Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj, Sobczyk

23 lut 2012, 16:29

Witam
Mam w swoim drzewie głównie rodzinę Bugaj,Sobczyk.Pojawiają się tez inne nazwiska jak Niewiada,Ludwiczak,Dembińska,Rybka,Taczała,Glinkowska ,Szabelska,Ograbek,Bonicka,Perczak ,
Marcinkowska,Łokietek,Kostulak jak na razie rejon wielkopolski.
Może ktoś ma w swoim drzewie również te nazwiska to proszę o kontakt.

Czy ma ktoś wgląd do spisu ludności stałej czy coś w tym stylu z parafii Wilkowyja k/Jarocina województwo wielkopolskie z jak najdawniejszych czasów.Byłabym bardzo wdzięczna.
Ostatnio edytowano 15 lip 2013, 16:33 przez mirella48, łącznie edytowano 2 razy

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 10:08

Witaj,
w moim drzewie mam dużo danych o nazwiskach ;Sobczak i Bugaj z okolic Mielżyna .
Nie wiem co Ciebie dokładnie interesuje ?
Sprawdź http://www.genealogiapolska.pl/

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 11:41

Witam!!!
Dziękuję Marianie za udostępnienie tak ogromnej bazy danych. Przejrzałam interesujące mnie nazwiska ale niestety jakoś nie chcą się zazębić. Sprawdzę jeszcze raz na spokojnie. Jesli chodzi o rodzinę Bugaj u ciebie występuje raczej w woj.świętokrzyskim u mnie w wielkopolsce dokładniej Wilkowyja rejon Jarocina. Być może jak wyprowadzę jeszcze starsze pokolenia okaże się,że przywędrowali z innej części kraju. Jeśli chodzi o rodzine Sobczyków tych których aktualnie mam wyprowadzonych to wszyscy pochodza z Góry,Panienki bądź Jaraczewa równiez okolice Jarocina.

Konkretnie interesują mnie przodkowie i potomkowie od Macieja Sobczyk ur.19.02.1865 w Panience i Józefy Dembińskiej ur.2.02.1860 w Górze oraz drugi związek miał z Marią von Szabelską


Moje drzewa mają jeszcze wiele do życzenia.
Będę szukać jeszcze w Twoim drzewie.
Ostatnio edytowano 19 lut 2013, 09:42 przez mirella48, łącznie edytowano 2 razy

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 16:07

Witaj,
Mielzyn leży w woj. wielkopolskim k/Witkowa stary pow.Gniezno.

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 17:09

Witaj !!!
Tak zgadza się Mielżyn jest w wielkopolsce.Chce dopasować osoby i nikt mi nie chce współgrać.
Widze,że dopóki nie uda mi sie ustalić rodziców Wojciecha Bugaj nie będę w stanie nic dopasować.
Znalazłam w bazie Projekt Poznań małżeństwo

Parafia katolicka Wilkowyja, wpis 13 / 1868 zgodność: Pan młody: 100%

Petrus Bugaj (23)

Josepha Burdel (28)

Być może jest to brat Wojciecha albo i jego ojciec skoro zdarzało się uzupełniać z dużym opóźnieniem wpisy w księgach parafialnych wydarzeniami sprzed kilku lat.
Przeszukałam bazę BASIA i tez nic. Kiedy będą digitalizowane księgi z parafii Wilkowyja ? może ktoś zna na to pytanie odpowiedź.Jest to bardzo duża parafia.
Ostatnio edytowano 04 lut 2013, 09:36 przez mirella48, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 17:45

mirella48 napisał(a):przodkowie i potomkowie Wojciecha Bugaj ur. 15.04.1878 chyba w Wilkowyji i Barbary Bugaj z domu Niewiada ur.05.12.1889 chyba w Łuszczanowie.

