Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Pers, Wieńć, Jasiecki

23 lut 2012, 15:29

Witam!
Tworzę drzewo genealogiczne, część mojej rodziny pochodzi z Wielkopolski.
Szukam wszelkich informacji pozwalających mi odnaleźć kolejnych przodków, a także odkryć powiązania pomiędzy osobami o tych nazwiskach.
Moi pradziadkowie to Marcin Jasiecki i Stanisława Jasiecka z domu Wieńć. Stanisława jest córką Ignacego Wieńcia i Łucji z domu Pers.
Z moich dotychczasowych badań wynika, że nazwisko, które teraz ma formę Wieńć, po drodze miało wiele różnych form - znalazłam takie jak Wiza, Wica, Wunsch, Winsch, Wuensch.

Re: Pers, Wieńć, Jasiecki

23 lut 2012, 17:06

Podaj więcej danych, czyli: o jakie lata chodzi i o który rejon Wielkopolski
Ps. Podpisuj swoje posty (patrz regulamin forum)

Re: Pers, Wieńć, Jasiecki

28 lis 2014, 06:15

witam
Wpis był dość dawno ale może jeszcze jest Pani zainteresowana kontaktem? :) Ja jestem z domu Wieńć.Mamy dość nietypowe nazwisko które zawsze mnie ciekawiło skąd pochodzi.Mieszkam w Poznaniu i mogę w tym momencie napisać że ja jestem Natalia -panieńskie mazwisko- Wieńć.Mó ojciec -Ryszard Wieńć jest synem Krystyny(z domu Kosmowska) i Kaziemierza Wieńcia.Pochodzi z Owińsk.Dalej już imion nie pamiętam moich pradziadków,ale ojciec zna więc mogę podać jeśli to Panią interesuje.Z tego co ja się dowiedziałam o naszej rodzinie z opowieści babci to to,że daleka rodzina przyjechała tu z krajów bałkańskich(bodajże z Chorwacji) i mamy też rodzinę w USA i na pewno (sama poznałam)-we Francji.We Francji żyje Jan i jego córka Delfina.to tyle,więcej mogę się dowiedzieć :)a będę też wdzięczna za info od Pani. pozdrawiam serdecznie

Re: Pers, Wieńć, Jasiecki

28 lis 2014, 07:13

Witam
Dla Ewy:
karta meldunkowa
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

DANE OSOBOWE
nazwisko JASIECKI
imię ALEKSANDER
imie ojca MARCIN
imie matki STANISŁAWA
data urodzenia 1927-11-28

INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH

Źródło: FPNP
robotnik przymusowy przeżył
miejsce pracy PACHOLEWO (OBORNIKI)
miejsce pracy (państwo) Polska
data rozpoczęcia pracy 1942
data zakończenia pracy 1943
robotnik przymusowy przeżył
rodzaj pracy przymusowej Zatrudniony w rolnictwie
miejsce pracy PACHOLEWO
miejsce pracy (państwo) Polska
data rozpoczęcia pracy 1943
data zakończenia pracy 1945

www.straty.pl
Odpowiedz