Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakoniewice

09 mar 2012, 15:01

poszukuje osób o nazwisku Nowicki pochodzących z Radomierza, Rakoniewic i Wolsztyna

Szczepan (24.12.1867-22.01.1942) i Franciszka z domu Krawczyk (18.09.1873-21.11.1962) ślub Kębłowo 1892, pochowani w Wolsztynie
dzieci: Helena po mężu Młynkowiak, Stefan, Marta po mężu Różycka, Roman zm. Wolsztyn, Andrzej zm. Poznań - Smochowice ( żona Katarzyna Walkowiak siostra męża Marii), Walenty, Maria po mężu Walkowiak ur.Kolsko zm. Poznań, Ludwik ur. Perkowo, Franciszek zm, Katowice, Karol żona Stanisława zm. Wolsztyn, Tomasz, Jan
Ostatnio edytowano 22 lis 2012, 14:57 przez izabela06, łącznie edytowano 7 razy

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 17:25

Czy znana jest Tobue książka Krzysztofa Raniowskiego -'' Rody ziemi wolsztyńsko-babimojskiej" ?
W książce tej jest opisana rodzina o nazwisku Krawczyk z rejonu Wolsztyn/Obra niestety brak opisania nazwiska Nowacki .
Jeżeli interesuje Ciebie ta pozycja to daj znać na pw adresem meilowym dla przesłania skanu.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 19:04

Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 19:15

Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Niestety nie jest Franciszka wymieniona w drzewie genealogicznym (praca nie zawiera wszystkich odgałęzień) , ale myślę że samo drzewo może być przydatne w poszukiwaniach.Zauważam też autor nie wspomina o zamieszkiwaniu Krawczyków na terenie parafii Kębłowo.Ale parafie Wolsztyn i Obra są sąsiednimi do Kębłowa.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 19:52

Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

witam
niestety nie znam imion rodzicow franciszki nie sa oni wymienieni w akcie urodzenia

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 19:56

stan napisał(a):
Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Niestety nie jest Franciszka wymieniona w drzewie genealogicznym (praca nie zawiera wszystkich odgałęzień) , ale myślę że samo drzewo może być przydatne w poszukiwaniach.Zauważam też autor nie wspomina o zamieszkiwaniu Krawczyków na terenie parafii Kębłowo.Ale parafie Wolsztyn i Obra są sąsiednimi do Kębłowa.


witam
nie znam tej ksiazki ale chetnie zajrze:)
szczepan i franciszka w 1909 roku musieli przebywac juz w kolsku bo tego roku urodzila sie tam moja babcia, natomiast jej starsze rodzenstwo urodzilo sie juz we wolsztynie
dziekuje

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 21:19

izabela06 napisał(a):
stan napisał(a):
Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Niestety nie jest Franciszka wymieniona w drzewie genealogicznym (praca nie zawiera wszystkich odgałęzień) , ale myślę że samo drzewo może być przydatne w poszukiwaniach.Zauważam też autor nie wspomina o zamieszkiwaniu Krawczyków na terenie parafii Kębłowo.Ale parafie Wolsztyn i Obra są sąsiednimi do Kębłowa.


witam
nie znam tej ksiazki ale chetnie zajrze:)
szczepan i franciszka w 1909 roku musieli przebywac juz w kolsku bo tego roku urodzila sie tam moja babcia, natomiast jej starsze rodzenstwo urodzilo sie juz we wolsztynie
dziekuje


Wg informacji, jakie otrzymałem w tym tygodniu od wydawcy czyli Biblioteki Publicznej w Wolsztynie, najnowsze wydanie książki ma wyjść już za miesiąc. Może będą tam Nowiccy (chociaż to tak popularne nazwisko... wiem coś o tym :wink:) i szerzej potraktowani Krawczykowie.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 21:23

Izabela przesłałem Ci obiecane skany meilem :wink:

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

09 mar 2012, 22:42

bardzo dziekuje wszystkim za pomoc i nadal szukam :wink:

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

10 mar 2012, 00:50

Olku - moze jest cos w tej ksiazce o rodzie Kubickich ? Teodor Kubicki, Wojciech Kubicki, jego syn Maciej Kubicki, z Keblowa.
Dziekuje bardzo.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

10 mar 2012, 08:22

Przepraszam ze się "wcinam"
W tej książce brak jest Kubickich, jest Kubacki i Kubik, ale z Nowego Kramska

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

10 mar 2012, 11:37

Hania napisał(a):Olku - moze jest cos w tej ksiazce o rodzie Kubickich ? Teodor Kubicki, Wojciech Kubicki, jego syn Maciej Kubicki, z Keblowa.
Dziekuje bardzo.

