Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 lut 2012, 16:10

Moja babcia Matylda Gertruda Czekalska z d.Kessel pochodziła z miejscowości Sarnowa k Rawicza(obecnie dzielnica Rawicza).
Jej mama Klara,była z domu Hubert, a ojcem był Piotr Kessel. W XIX i na poczatku XX wieku w Sarnowie rodziny te były dość liczne.Kontakt z rodziną babci urwał się po 2 wojnie.Obecnie okazuje sie,że nikt o takich nazwiskach tam nie mieszka.Może jednak zamieszkuja tam potomkowie tych ludzi, juz (jak to normalnie bywa) pod innymi nazwiskami.Proszę Ich o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Blumczyńska

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 lut 2012, 18:44

Witam

Może to Pani pomoże ,

Wpis ze ślubu 5 / 1848
Jaxiewicz Laurenty ,lat 26 syn Antoniego i Patronelli Weber , żona Hubert Marianna ,lat 24 córka Andrzeja i Rozali Funken.

Jaxsiewicz alians Jaksiewicz , zmiana nazwiska na Jaugsch , rodzina ta mieszkała później w Toruniu. (przemysł mięsny).
bliskie powiązanie z nazwiskiem Niewietecki.
potomkowie Jaxiewiczów ,mieszkają obecnie na Górnym Śląsku oraz Niemcy (Rostok) .

Mam kontakt z tymi osobami ,jeżeli przedstawi pani więcej danych ,może uda się mi ,Pani więcej pomóc.

Pozdrawiam.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 lut 2012, 19:33

Zauważyłem nazwisko Hubert więc piszę. Ja mam w swojej rodzinie przodka o nazwisku Hubert. Jest to Kazimiera Kutzner zd. Hubert. Leży na cmentarzu w Wolsztynie.

Pozdrawiam

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

27 lut 2012, 20:25

Dziekuję za zainteresowanie i informacje.
Tak jak pisałam w 1 poście, rodziny te były dość liczne,stąd moje założenie,że nie wszyscy wyjechali do Niemiec i nie wszyscy zmarli smiercia bezpotomną.
W 2004 roku odnalazlam rodzinę siostry mojej prababci Klary- Martę Hubert, która wyszła za mąż za Vietza.Od 1910 roku mieszkają w Bojanowie.Jestesmy w kontakcie.
Rodziną byli równiez Ciastowscy i Rudahlowie
babcia moja Matylda Gertruda Kessel -Czekalska zamieszkała w Pobiedziskach i stamtad wraz z rodziną jeżdziła przed 2 wojną do rodziny w Sarnowie.Potem powozką odwiedzali Lorkiewiczow w Szymanowie i Rawiczu(lorkiewiczowa miała tam restaurację) ,Vietzów(obecna pisownia Fietz) w Bojanowie i kogos w Miejskiej Górce.To są wspomnienia mojej Mamy. Babcia zmarła gdy ja miałam 4 lata ,więc byłam za mała by pytac i pamiętac.
Panie Robercie , mój problem to brak znajomości j.niemieckiego,więc sie nie dogadam :lol: , ale gdyby był Pan uprzejmy zapytac czy tym ludziom cos mowią wymienione przeze mnie nazwiska , byłabym wdzięczna.Pozdrawiam Magdalena Blumczynska

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

27 lut 2012, 20:30

Hubert Marianna ,lat 24 córka Andrzeja i Rozali Funken
Andrzej Hubert i Rozalia Funken mieli kilkoro dzieci: Elżbietę ur 1827 r.
Andreasa 1815r,ww Mariannę 1824Juliannę1820.Tylu znalazłam.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

28 lut 2012, 11:29

Witam
mam wśrod przodków osoby o nazwisku Hubert, a moja rodzina pochodzi z Sarnowej (Rawicz)

Moja praprababcia Mathilde Niewitecka ur. w 1843 z domu nazywała się Hubert.
Jej rodzice to Andreas Hubert(1815-1895) i Theresia, dziadkowie Andreas i Rosalia Hubert.

