański i Maryanna (nieznane):
Stanisław Maryański B:ok. 1761 ? D: 19 sierpnia 1837 Krośniewice
1M : Maryanna Krecicka
2 M: Maryanna Dzierbicka dnia 11 listopada 1797 w miejscowości Krośniewice.

Dzieci z Stanisław Maryański i Maryanna Dzierbicka:
Monika Katarzyna Maryańska B:2 maja 1798 Krośniewice D: 3 lutego 1841 Krośniewice
Wincenty Maryański B:25 grudnia 1800 Krośniewice D: 25 grudnia 1800 Krośniewice
Józef Maryański B:4 lutego 1802 Krośniewice
Michał Maryański B:ok. 1812 Krośniewice D: 27 sierpnia 1831
Julianna Maryańska B:13 maja 1815 Krośniewice M: Stanisław Witkowski, 17 lipca 1832, Krośniewice



A tak z innej beczki... czy czasem twoi nie byli umuzykalnieni? Bo ta rodzina to z pokolenia na pokolenie organisci :)

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

21 lut 2012, 22:35

Witam.
W moim drzewie mam rodzine Jagodzinskich, Wawrzyna Jagodzinskiego ur.1832r. i jego dzieci z dwóch małżeństw.Pochodzą z Dolska i okolic.
Pozdrawiam.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

21 lut 2012, 22:41

henryk45 napisał(a):Witam.
W moim drzewie mam rodzine Jagodzinskich, Wawrzyna Jagodzinskiego ur.1832r. i jego dzieci z dwóch małżeństw.Pochodzą z Dolska i okolic.
Pozdrawiam.


Henryku,

Z tego okresu mam Jozefa Jagodzinskiego urodzonego ok 1837 roku, wzial slub w Czempinie w 1860 z Marianna Idziak, ich syn Mikolaj urodzony w 1872 roku, ozenil sie z Franciszka Mizgalska. W sumie Dolsk nie jest az tak strasznie daleko od Czempina, moze bracia? (wiem wiem... gdyby to bylo takie proste :lol: )

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

01 mar 2012, 20:38

Dzien dobry,

Nowe nazwiska z kujawsko-pomorskiego głównie z parafii Parlin poczatek XX wieku:

Andrzejewski
Baranowska
Budna
Koziolkiewicz
Kaszynski
Krygier
Nalewa
Opioł
Orzechowska
Rusin
Wiland
Walentowicz
Zamojski

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

01 mar 2012, 22:33

Witam.
Posiadam w moim drzewie Wiland Jakub ur. 1797r. w Pyzdrach rodzice Wiland Antoni i Barbara .
Antoni i Barbara nie wiem skąd pochodzą .
Zbyszek

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

01 mar 2012, 22:34

zbyszek-57 napisał(a):Witam.
Posiadam w moim drzewie Wiland Jakub ur. 1797r. w Pyzdrach rodzice Wiland Antoni i Barbara .
Antoni i Barbara nie wiem skąd pochodzą .
Zbyszek


Zbyszku, moi Wilandowie niestety pojawiaja sie w moim drzewie dobre sto lat pozniej... twierdza, ze sa z parafii Strzelno.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

02 mar 2012, 18:39

Może kiedyś znajdziecie powiązanie.
We Wrocławiu 20.02.2012 r. zmarła ponad 90-letnia nauczycielka,harcerka i porucznik Armii Krajowej Barbara Wiland z d.Cygańska.Siedem lat wcześniej zmarł jej mąż Michał Wiland.Został przejechany na przejściu dla pieszych.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

02 mar 2012, 20:26

moyra777 napisał(a):
zbyszek-57 napisał(a):Witam.
Posiadam w moim drzewie Wiland Jakub ur. 1797r. w Pyzdrach rodzice Wiland Antoni i Barbara .
Antoni i Barbara nie wiem skąd pochodzą .
Zbyszek


Zbyszku, moi Wilandowie niestety pojawiaja sie w moim drzewie dobre sto lat pozniej... twierdza, ze sa z parafii Strzelno.

