Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

25 lut 2012, 10:39

Witajcie,
szukam informacji o parze małżeńskiej Józef Tomaszewski i Marianna Gałęska.
Być może Marianna jest moją przodkinią.
Mam prababkę Katarzynę Gałęską (1854-1912), która w kolejnych dokumentach urodzeń i zgonów swych dzieci zamiennie jest podawana jako Gałęska i Tomaszewska. W jej akcie ślubu zapisano, że matką była Marianna Gałęska - ojca nie podano. Pomyślałam więc, że być może Marianna G., wyszła za mąż już po urodzeniu Katarzyny za mąż za Tomaszewskiego. Sprawdzam więc ten trop.

Para Józef Tomaszewski i Marianna Gałęska w latach 1874-1879 na pewno mieszkała w podpoznańskiej Ławicy. Tutaj urodziły się im dzieci:
Antoni - 1874
NN (nie umiem odczytac) - 1876
Agnieszka - 1879

W Kiekrzu w roku 1896 brali ślub Agnieszka T. (18/1896) oraz Antoni T. (17/1896) - nie ma niestety żadnych dodatkowych informacji. Być może to dzieci Józefa i Marianny.

Może ktoś ma takich małżonków w drzewie?

Pozdrawiam
Sława

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

25 lut 2012, 15:03

Witam!

Na stronie Poznan Project znalazłem zapis o ślubie Agnieszki Tomaszewskiej i Franciszka Kubina (może Kubiny , nie wiem jak się odmienia).
Ślubowali w Kiekrzu w 1896 (wpis 18/1896 AA Poznań)

Znalazłem wpis o ślubie Antoniego Tomaszewskiego i Józefy Nadolnej w Kiekrzu w 1896. (wpis 17/1896 AA Poznań)
Nie ma żadnych informacji o ich rodzicach.
Dziwna sprawa, ale nie znali rodziców lub ktoś, kto przepisywał te akta nie potrafił odczytać imion i nazwisk rodziców.

Niestety nic więcej nie znalazłem.

pozdrawiam
Sebastian Fryda

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

25 lut 2012, 15:34

Czesc,
Te wpisy rowniez widzialam. Dlatego zawiesilam pytanie na forum. Moze ktos bedzie mial takie osoby w drzewie lub "tajnych" notatkach

Slawa

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

25 lut 2012, 17:49

Sława! a przeglądałaś kartotekę ewidencji ludności miasta Poznania

http://www.szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19.3/14418

to link od litery "G"

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

25 lut 2012, 22:10

Haniu,
Przegladałam, tam mojej Gałęskiej nie ma :( niestety

Slawa

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

29 lut 2012, 22:06

Witam
W parafii Lusowo zauważyłam akt z nazwiskiem Tomaszewski, ale w latach wcześniejszych.
Podaję link, może kiedyś się przyda.
Pozdrawiam Marianna.

Lusowo
1852
Tomaszewski
http://szukajwarchiwach.pl/53/3378/0/4/ ... oPOzEBa5uw

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

29 lut 2012, 23:13

dzięki

Sława

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

29 lut 2012, 23:28

Seba93 napisał(a):Witam!


Nie ma żadnych informacji o ich rodzicach.
Dziwna sprawa, ale nie znali rodziców lub ktoś, kto przepisywał te akta nie potrafił odczytać imion i nazwisk rodziców.


pozdrawiam
Sebastian Fryda


Często w aktach nie wpisywano rodziców,proboszcz nie miał takiego obowiązku,co nie oznacza,że ślubujący nie znali rodziców.Podstawowymi informacjami identyfikującymi ślubujących było imię ,nazwisko,gdzie zamieszkują i stan cywilny.

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

01 mar 2012, 14:58

Droga Ago!
Dziekuje za informacje dotyczace identyfikacji slubujacych. Dzieki tobie wiem cos wiecej. jednak nie mozna usunac hipotezy,ze przepisujacy akta nie potrafíl odczytac danych nt. rodzicow slubujacych. Niemniej dziekuje za wskazanie mi bledu.

pozdrawiam
Sebastian Fryda

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

01 mar 2012, 21:36

Witam,

co do parafii Kiekrz to wymienilam korespondencje z indeksujacym i potwierdzil, ze ksiaz nie wpisywal w zasadzie nic. Tylko pare mloda i swiadkow. Tak wiec musze udac sie do ksiag USC i sprawdzic tam.
Swoja droga to bardzo rzadki przypadek, bo przeciez im blizej naszych czasow, tym wiecej informacji pojawia sie w ksiegach, a tu masz - odwotnie

pozdrawiam
Slawa

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

27 maja 2014, 10:50

Witam!

W 1868 roku z Krzyżownikach przyszła na świat Józefa Tomaszewska, córka Józefa i Marianny. Rodzicami chrzestnymi zostali ?Kazimierz Gałęski i Magdalena Gałęska.

W aktach z Kiekrza jest niemało Tomaszewskich i Gałęskich...

Pozdrawiam!

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

27 maja 2014, 17:44

Dzięki za informacje Neogobius

Pozdrawiam
Sława

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

09 cze 2014, 23:04

a czy może Józef Tomaszewski miał brata Szymona ur, 1820??

Re: Tomaszewski + Gałęska okolice Poznania

10 cze 2014, 17:09

Witam,

niestety nie wiem czy miał brata. Mnie interesuje jego żona Gałęska. Przykto mi, że nie moge pomóc.

Sława
Odpowiedz