Tak jak pisze Papa brak opracowania w tej książce Kubickich , a jedynie Kubacki i Kubik obie rodziny z Nowego Kramska.
Jedyna informacja jaką znalazłem o Kubickich to w końcowym opracowaniu '' Pozostałe rody" jest przy wsi Obra taki zapis przy wymienionych alfabetycznie rodzinach " Kubicki (Groskuba) ".

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

10 mar 2012, 11:47

izabela06 napisał(a):bardzo dziekuje wszystkim za pomoc i nadal szukam :wink:

Przeglądając książkę "Rodzy ziemi...." w dziale "Pozostałe rody" we wsi Obra znalazłem jeszcze taki zapis :
" Krawczykowie z Borui , obecnie w Obrze , nie są spokrewnieni z rodem prezentowanym w rozdziale II i III .Wywodzą się od Jana Krawca i jego zony Reginy.Dalsze pokolenia:
2)Maciej Krawczyk ur.ok1750 zona Anna
3)ich syn Kazimierz Krawczyk ur.1781 żona Petronela
4) Wojciech Krawczyk ok1825-1898 i Weronika Orwat z Obry
5)Adam Krawczyk 1866-1949 i Franciszka Domagalska
6) Maksymilian Krawczyk 1908-1992 żona Aniela Krystians

Wspomniane rozdziały II i III to te które już posiadasz :)

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

11 mar 2012, 03:44

Mirku i Olku dziekuje za odpowiedz.
Ciekawa informacja o nazwisku Kubicki /Groskuba/ ze wsi Obra. Nie wiem co to Groskuba, pewnie takie przezwisko.

Jaki rodzial czasowy w opracowaniach rodow ?

Pozdrowienia

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

11 mar 2012, 11:40

Hania pyta - Jaki rodzial czasowy w opracowaniach rodów ?
Co do przedziału wiekowego to zależnie od nazwiska ale zasadniczo XVII/XVIII - XX wiek.
Co do zawartości rodów to jest ich 210 i cytuję za autorem książki :
" Kryterium wyboru 210 rodów stanowiły : długowieczność , liczebność .... "
" Książka ilustruje ciągłość pokoleniową rodów , które dotrwały co najmniej do XX w."
"Wybór rodów oczywiście nie jest pełny , ogranicza go głównie objętość tej pracy. "

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

12 mar 2012, 01:22

Olek dziekuje :)

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

08 lip 2012, 20:10

Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Znalazłam w Genetece Franciszkę Krawczyk ur. w 1873 w Krobi akt 147, córkę Stefana i Agnieszki Wabińskiej ale nie mam pewności czy to ta sama osoba ponieważ nie ma dokładnej daty urodzenia. Stefan i Agnieszka również brali ślub w Krobi w 1866, rodzice Stefana to Paweł i Zuzanna. Być może to dobry trop bo Krobia leży niedaleko wymienionych przeze mnie miejscowości i
Z innych znalezionych aktów w Genetece wynika, że Franciszka ta miała siostrę, Annę ur. 1876 i brata Antoniego ur. w 1870. Liczę na to, iż znajdzie się ktoś, kto ma dostęp do akt z Krobi i będzie mógł mi pomóc.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

08 lip 2012, 20:23

Niestety nie mam żadnych danych o Agnieszce Krawczyk i jej przodkach.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

11 lip 2012, 18:27

Papa napisał(a):Niestety nie mam żadnych danych o Agnieszce Krawczyk i jej przodkach.

