Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gogolik, Dworczak

25 lut 2012, 12:55

Poszukuję informacji o następujących osobach:
1. Józef Gogolik, ur. ok. 1839 r. we Wronczynie, zm. w 1927 r. w Marzeninie,
2. Marianna Gogolik z d. Dworczak, ur. ok. 1850 r., w Tarnowie Starym koło Kostrzyna Wlkp., zm. w 1911 r. w Pakszynku
- Józef i Marianna ślubowali w 1868 r. w Czempiniu.
3. Ich dzieci:
- Józefa Kaczmarek z d. Gogolik, ur. ok. 1872 r., żona Antoniego Kaczmarka.
- Marta Siemiątkowska z d. Gogolik, ur. ok. 1873 r., żona Józefa Siemiątkowskiego,
- Stanisława Kasperska z d. gogolik, ur. ok. 1875 r., żona Piotra Kasperskiego,
- Bronisława Szykowna z d. Gogolik, ur. ok. 1878 r., żona Franciszka Szykownego,
- Władysław Gogolik, ur. 1 lipca 1879 r. w miejscowości Chatta na Ukrainie, mąż Zuzanny Gogolik z d. Hurysz,
- Wacław Gogolik, ur. 29 lipca 1885 r. w Kleszczewie,
- Bolesław Gogolik, ur. 20 grudnia 1886 r. w Kleszczewie,
- Marianna Gogolik, ur. 12 maja 1888 r. w Kleszczewie
oraz NN Gogolik (kobieta), która miała syna Franciszka Gogolika.

Kamil Perlik

Re: Gogolik, Dworczak

25 lut 2012, 14:52

Witam!
Wiele informacji można znaleźć na stronie Poznan Project.

Józefa Gogolik i Antoni Kaczmarek ślubowali w Marzeninie w 1892r. (wpis 3/1892 AA Gniezno)
Józefa miała wtedy 20 lat, a Antoni 23.
rodzice Antoniego to Andrzej Kaczmarek i Małgorzata Matela.
Andrzej Kaczmarek i Małgorzata Matela ślubowali w Gieczu w 1867 (wpis 9/1867 AA Gniezno)
Andrzej miał wtedy 24 lata, a Małgorzata 19.

Marta Gogolik i Józef Siemiątkowski także ślubowali w Marzeninie w 1893 (wpis 6/1893 AA Gniezno)
Marta miała wtedy 20 lat, a Józef 32.
Rodzice Józefa to Michał Siemiątkowski i Katarzyna Kulczyńska.
Józef Siemiątkowski ur. 1860 (jego wnuk to Roman Siemiątkowski), ojcem Józefa był Michał Siemiątkowski. (z dopisku przy ślubie Michał Simiński i Katarzyna Kulczyńska)

Stanisława Gogolik i Piotr Kasperski ślubowali w Marzeninie w 1898 (wpis 8/1898 AA Gniezno)
Stanisława miała wtedy 23 lata, a Piotr 34.
Rodzice Piotr to Michał Kasperski i Józefa Konieczna.

Bronisława Gogolik i Franciszek Szykowny ślubowali w Marzeninie w 1899 (wpis 3/1899 AA Gniezno)
Bronisława miała wtedy 20 lat, a Franciszek 25.
Rodzice Franciszka to Józef Szykowny i Józefa Graczyków.
Józef Szykowny i Józefa Graczyków ślubowali w 1869 w Marzeninie (wpis 10/1869 AA Gniezno)

Co do rodziny Szykownych najbliższe ich informacje jeśli chodzi o śluby to:
Joannes Szykowny (27)
Magdalena Markowiak (17) Marzenin 1864 (wpis 13/1864 AA Gniezno)

pozdrawiam
Sebastian Fryda

Re: Gogolik, Dworczak

25 lut 2012, 21:23

Dziękuję bardzo za te informacje. Dokładnie przejrzałem Poznan Projekt i wszystkie te informacje już posiadam. Poszukuję teraz szczegółów ich dotyczących. Ale jeszcze raz dzięki za bezinteresowną pomoc i poświęcenie czasu.

Kamil Perlik

Re: Gogolik, Dworczak

04 lip 2012, 18:53

Hallo
Nazywam sie Krystyna Skolimowska jestem prawnuczka Jozefa i Marianny Gogolikow.Pragne podlaczyc i uzupelnic informacje na temat dzieci w/w malzonkow, ktorych wielu znam osobiscie.Panie Adamie,miedzy synami Jozefa i Marianny,Wladyslawem i Waclawem byly dwie corki:Anna i Pelagia/moja babcia/ Anna w spisie wystepuje jako NN a Pelagii nie ma w ogole.Pragne przekazac wiele szczegolow. Z powazaniem.Kr Skolimowska

Re: Gogolik, Dworczak

06 lip 2012, 20:50

Witam! Jestem oczywiście zainteresowany wymianą informacji o rodzinie Gogolik. Najlepiej gdybyśmy przeszli na e-mail, jeżeli posiadasz. Na PW prześlę swój adres e-mail

Re: Gogolik, Dworczak

12 lip 2012, 09:40

bej napisał(a): Pragne przekazac wiele szczegolow. Z powazaniem.Kr Skolimowska


Krystyno, podaj mi swój adres e-mail to prześlę tobie materiały, które posiadam o rodzinie Gogolik. Dla uściślenia, Józef i Marianna są prapradziadkami mojej żony Moniki, która z domu nazywa się Gogolik

pozdrawiam
Kamil Perlik
Odpowiedz