Obecnie mieszkamy na Górnym i Dolnym śląsku i nasza gałąź rodzino nosi nazwisko jaksiewicz.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

28 lut 2012, 12:51

Witam Serdecznie

Podam Pani kilka wskazówek. Korzysta Pani na pewno z Poznań Projekt , można zauważyć ,że jest tam
bardzo mało ślubów katolickich. I te wszystkie nazwiska są ze sobą powiązane.
np.Zarembowicz (Wrocław ,Francja)
Tak wyglądają te drzewa:

Jaksiewicz :
Potomkowie osoby:
Marianna Ciastkowska

1wszy Pokolenia
1. Marianna Ciastkowska zmarła data zgonu. Marianna ożenił się z Karl Neumann.
Dzieci Marianna Ciastkowska i Karl Neumann
i.
2.
Theresia Neumann urodził się paź 15, 1815 a zmarła Gru 1, 1893.
2gi Pokolenia (Dzieci)
2. Theresia Neumann urodził się paź 15, 1815 a zmarła Gru 1, 1893. Theresia ożenił się z Andreas Hubert. Andreas, syn Andreas Hubert i Rosalia Funken, urodził się mar 27, 1815 a zmarła cze 30, 1895.
Dzieci Theresia Neumann i Andreas Hubert
i.
3.
Mathilda Hubert urodził się mar 13, 1843 a zmarła data zgonu.
ii.
4.
Theofil Hubert urodził się 1846 a zmarła data zgonu.
3ci Pokolenia (Wnuki)
3. Mathilda Hubert urodził się mar 13, 1843 a zmarła data zgonu. Mathilda ożenił się z Jakub Niewietecki. Jakub, syn Jakub Niewietecki i Regina Piątkowska, urodził się maj 22, 1834 a zmarła data zgonu.
Dzieci Mathilda Hubert i Jakub Niewietecki
i.
5.
Gertruda Niewietecka urodził się Gru 19, 1875 a zmarła kwi 14, 1946.
4. Theofil Hubert urodził się 1846 a zmarła data zgonu. Theofil ożenił się z Cecylia Niewietecka 1872 w Rawicz. Cecylia, córka Kasper Niewietecki i Fryderyka Haesen, urodził się 1848 a zmarła data zgonu.
4ty Pokolenia (Pra-wnuki)
5. Gertruda Niewietecka urodził się Gru 19, 1875 a zmarła kwi 14, 1946. Gertruda ożenił się z Maciej Jaksiewicz 1897 w Rawicz. Maciej, syn Jozef Jakub Jaksiewicz i Marianna Brzeskwiniewicz, urodził się lut 24, 1868 a zmarła sty 26, 1932.
Dzieci Gertruda Niewietecka i Maciej Jaksiewicz
i.
6.
Leon Jaksiewicz urodził się sty 18, 1903 a zmarła mar 5, 1972.
ii.
7.
Jerzy Jaksiewicz urodził się cze 4, 1906 w Rawicz a zmarła mar 13, 1975.
iii.
8.
Bolesław Jaksiewicz zmarła data zgonu.
iv.
9.
Brunon Jaksiewicz zmarła data zgonu.
v.
10.
Józef Jaksiewicz urodził się 1912 a zmarła 1995.
vi.
11.
Zyta Jaksiewicz zmarła data zgonu.
vii.
12.
Maria Jaksiewicz zmarła data zgonu.
5ty Pokolenia (Pra(2)-wnuki)
6. Leon Jaksiewicz urodził się sty 18, 1903 a zmarła mar 5, 1972. Leon ożenił się z Magdalena Grządziel. Magdalena, córka Józef Grządziel i Katarzyna Lampa, urodził się maj 27, 1906 a zmarła sty 31, 1990.
7. Jerzy Jaksiewicz urodził się cze 4, 1906 w Rawicz a zmarła mar 13, 1975. Jerzy ożenił się z Elżbieta Grządziel. Elżbieta, córka Józef Grządziel i Katarzyna Lampa, urodził się Gru 5, 1912 a zmarła maj 5, 1992.
Dzieci Jerzy Jaksiewicz i Elżbieta Grządziel
i.
13.
Róża Jaksiewicz urodził się lip 22, 1937 a zmarła lip 29, 2005.
8. Bolesław Jaksiewicz zmarła data zgonu.
9. Brunon Jaksiewicz zmarła data zgonu.
10. Józef Jaksiewicz urodził się 1912 a zmarła 1995.