Szkoda, mimo wszystko dziękuje za poświęcony czas na szukanie.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

16 lip 2012, 19:55

izabela06 napisał(a):
Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Znalazłam w Genetece Franciszkę Krawczyk ur. w 1873 w Krobi akt 147, córkę Stefana i Agnieszki Wabińskiej ale nie mam pewności czy to ta sama osoba ponieważ nie ma dokładnej daty urodzenia. Stefan i Agnieszka również brali ślub w Krobi w 1866, rodzice Stefana to Paweł i Zuzanna. Być może to dobry trop bo Krobia leży niedaleko wymienionych przeze mnie miejscowości i
Z innych znalezionych aktów w Genetece wynika, że Franciszka ta miała siostrę, Annę ur. 1876 i brata Antoniego ur. w 1870. Liczę na to, iż znajdzie się ktoś, kto ma dostęp do akt z Krobi i będzie mógł mi pomóc.

To jednak był zły trop. Właśnie dowiedziałam się, że Szczepan Nowicki pochodził ze wsi Radomierz parafia Przemęt a Franciszka Krawczyk z Tłoków koło Wolsztyna. Niestety nadal nie znam imion ich rodziców.

Re: Nowicki, Krawczyk-Kębłowo, Kolsko, Wolsztyn, Tłoki,Radom

17 lip 2012, 07:46

Witam!

W 1848 roku w Radomierzu par. Przemęt mieszkał Nowicki z rodziną:
Tomasz Nowicki , żona Maryanna, dzieci: Katarzyna, Franz, Barbara, Walenty.

Ślub Tomasza jest na P.P.:
Śl.: 2 Julii 1837
Thomas Nowicki juvenis de Radomierz (28) + Marianna Marcinowska virgo de Starkowo (21lat)
Św. śl.: Josephus Gertich agricola de Starkowo + Valentinus Rybak

Pozdrawiam - Izabella

Re: Nowicki, Krawczyk-Kębłowo, Kolsko, Wolsztyn, Tłoki,Radom

17 lip 2012, 08:32

Izabella napisał(a):Witam!

W 1848 roku w Radomierzu par. Przemęt mieszkał Nowicki z rodziną:
Tomasz Nowicki , żona Maryanna, dzieci: Katarzyna, Franz, Barbara, Walenty.

Ślub Tomasza jest na P.P.:
Śl.: 2 Julii 1837
Thomas Nowicki juvenis de Radomierz (28) + Marianna Marcinowska virgo de Starkowo (21lat)
Św. śl.: Josephus Gertich agricola de Starkowo + Valentinus Rybak

Pozdrawiam - Izabella

Dziękuję. Mój Nowicki to Szczepan, być może to jego dalsza rodzina.

Re: Nowicki, Krawczyk-Kębłowo, Kolsko, Wolsztyn, Tłoki,Radom

18 lip 2012, 06:48

Witam!
Jeżeli twój Szczepan pochodził z Radomierza to musiałby być od w/w pary (póżne dziecko) lub być dzieckiem nieślubnym którejś z córek od tej pary. Inna linia rodziny Nowickich mieszkała w Siekowie, - chyba że pochodził z rodziny która przyszła do par. Przemęt (np. za pracą) i tu urodził się twój Szczepan. Skoro masz datę urodzenia i miejsce to najłatwiej szukać rodziców Szczepana w Archiwum.
Izabella

Re: Nowicki, Krawczyk-Kębłowo, Kolsko, Wolsztyn, Tłoki,Radom

18 lip 2012, 14:15

Izabella napisał(a):Witam!
Jeżeli twój Szczepan pochodził z Radomierza to musiałby być od w/w pary (póżne dziecko) lub być dzieckiem nieślubnym którejś z córek od tej pary. Inna linia rodziny Nowickich mieszkała w Siekowie, - chyba że pochodził z rodziny która przyszła do par. Przemęt (np. za pracą) i tu urodził się twój Szczepan. Skoro masz datę urodzenia i miejsce to najłatwiej szukać rodziców Szczepana w Archiwum.
Izabella

Witam
Wiem, już działam w tym kierunku:) Może uda się odnaleźć ich akty urodzenia, a dzięki nim rodziców Szczepana i Franciszki, bo w akcie ślubu nie są ujęci.
Dziękuje.

Re: nowicki, krawczyk - kębłowo, kolsko, wolsztyn

22 lis 2012, 00:01

Papa napisał(a):Czy znasz imiona rodziców Franciszki z/d Krawczyk?

