Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

24 lut 2012, 19:05

Witam!

Czy ktoś z Was ma dostęp do ksiąg chrztów i zgonów z lat 50 XIX w. z parafii Gębice koło Mogilna? Mikrofilmy są w AAG, ale nie ma tam możliwości, aby je przejrzeć. Księgi są w parafii. Dziwne jest to, że są takie parafie, które nie muszą przekazywać ksiąg do Archiwum Archidiecezjalnego, np. Gębice, Niechanowo i inne. Chyba przepisy kościelne nie nakładają takiego obowiązku na parafie. A wiadomo, że w parafiach różnie może być z księgami, np. zalanie itd.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

24 lut 2012, 20:22

Witam!

W 2010r. napisałam do Parafii w Gębicach k/Mogilna, w sprawie aktu zgonu z dnia 29-11-1850r. Stefana Fóntowicza zmarłego w Dzierżążnie - bez odpowiedzi. :x
Link do nekrologu Stefana Fóntowicza :https://picasaweb.google.com/roman0612/XYZ#5712780725911419682

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

25 lut 2012, 21:40

Witam!

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy zachowały się, a jeśli tak, to gdzie znajdują się wtóropisy ksiąg metrykalnych z lat 40 i 50 XIX w. z parafii Gębice k. Mogilna? Na stronie www.szukajwarchiwach.pl nie odnalazłem.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

25 lut 2012, 22:25

Chyba pozostaje tylko czytelnia mormonów:

https://www.familysearch.org/search/cat ... m%2F823828

Pozdrawiam
Jarek

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

16 mar 2012, 20:23

Jolanta napisał(a):Witam!

W 2010r. napisałam do Parafii w Gębicach k/Mogilna, w sprawie aktu zgonu z dnia 29-11-1850r. Stefana Fóntowicza zmarłego w Dzierżążnie - bez odpowiedzi. :x
Link do nekrologu Stefana Fóntowicza :https://picasaweb.google.com/roman0612/XYZ#5712780725911419682

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz


Witam!

Stefan Fontowicz był wdowcem, gdy zmarł. Miał 90 lat. Jego rodzice nie zostali odnotowani. Zmarł 29 listopada 1850 r. w Dierżążnie. Został pochowany 2 grudnia 1850 r. na cmentarzu w Gębicach. Akt zgonu można zamówić w firmie robiącej kwerendy i fotki w ramach współpracy z Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. Źródło: Parafia Gębice, AP 197, sygn. 3, Duplikat. Liber Mortuorum, 1844-1852, strony v136-137, pozycja 48. Przy zamówieniu najlepiej podać także datę zgonu, aby nie płacić za przeprowadzenie kwerendy.
W tej parafii występuje także małżeństwo Seweryna Trembeckiego i Anny Funtowicz. Rodzicami Anny byli Stefan Funtowicz i Marianna Ertel.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

16 mar 2012, 21:02

Witam!
Jarku dziękuję serdecznie za informacje o Stefanie Funtowiczu. A właśnie dzisiaj rano wysłałam email- zlecenie do "Past and Future..." na odnalezienie i wykonanie zdjęcia jego aktu zgonu i ślubu jego córki Anny oraz pięciu innych aktów (ale już nie dotyczących Gębic).
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

16 mar 2012, 21:07

Mam odnotowany ślub Seweryna Trembeckiego i Anny Funtowicz. To samo dotyczy ich dzieci. Jolu, jeśli jesteś zainteresowana, to mogę podesłać Tobie wraz ze źródłami.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

17 mar 2012, 07:40

Dziękuję bardzo Jarku, za dodatkowe informacje o małżeństwie Seweryna i Anny Trembeckich. Mieli oni jeszcze jedną córkę - Władysławę ur.w 1852r., która poślubiła profesora gimnazjalnego Ignacego Szasteckiego ( autora gramatyki czeskiej ), a zmarła w 1908r.
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

01 paź 2012, 06:50

Dzień dobry, dzwoniłam tydzień temu do parafii w Gębicach i się dowiedziałam że nie dowiem się o zgonie mojej prababci (1930 rok) bo wszystkie księgi mają dopiero od 1945. A ja widzę, z tego co tu Panowie piszą, że jednak te księgi mają.

Mnie interesuje zgon Franciszki Górnej (z Czesławskich) zmarła ok 1930 w Gębicach, oraz jej męża Marcina Górnego ur ok.1841 w Kamieńcu zmarły 07.02.1923 w Gębicach oraz ich córki Pelgi Floeter ( z domu Górna ) ur.05.01.1887 w Ostrowie zmarła ok.1914 rok w Gębicach.

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

01 paź 2012, 07:59

Księgi Gębic koło Mogilna są (te, które były w kręgu mojego zainteresowania), ale nie w parafii, a w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieżnie. Sprawdziłam na stronie AA Gniezno w "katalogu-on line" i nie widzę poszukiwanego przez Ciebie rocznika. Może trzeba szukać w aktach USC w Archiwum Państwowym w Inowrocławiu?

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

01 paź 2012, 20:11

Jolanta napisał(a):Księgi Gębic koło Mogilna są (te, które były w kręgu mojego zainteresowania), ale nie w parafii, a w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieżnie. Sprawdziłam na stronie AA Gniezno w "katalogu-on line" i nie widzę poszukiwanego przez Ciebie rocznika. Może trzeba szukać w aktach USC w Archiwum Państwowym w Inowrocławiu?

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz


Byłam w Archiwum w Inowrocławiu i tam mają w tyko księgi USC z Gębic i Gębice Wieś .

Re: Gębice k. Mogilna - księgi z lat 50 XIX w.

02 paź 2012, 09:19

mytka6 napisał(a):Dzień dobry, dzwoniłam tydzień temu do parafii w Gębicach i się dowiedziałam że nie dowiem się o zgonie mojej prababci (1930 rok) bo wszystkie księgi mają dopiero od 1945. A ja widzę, z tego co tu Panowie piszą, że jednak te księgi mają.

Mnie interesuje zgon Franciszki Górnej (z Czesławskich) zmarła ok 1930 w Gębicach, oraz jej męża Marcina Górnego ur ok.1841 w Kamieńcu zmarły 07.02.1923 w Gębicach oraz ich córki Pelgi Floeter ( z domu Górna ) ur.05.01.1887 w Ostrowie zmarła ok.1914 rok w Gębicach.


Mario!

Zwróć się do USC Mogilno,gdyż dokumenty ,tam sie znajdują.
Archiwum P.Inowrocław posiada od 1874 -1911.
Sama mam przodków z okolic Gębic miasto i wieś,poszukując ,trafiłam do na USC Mogilno.
Pozdrawiam
Ela
Odpowiedz