Zarembowicz

Potomkowie osoby:
Andrzej Zarembowicz

1wszy Pokolenia

1. Andrzej Zarembowicz urodził się 1823 a zmarła 1872. Andrzej ożenił się z Konstancja Wentzel. Konstancja, córka Grzegorz Wentzel i Marianna Ciastkowska, urodził się 1829 a zmarła data zgonu.

Dzieci Andrzej Zarembowicz i Konstancja Wentzel
i.
2.
Kleofas Zarembowicz urodził się 1848 a zmarła 1879.
ii.
3.
Walenty Zarembowicz urodził się 1853 a zmarła data zgonu.
iii.
4.
Józef Błażej Zarembowicz urodził się 1870 a zmarła data zgonu.
2gi Pokolenia (Dzieci)
2. Kleofas Zarembowicz urodził się 1848 a zmarła 1879. Kleofas ożenił się z (Nieznane).
Dzieci Kleofas Zarembowicz
i.
5.
Jan Bernard Zarembowicz urodził się 1877 a zmarła data zgonu.
ii.
6.
Ewald Kleofas Zarembowicz urodził się 1878 a zmarła 1942.
iii.
7.
Józef Bernard Zarembowicz urodził się 1879 a zmarła data zgonu.
iv.
8.
Feliks Łukasz Zarembowicz urodził się 1881 a zmarła 1887.
3. Walenty Zarembowicz urodził się 1853 a zmarła data zgonu.
4. Józef Błażej Zarembowicz urodził się 1870 a zmarła data zgonu.
3ci Pokolenia (Wnuki)
5. Jan Bernard Zarembowicz urodził się 1877 a zmarła data zgonu.
6. Ewald Kleofas Zarembowicz urodził się 1878 a zmarła 1942. Ewald Kleofas ożenił się z (Nieznane).
Dzieci Ewald Kleofas Zarembowicz
i.
9.
Grzegorz Zarembowicz urodził się 1909 a zmarła data zgonu.
ii.
10.
Herbert Zarembowicz urodził się 1911 a zmarła 1942.
7. Józef Bernard Zarembowicz urodził się 1879 a zmarła data zgonu.
8. Feliks Łukasz Zarembowicz urodził się 1881 a zmarła 1887.
4ty Pokolenia (Pra-wnuki)
9. Grzegorz Zarembowicz urodził się 1909 a zmarła data zgonu.
10. Herbert Zarembowicz urodził się 1911 a zmarła 1942. Herbert ożenił się z (Nieznane).
Dzieci Herbert Zarembowicz
i.
11.
Bernd Zarembowicz urodził się 1963.
5ty Pokolenia (Pra(2)-wnuki)
11. Bernd Zarembowicz urodził się 1963.


Nazwisko Kessel występuje też w Łodzi ,połowa 19 wieku ,oraz dosyć dużo w miejscowości Borodino (Besarabia), obecnie Mołdawia.
Była tam dość liczna kolonizacja niemiecka ,podobnie jak na Wołyniu.
Posiadam dane co do okolic Kalisza ,ale tu nie ma wzmianek o tym nazwisku - są podobne.
Jeżeli chodzi o język niemiecki ,też go nie znam praktycznie,ale zawsze można skorzystać z tłumacza internetowego.

Pozdrawiam

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

28 lut 2012, 13:36

W obu drzewach występuje Marianna Ciastkowska, czy dobrze rozumiem, że dwukrotnie wychodziła za mąż?

Właśnie znalazłam informację o ślubie mojego pradziadka w Projekt Poznań, o maly włos bym przeoczyła, bo zamiast Jaksiewicz jest Faksiewicz.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 lut 2012, 21:24

Dziekuję za odpowiedzi.Poszukiwania tutaj sa jakby moim desperackim rzutem na genealogiczną taśmę.Wszystkich z Poznan Projekt "krewnych" mam spisanych.Tak jak pisałam ,szukam żyjących potomków ich rodzin, bo mam nadzieje,że oni mogliby miec jakies informacje o tych przodkach - kim byli, co robili itp.Skąd sie znaleźli w Sarnowie.Oboje Państwo popełniacie jeden błąd - piszecie nazwisko Ciastowska z błędem jako "Ciastkowska'.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 lut 2012, 21:34

A skąd pewność, jak powinno być pisane?
niestety bardzo czesto zakradają się błędy w pisowni. Niektóre pewnie powstały wiele lat temu, inne teraz, podczas tworzenia baz danych. Nasze nazwisko figurowałow nich jako Jasiewicz, Faksiewicz. Do tego jeszcze pisownia przez x.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 lut 2012, 21:52

jaksie napisał(a):A skąd pewność, jak powinno być pisane?
niestety bardzo czesto zakradają się błędy w pisowni. Niektóre pewnie powstały wiele lat temu, inne teraz, podczas tworzenia baz danych. Nasze nazwisko figurowałow nich jako Jasiewicz, Faksiewicz. Do tego jeszcze pisownia przez x.