Już znam rodziców mojej prababci Franciszki Krawczyk :D
Franciszka Krawczyk ur. 18.08.1873. w Rakoniewicach i zam. w Nowe Tłoki Córka Stanisława i Marianny Karólczyk. zam w Nowych Tłokach. Świadkowie: Jan Paluch lat 48 z Nowych Tłok i Walenty Karolczyk lat 28 z Wroniaw. Wszyscy Arbaiter
Mąż Franciszki, Szczepan Nowicki, ur. 24.12.1867 roku w Radomierzu i tam zamieszkały. Syn Franciszka i Marianny ur. Jankowiak., zam. Radomierz.
Dopisek o akcie zgonu: akt nr13/ 1941- USC Wolsztyn Land dotyczy Franciszka Nowickiego ur.24.12.1867, jednak dostałam odpowiedź, ze w USC Wolsztyn go nie ma.
Szukam przodków wymienionych wyżej prapradziadków
Ostatnio edytowano 22 lis 2012, 14:36 przez izabela06, łącznie edytowano 1 raz

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

22 lis 2012, 09:26

Mam Stanisława, ale nie tego, mój ur. 8 maja 1794 w Obrze, ożenił się z Justyną Serwa 21 11 1819 roku w Obrze. Justyna Serwa ur. 21 sierpnia 1802

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

22 lis 2012, 14:53

Papa napisał(a):Mam Stanisława, ale nie tego, mój ur. 8 maja 1794 w Obrze, ożenił się z Justyną Serwa 21 11 1819 roku w Obrze. Justyna Serwa ur. 21 sierpnia 1802

Ślub Parafia katolicka Kębłowo 1867
Stanislaus Krawczyk (21)
Marianna Karolczyk (27)

Re: Nowicki, Krawczyk-Kębłowo, Kolsko, Wolsztyn, Tłoki,Radom

01 lut 2013, 08:14

Izabella napisał(a):Witam!

W 1848 roku w Radomierzu par. Przemęt mieszkał Nowicki z rodziną:
Tomasz Nowicki , żona Maryanna, dzieci: Katarzyna, Franz, Barbara, Walenty.

Ślub Tomasza jest na P.P.:
Śl.: 2 Julii 1837
Thomas Nowicki juvenis de Radomierz (28) + Marianna Marcinowska virgo de Starkowo (21lat)
Św. śl.: Josephus Gertich agricola de Starkowo + Valentinus Rybak

Pozdrawiam - Izabella

Witam
Czy córki Tomasza: katarzyna i Barbara urodziły sie ok 1843? byc może obie w tym samym roku?
Mam da śluby:
Piotr Bajon i Katarzyna Nowicka oraz Kazimierz Szulc i Barbara Nowicka, obie z Radomierza ur. ok 1843

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

01 lut 2013, 12:08

Witam!
Faktycznie w Radomierzu, mieszkali Krawczykowie,
to znaczy syn (nie pamiętam imienia) z żoną Genowefą lub Eugenią i synem Danielem, oraz z babcią (Krawczyk). Babcia jest pochowana na Cmentarzu w Przemęcie razem z mężem. Babcię pamiętam troszkę. Młodzi po śmierci Krawczykowej, wyprowadzili się do Leszna.
Genia nie żyje z ich synem, bo zginęli w wypadku samochodowym. Mąż Krawczyk był tapicerem.
Mieszka on do dziś w Lesznie,

pozdrawiam - Bożena

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

01 lut 2013, 13:25

bozenawoj6 napisał(a):Witam!
Faktycznie w Radomierzu, mieszkali Krawczykowie,
to znaczy syn (nie pamiętam imienia) z żoną Genowefą lub Eugenią i synem Danielem, oraz z babcią (Krawczyk). Babcia jest pochowana na Cmentarzu w Przemęcie razem z mężem. Babcię pamiętam troszkę. Młodzi po śmierci Krawczykowej, wyprowadzili się do Leszna.
Genia nie żyje z ich synem, bo zginęli w wypadku samochodowym. Mąż Krawczyk był tapicerem.
Mieszka on do dziś w Lesznie,

pozdrawiam - Bożena

Witam
Moi Krawczykowie pochodzą z bliższych okolic Wolsztyna (Tłoki), z Radomierza pochodzą Nowiccy. Oba Nazwiska są dosyć poularne niestety. Moja rodzina Nowickich i ich potomkowie mieszkają obecnie w Wolsztynie i jego okolicach: Żodyniu, Sławie, Rostarzewie, Świętnie a także w Poznaniu. Byli też Nowiccy W Katowicach ale zmarli.
Dziękuję za zainteresowanie.