Baza Projekt Poznań dla parafii Wilkowyja zawiera małżeństwa z lat 1838-1868. Akta od roku 1869 znajdują się w parafii, skoro znasz datę urodzenia Wojciecha (oraz Barbary- Łuszczanów to też parafia Wilkowyja?), a ksiądz pozwoli Ci skorzystać z ksiąg, to kolejnych przodków powinnaś ustalić.

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 17:57

Witaj
A resztę poszukasz tu http://parafie.genealodzy.pl/index.php?op=pr&pid=9548

Władek

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 18:01

Witaj , Natalio!!!

Dziękuję za odpowiedź.
Rozmawiałam kiedyś z księdzem z parafii Wilkowyja i mówił,że mieli obowiązek wysłać wszystkie dokumenty do roku nie pamietam którego może nawet 1910 do archiwum.
No i właśnie jest znak zapytania z tym jak sama napisałaś " jak pozwoli" skorzystać z ksiąg.
Nie dziwię się nawet księżom bo jak tak co chwile ktos przychodziłby i zajmował im czas to co to by było. Ale może warto spytać.

Spojrzałam na Twoje nazwiska jakie Ciebie interesują.
Kubiak nazywała sie siostra mego ojca.Mieszkali w Brzostowie.
Hoderny/a mieszkali długo w Wilkowyji.
Ostatnio edytowano 04 lut 2013, 09:36 przez mirella48, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 20:01

Witam,
Ja również mam w swoim drzewie rodzinę Sobczak i Bugaj z okolic Mielżyna; dokładnie to z Jaworowa (gmina Witkowo) :)

Pozdrawiam:
*Wojtek*

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 20:34

Witam Wojtku,
miło,ze napisałeś,
być może mamy i wspólnych przodków byłoby fajnie.
Jak na razie moje korzenie nie prowadzą do Jaworowa, no chyba,że masz w swoim drzewie
Wojciech Bugaj 1878-1929 oraz Maciej Sobczyk 1865. ur.w Panience k/Jarocina
Ostatnio edytowano 04 lut 2013, 09:37 przez mirella48, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 22:43

Witam Panią,
No niestety w moim drzewie nie ma Wojciecha Bugaj. Jedynie zauważyłem, że na przełomie XVIII i XIX wieku rodzina ta była bardzo liczna w okolicach Mielżyna (Jaworowo, Mielżynek). Jednakże mam nadzieję, że wkrótce odnajdziemy wspólną linie pokrewieństwa. :D

Pozdrawiam serdecznie:)
*Wojtek*

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

24 lut 2012, 22:57

Witam,

no troszkę przykro,ze nie można złapać choć małej odnogi rodzinki.
Chociaż mam nadzieję,ze przez takie serwisy genealogiczne jakim jest GNIAZDO dużo rodzin znajdzie swoich przodków.Jest to bardzo fajne.Może i nasze rodzinki sie zazębia.
Tak dużo Bugajów jest w okolicach Mielżyna,a to dlatego,że ostatnio zdigitalizowano ten rejon i można łatwo wszystkie dane znaleźć w bazie.
Myślę,ze niebawem ktoś zlituje się nad moim rejonem wilkowyjskim i wówczas będzie mozna zobaczyć skąd i dokąd ci nasi przodkowie wędrowali.
Jak tylko moi przodkowie puszczą gałąź w stronę Mielżyna zaraz się odezwę

Re: Poszukuję przodków oraz krewnych rodzin Bugaj,Sobczyk

05 sie 2013, 14:42

No więc na dzień dzisiejszy sprawa wygląda nastepujaco:

mój 2xpradziadek
-Franciszek Sobczyk ur.1841 + Józefa Perczak (Panienka,Jaraczewo)
ich dzieci: Andrzej,Maciej,.....???

mój pradziadek
-Maciej Sobczyk (1865-1939) + Józefa Dembińska (Panienka,Góra)
ich dzieci:
-Antoni
-Michał
-Franciszek
-Wojciech
-Katarzyna
-Jan
druga zona Macieja Sobczyk + Maria von Szabelska
ich dzieci : Janina,Stanisław ????
Odpowiedz