Skąd pewność- stąd ,że większośc to zapisana jako Ciastowskie(znalazłam tylko 1 przypadek podany jako Ciastkowska),a matka wujka mojej babci - ks, Walentego Rudala była Regina Ciastowska .
Pozdrawiam :)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 lut 2012, 21:56

Hmmm , napisałam 2 posty , jeden dot. Kesselów z Sarnowy, drugi dot. ilości zapisow slubow koscielnych zawartych w Poznan Projekt, a one gdzies zniknęły :?:

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 lut 2012, 22:05

Podaję przykład 2 róznych Mariann Ciastowskich

Parafia katolicka Sarnowa [Sarne], wpis 4 / 1834 zgodność: Panna młoda: 100%

Valentinus Ciastowski (43) ojciec: Jacobus, matka: Elisabeth Gielyewiczowa

Marianna Ciastowska poprzednio zamężna Tesiowa (35) ojciec: Antonius, matka: Regina Huzarska


Parafia katolicka Sarnowa [Sarne], wpis 2 / 1847 zgodność: Panna młoda: 100%

Andreas Ferulewski (29) ojciec: Joannes, matka: Barbara Jaut?

Marianna Ciastowska (27) ojciec: Casimirus, matka: Magdalena Malachowska

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

02 mar 2012, 14:13

Witam

Tu może nie na tym polega problem . Nazwisko jak nazwisko ,ale najważniejsze jest to,że dotyczy
to tej samej osoby i rodzin. Błędy są i będą . Posiadam skany metryk z parafii katolickiej w Dzierzbinie, z przełomu
18 i 19 w. są spisane w łacinie i bardzo nieczytelnie.
Podam najprostszy przykład , moja prababcia była z domu Richter ,a po ślubie już Rychter , tylko mała zmiana ..,
inne podam Flegel zmaina na Cepiński itd. Kiedyś notorycznie dodawano sobie to - ski . :D .

Łatwo porównać te wpisy : kościelne i pruskie USC .., jest wyraźna różnica.

Pozdrawiam

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

02 mar 2012, 18:55

Zgadzam się z Tobą,że w zapisach mogą być błędy,ale u nas w rodzinie byli tylko i wyłącznie Ciastowscy, tego jestem pewna na 100%.:)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

02 mar 2012, 18:58

Robert13x napisał(a):Witam

Może to Pani pomoże ,

Wpis ze ślubu 5 / 1848
Jaxiewicz Laurenty ,lat 26 syn Antoniego i Patronelli Weber , żona Hubert Marianna ,lat 24 córka Andrzeja i Rozali Funken.

Jaxsiewicz alians Jaksiewicz , zmiana nazwiska na Jaugsch , rodzina ta mieszkała później w Toruniu. (przemysł mięsny).
bliskie powiązanie z nazwiskiem Niewietecki.
potomkowie Jaxiewiczów ,mieszkają obecnie na Górnym Śląsku oraz Niemcy (Rostok) .

Mam kontakt z tymi osobami ,jeżeli przedstawi pani więcej danych ,może uda się mi ,Pani więcej pomóc.

Pozdrawiam.


Jakich danych pan oczekuje??

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

02 mar 2012, 19:39

Moje poszukiwania też dotyczą okolic Rawicza , ze względu na dwa nazwiska :
Weber oraz Cierniewski (Czerniejewski ,Cierniejewski ).

Z Pani rodziną ,może być powiązane też ,nazwisko Rauhut.