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

02 lut 2013, 09:39

Witam!

Śluby Katarzyny i Barbary:

Ślub: 19. November 1873
Petrus Bajon , famulus juvenis, 23 lata + Catharina Nowicka, filia inquilini , virgo 33 lat uterg de Radomierz.

Ślub: 5 November 1867
Casimirus Szulc, juvenis, Przement, lat 29 + Barbara Nowicka, virgo deflorata ex Radomierz, lat 24.

Przypuszczalny rok urodzenia dla Cathariny to - rok 1840, a dla Barbary -1843.
Serdecznie pozdrawiam - Izabella

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

02 lut 2013, 10:17

Izabella napisał(a):Witam!

Śluby Katarzyny i Barbary:

Ślub: 19. November 1873
Petrus Bajon , famulus juvenis, 23 lata + Catharina Nowicka, filia inquilini , virgo 33 lat uterg de Radomierz.

Ślub: 5 November 1867
Casimirus Szulc, juvenis, Przement, lat 29 + Barbara Nowicka, virgo deflorata ex Radomierz, lat 24.

Przypuszczalny rok urodzenia dla Cathariny to - rok 1840, a dla Barbary -1843.
Serdecznie pozdrawiam - Izabella

Witami dziekuje
Kazimierz Szulc na pewno jest związany z moimi Nowickimi poniewaz był chrzestnym Wawrzyna, brata mojego pradziadka Szczepana i samego Szczepana.
Mam skany tych slubow i chrztu Wawrzyna i Szczepana.
Chodzi mi o ustalenie czy rodzicami Katarzyny i Barbary byli w/w przez ciebie Tomasz i Marianna czy też moi pradziadkowie, Franciszek i Marianna Jankowiak?
A może Franciszek ur. ok 1839 to syn Tomasza?
Izo czy jesteś to w stanie sprawdzić? Z góry dziękuje

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

07 lut 2013, 18:37

Witaj Izabelo
Przypuszczalnie Franciszek ur.~1839r to brat Cathariny ur. ~1840r i Barbary ur. ~1843r. Ślub Tomasza był w 1837 roku a Franciszeka w 1866. Pewność da Tobie przejrzenie akt w archiwum. Mogłam sprawdzić w moich wypisach tylko urodzenie Tomasza i okazało się że w parafii Przemęt nie ma urodzenia Tomasza pod nazwiskiem Nowicki czyli mógł przybyć do Radomierza za pracą. W Radomierzu mieszkał na "folwarku dominalnym" jako komornik.
Serdecznie pozdrawiam - Izabella

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

07 lut 2013, 19:57

Dziękuję
Mam takie przeczucie, że Tomasz to ojciec Franciszka ale może uda mi się to potwierdzić

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

13 cze 2013, 19:04

Witam Olek poszukuje Lazarskich z okolic Torunia i Grudziądza.Ja mogę podać Tobie nast dane.
Władysława Łazarska Sytniewska ur 10.04.1926 mieszkała w Grudziądzu,zmarła w Rzadzyniu Chełmińskim
Córka Józefa Łazarska 23.11.1947 mieszka w USA
Syn Stanisław Łazarski 27.04.1949-18.12.2008 zm w Grudziądzu
Córka Alina ur w 1954 mieszka w Radzyniu Chełmińskim wraz z dziećmi
Pozdrawiam Krzysztof

Re: Nowicki, Krawczyk- Wolsztyn,Nowe Tłoki,Radomierz,Rakonie

14 cze 2013, 14:28

Witam
Jeżeli dane na temat rodziny Łazarskich były do mnie, to serdecznie dziękuję.
Przykro ale nie mam na imię Olek.
Odpowiedz