Mogę potwierdzić występowanie nazwiska Wiland w Strzelnie. W dostępnych aktach ślubów z XIX w. po raz pierwszy nazwisko to pojawia się w roku 1855 kiedy to Ignacy Poradzinski żeni się z Józefą Sikorską, córką Michała i Urszuli Wiland.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

01 maja 2015, 07:18

Witaj!
Wątek stary, ale spytam o nazwisko Wesołek i Grześkowiak.
"Moje Wesołki" to Malenin, Skorzęcin, Wylatkowo. Z Grześkowiaków mam tylko: Barbara Grzeszczak ur. Włoszanowo, jej rodzice brali ślub w parafii Ostrowite Prymasowskie.

Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

01 maja 2015, 13:19

Witam,
Moja mama była z domu Nowaczyk, a przodkowie związani z miejscowościami Młodasko i Wilczyna.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

05 maja 2015, 19:52

Witaj Agnieszko,

a skąd w Wielkopolsce ma pochodzić nazwisko Patuła? Mam w drzewie takowego antenata.

Pozdr.
Sława

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

05 maja 2015, 20:34

Moi drodzy, odpowiadam ponizej na wszystkie 3 posty. Nie wiem na ile sa to dane, ktore moga nas laczyc, ale dziekuje bardzo za odezw i za zainteresowanie moim drzewkiem.

kierejka napisał(a):Witaj! Wątek stary, ale spytam o nazwisko Wesołek i Grześkowiak. "Moje Wesołki" to Malenin, Skorzęcin, Wylatkowo. Z Grześkowiaków mam tylko: Barbara Grzeszczak ur. Włoszanowo, jej rodzice brali ślub w parafii Ostrowite Prymasowskie.

Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich


Kasiu,

Wesołek u mnie to Kazimierz, ktory w 1941 roku poslubil Józefe Mizgalska w Czempinie.

Grześkowiak, Stefan ur w 1906 ozenil sie z Bronislawa Jagodzińska w 1930 rowniez w Czempinie.

Henryk Krzyżan napisał(a):Witam, Moja mama była z domu Nowaczyk, a przodkowie związani z miejscowościami Młodasko i Wilczyna.


Henryku,

Nowaczyk - Jan, ozeniony w 1929 roku z Katarzyna Jagodzińska, rowniez w Czempinie


guciorek napisał(a):Witaj Agnieszko, a skąd w Wielkopolsce ma pochodzić nazwisko Patuła? Mam w drzewie takowego antenata.
Pozdr.
Sława


Sławo, Patuła pochodzi z Poznania, dokladnie Zofia, ktora w 1937 roku wyszla za maz za Marcina Mizgalskiego.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

06 maja 2015, 21:01

Witaj,

no to Zofia może pasować do panny z mojego drzewa :)

mam zapisaną Zofię Patułę ur. 12-04-1913, córkę Franciszka i Jadwigi z d. Kaczmarek.

http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Jeśli to ta, to mogę pomóc w dalszych przodkach i chętnie uzupełnię drzewo o Mizgalskich :D .

Sława

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

06 maja 2015, 21:13

Sławo, chyba chodzi o ta sama Zofie, troche mi sie data urodzenia nie zgadza (inny dzien bo 17) ale jak chcesz moge podac email do jej syna :) napisz do mnie na gmail, poczatek przed malpa taki sam jak moj nick tutaj :)

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

09 maja 2015, 22:09

Witaj! W moim drzewie występują nazwiska Szymanowski i Wachowski zokolic. Turwii. Aczkolwiek ostatnio znalazłem Nazwisko Wachowskia w Rąbiniu. Do Czempinia tylko 14 km...

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

10 maja 2015, 01:48

Andrzeju,

To co mam narazie w swoim drzewie:

Szymanowski Marcin ur 1881 maz Weroniki Mizgalskiej, slub pewno przed 1908 rokiem. Dzieci: Michal, Leon, Marianna.

Wachowski to z okolic Bnina, poczatek 19 wieku.

Re: Nazwiska z Wielkopolski w moim drzewie

10 maja 2015, 10:21

Muszę sprawdzić te dane. Dam wkrótce znać. Pozdrawiam
Odpowiedz