Pod tym linkiem jest strona p.Zerembowicza - http://www.zarembowicz.de/genealogie/index.htm

Pozdrawiam

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

02 mar 2012, 20:27

Z nazwiskiem Rauchut nigdy się w rozmowach rodzinnych nie spotkałam.Za link do Zarebowicza dziękuję.Nie ma wśród Hubertów "moich Hubertów czyli mojej prababki, jej sióstr...Nie występuje tez Regina Ciastowska , matka ks.Rudala(dawna pisownia Rudahl) . Jak wspominałam wczesniej nazwiska z mojej linii genealogicznej to Kessel, Rudal(Rudahl), Hubert, Vietz(Fietz)Lorkiewicz, Ciastowscy.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

14 kwi 2012, 07:42

Witam, świadkami na ślubie mojego pradziadka byli Dyonisius Hubert oraz Florianus Hubert.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

14 kwi 2012, 17:41

Witaj,czyli jakis związek musi być. Czasami zastanawiam się nad tym czy jeśli w jednej miiejscowości,wcale nie takiej dużej jest kilka wiodących nazwisk,np Hubert,Waber,Ciastowski,Niewitecki ,to czy czasami tam nie było związków małżeńskich między krewnymi:)
Nadal czekam na odpowiedź czego(jakich informacji) oczekujesz Jaksie,abys mi powiedział cokolwiek o tej rodzinie.:)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

14 kwi 2012, 17:45

Jurek drzymała przetłumaczył mi 3 akty urodzenia moich krewnych.Oto one:
Nr 1
Sarnowa
Data chrztu - 7 lutego 1827 roku
Roku Pańskiego tysiąc osiemset dwudziestego siódmego, dnia siódmego w miesiącu lutym.
Zaprawdę czcigodny Michał Prange wikary ochrzcił dziecko urodzone dnia trzeciego lutego tegoż miesiąca o godzinie dziewiątej wieczorem ze sławetnych rodziców Antoniego Heinze bednarza i Joanny Tekli z Ferulewskich żony, legalnych małżonków tejże parafii miasta Sarnowa. Zostało mu nadane imię Wojciech. Chrzestnymi zostali sławetni Ignacy Hubert tkacz lnu i Magdalena małżonka Andrzeja Merdaszewskiego zakrystianina kościoła parafialnego w Sarnowej

Nr 2
Sarnowa
Data chrztu - 8 lutego 1827 roku
Roku Pańskiego tysiąc osiemset dwudziestego siódmego, dnia ósmego w miesiącu lutym.
Zaprawdę czcigodny Michał Prange wikary ochrzcił dziecko urodzone dnia szóstego lutego tegoż miesiąca o godzinie czwartej rano ze sławetnych rodziców Józefa Wabera rzeźnika i Marianny z Piątkowskich żony, legalnych małżonków tejże parafii miasta Sarnowa. Zostało mu nadane imię Walenty. Chrzestnymi zostali sławetni Michał Hubert rzeźnik i Marianna małżonka Tomasza Niewiteckiego także rzeźnika, mieszkańcy Sarnowej

Nr 3
Sarnowa
Data chrztu - 14 lutego 1827 roku
Roku Pańskiego tysiąc osiemset dwudziestego siódmego, dnia czternastego w miesiącu lutym.
Zaprawdę czcigodny Michał Prange wikary ochrzcił dziecko urodzone dnia dwunastego lutego tegoż miesiąca o godzinie dziesiątej przed południem ze sławetnych rodziców Franciszka Rudol tkacza lnu i Reginy Ciastowskiej żony, legalnych małżonków tejże parafii miasta Sarnowa. Zostało mu nadane imię Walenty. Chrzestnymi zostali sławetni wdowiec Mikołaj Waber rzeźnik i Marianna małżonka Karola Neumana handlarza konopi i pakuł (handlarza lnem?), mieszkańcy Sarnowej

Popatrz ile wiadomości na temat wykonywanych zawodów.zachwyciłam się:)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

15 kwi 2012, 08:52

Wśród chrzestnych moi przodkowie:

Marianna małżonka Karola Neumana handlarza konopi i pakuł (handlarza lnem?), mieszkańcy Sarnowej

i Niewiteccy :)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

15 kwi 2012, 10:24

Może w takim razie ,na priva, napiszesz mi cośkolwiek co wiesz o tych rodzinach,nie suche daty i wyliczanki,ale rodzinne opowieści,może masz jakies fotki?
Pozdrawiam Magdalena

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

21 kwi 2012, 06:23

Ustaliłam, że Dyonisius Hubert (ur. 1857) ożenił się z Hulda Schacher, a
Florianus Hubert (ur. 1853) z Hedvigis Theurich.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

29 kwi 2012, 18:40

Dzięki,ale Hubertów było w Sarnowej/Sarnowie kilku, muszę znaleźć sposób na oddzielenie moich Hubertów od innych,chociaz podejrzewam,że i tak wszyscy są spokrewnieni.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

30 kwi 2012, 06:19

Z pewnością, to nieuniknione. Z rodziną Hubertów np. powiązana też test gałąź rodziny Jaxiewicz, ktorej nie powiązałam jeszcze ze swoja gałęzią Jaxiewiczów.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

12 sie 2012, 13:15

Byłam wczoraj w Sarnowie i porobiłam na cmentarzu kilka zdjęć
Obrazek
To gróbDionizego Huberta ożenionego z Matyldą Niewitecką(Dionizych było dwóch ten jest z 1860 roku a drugi urodził się w 1857)
Obrazek

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

12 sie 2012, 13:20

Znalazłam jeszcze tyle
Obrazek
Jesli chodzi o stare groby ,to jest już stan szczatkowy- moich Kesselów nie znalazłam

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

12 sie 2012, 13:30

Jeszcze 2 - grób Lorkiewiczów- spokrewnionych z nami
Obrazek
I Taige - ciekawe jakie pokrewieństwo było między Ireną a naszymi Hubertami, moja Mama ma na imię Irena
Obrazek

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

12 sie 2012, 13:55

Czyżbym znalazła wyjaśnienie??? :D oczywiście nazwisko :D jakaś zbieżność???
Parafia katolicka Sarnowa [Sarne], wpis 5 / 1868 zgodność: Pan młody: 100%

Andreas Ciastowski alias Teige (27)

Anna Müller (25)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

06 wrz 2012, 13:10

Mam dalsze informacje, którymi niestety będę obciążać Jurka Drzymałę, bo w niemieckim wyedukowana nie jestem, ale robi się coraz bardziej ciekawie:)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

06 wrz 2012, 13:14

proszę się podzielić odkryciami :)

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

17 wrz 2012, 19:25

jaksie napisał(a):proszę się podzielić odkryciami :)

Ja cały czas czekam na informacje ,własciwie nie informacje,ale jakies opowieści o Twojej rodzinie,przeciez ,mamy jakies szczątki rodzinnych opowiesci gdzieś schowane w swoich szufladach pamięci.

Jesli chodzi o moje odkrycia to najważniejsze jest to,że moja babcia miała siostrę(zawsze mowiło się o 2 braciach) i to wcześniaczka :roll: Regina ewa urodziła się 6 m-cy po ślubie.
Jak na owe czasy to mówiąc po poznansku chyba poruta była :lol:

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

21 wrz 2012, 14:19

Niestety, opowieści nie ma :( Jestem najmłodszym dzieckiem mojego ojca, który również był najmłodszym z rodzeństwa. W związku z tym ominęło mnie sporo rodzinnych spotkań, opowieści. Nie poznałam wielu przodków, babcię pamiętam słabo, dziadka nigdy nie pozałam. Mój tata pamięta niewiele, ma już 70 lat i problemy z pamięcią. Praktycznie wszystko, co udało mi się ustalić miało początek w znalezionym Ahnenbuchu dziadka, potem internet, archiwa. A tam można znaleźć jedynie fakty.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 sie 2016, 10:52

Witam serdecznie.
Bliska rodzina mojego męża to potomkowie Marianny Hubert z Sarnowa ur. 1824 rok oraz Wawrzyńca Jaxa Jaxiewicza z Sarnowa urodzonego w 1822 roku (ślub 1848). 2 razy prawnuczka tej pary mieszka obecnie w Toruniu - nazywa się Elżbieta Wykrzykowska. Z bliskiej rodziny żyje jeszcze kilka osób w prostej linii od wymienionej wyżej pary.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 sie 2016, 20:20

Pani Ewo, bardzo dziękuję za bardzo ciekawe informacje. Muszę je ze spokojem przeanalizować. Ustaliłam na 100%,że Andrzej Hubert (rzeźnik)i Rozalia Funken to moi praprapradziadkowie.
Andrzej Hubert i Rozalia Funken mieli kilkoro dzieci:
moja praprababka to Justyna, która wyszła za Jakuba Kessela Pozostałe rodzeństwo Justyny to:
1. Andreas ur.1815 + Teresia Neuman ślub 10/1840 -17.11.1840r. (Carolus + Marianna Ciastowska)
1a Florian Jakub Hubert + Hedwiga Theresia Theurich (Alexander I Magdalena Piątkowska) śl 17/1881r.obraz 37 św. Teofil Hubert I Franz Theurich
1aa. Conrad Martin 30.10.1888 o.79
1ab. Magdalena Theresia 30.10.1888r. o.80
1b.Matylda + Jakub Niewitecki (Jakub I Regina Piątkowska)
1ba Lucia Regina ur.?? zm.12.02.1880r.
1bb.Felicja Joanna ur.26.06.1881r
1bc Max Feliks ur.11.01.1883r.
1bd.Felicja Joanna ur.26.06.1881r.
1c. Józefa Paulina + Johan Franz Muller (Anna Eleonora Neuman i Franz Muller z Ciociosańca/ Babimost)śl. 4/76 02.05.1876[34/422/0/2.1/8 o.11-12]
św. Florian Hubert i Anton Wiesner
1ca Maria Elżbieta ur.21.11.1881r.
1d. Berta Therisia + Dagobert Krzyżanowski (Johan i Eufemia Zarembowicz) śl. 16.10.1876r.[34/442/0/2.1/o.35] św. Florian Hubert i Bernard Krzyżanowski
2. Julianna ur.18.08.1819 + Xawerus Śledziewicz 1/1851
3. Marianna ur.1824 + Laurentus Jaksiewicz ur.1822r.alias Jaugsch 5/1848 (Antonius + Petronella Waber)
3a. Adam Jasiewicz alias Jaugsch + ???? Kulawska (Bernard i Rozalia Theurich)
4. Rozalia ur.1828 + Adam Hubert 7/1854
4a. Hugo Adam Hubert + Cordula Agnes Zuker ( Roman i Rozalia Jasiewicz) sl.12.06.1880r.
4aa. Marta Clara 29.03.1888r. o.23
4ab. Helena Clara 12.01.1887r.o.44
4ac. Adam Hubert ur.?.09.1881r. zm.20.02.1882r 5/82 o.18 (5 m-cy)
4b. Matilde + Nicolas Andreas Gorecki (Felix i Cordula Cugrowska)sl.14/1884r. św. Johan Ciastowski alias Taige i Carl Fredrich
5. Elizabeth 1827 + Klemens Pawlicki ur.1806 zm.19.09.1887 Sarnówko(N76/19.09.1887/o79) ślub 4/1838
5a.Maria Pawlicka + Wincenty Dembiński
5b.Johan ur.?05.1875 zm.22.11.1875 (83/75 o.870

Nie wiem czy to jest czytelne. Dla ułatwienia podaję mój system:
Każde z dzieci zostało ponumerowane,a np 1 dziecko, a 1a- dziecko jedynki, 1aa-wnuk jedynki.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 sie 2016, 20:26

ewulab napisał(a):Witam serdecznie.
Bliska rodzina mojego męża to potomkowie Marianny Hubert z Sarnowa ur. 1824 rok oraz Wawrzyńca Jaxa Jaxiewicza z Sarnowa urodzonego w 1822 roku (ślub 1848). 2 razy prawnuczka tej pary mieszka obecnie w Toruniu - nazywa się Elżbieta Wykrzykowska. Z bliskiej rodziny żyje jeszcze kilka osób w prostej linii od wymienionej wyżej pary.


Z mojego wykazu wynika,że Marianna jest siostra mojej Justyny.
Laurentus i Wawrzyniec to to samo imię.
Miejscowość nazywa się Sarnowa, więc ktoś pochodzi z Sarnowej, tak mówiła moja babcia lub z Sarnowy , jak odmieniają te nazwę współcześni mieszkańcy miasteczka. Proszę mi wybaczyć ten wtręt.

Re: Szukam krewnych Kesselów,Hubertów z Sarnowy k.Rawicza

26 sie 2016, 20:35

Jeszcze jedna uwaga, ponieważ data urodzin jest zawsze zapisana słownie,a ja nie śmiem prosić o ciągłe jej odczytywanie to przy urodzeniu zapisana mam datę wpisu do rejestru.Tak więc zgadza się miesiąc i rok,a różnica między urodzeniem ,a zapisem może być od 1 do 7 dni.
Odpowiedz