Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska Wieś

18 mar 2012, 11:07

Witam, desperacko szukała pomocy na moich przodków z powrotem do moich korzeni.
Szukam informacji o rodzinie Drzewieckiego / Baranowskiego i Lubiński. Mój dziadek Drzewiecki Marian urodził się 17/11/1922 w Gnieźnie.
Jego ojciec Józef Drzewiecki urodził się 25/11/1896 w MIERZEWO go. Wiem, że Arents był Franciszek Józef Drzewiecki Drzewiecki i Anna Karolewska, ale więcej informacji.
Był żonaty z Anielą Lubiński urodzony 19/04/1892 w Wies POLSKA.
Dziękujemy za każdym torze, że przyniesiesz mi. Mieszkam we Francji i mogę pomóc :wink:

Re: DRZEWIECKI/LUBINSKI/BARANOWSKI/GNIEZNO/MIERZEWO/POLSKAWI

18 mar 2012, 12:16

Duża rodzina Drzewieckich pochodzi z okolic Słupcy.
moj pradziadek to MARCIN DRZEWIECKI ur okolo 1898 w Slugocinie syn Jana D
polecam strone www.slupcagenealogy.com

Re: DRZEWIECKI/LUBINSKI/BARANOWSKI/GNIEZNO/MIERZEWO/POLSKAWI

18 mar 2012, 18:38

Lubińscy mieszkali w Dąbrówce Kościelnej.
Jedna z sióstr mojego pradziadka, Hipolita Czekalskiego, wyszła za Lubinskiego .
Ich rodzina zamieszkała w Poznaniu,a ich potomkowie żyją do dziś.

Re: DRZEWIECKI/LUBINSKI/BARANOWSKI/GNIEZNO/MIERZEWO/POLSKAWI

18 mar 2012, 21:06

Pokaż oryginał

Aniela Lubiński miał brata Kazimierza 1900 i dwie siostry Sophie i Stanislawa.Elle korespondował z inną siostrą do Thomas Lubiński rodziców canada.Ses urodzili się w 1865 roku i Anna Karolewska

albicilla2 napisał(a):Lubińscy mieszkali w Dąbrówce Kościelnej.
Jedna z sióstr mojego pradziadka, Hipolita Czekalskiego, wyszła za Lubinskiego .
Ich rodzina zamieszkała w Poznaniu,a ich potomkowie żyją do dziś.

Re: DRZEWIECKI/LUBINSKI/BARANOWSKI/GNIEZNO/MIERZEWO/POLSKAWI

19 mar 2012, 08:40

Witam!!
Na 100% jesteśmy rodziną!! Mam duzo danych o Łubińskich/Lubińskich.
Teraz jestem w pracy odezwę się wieczorem.
Pozdrawiam
Sławek Łubiński

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

19 mar 2012, 18:22

Parafia katolicka Dąbrówka Kościelna [Kirchen-Dombrowka], wpis 15 / 1890 zgodność: Pan młody: 100%

Joannes Lubinski (25) ojciec: Antonius Lubinski, matka: Thecla Chababicka

Antonina Czekalska (21) ojciec: Adalbertus Czekalski, matka: Rosalia Kronkowska


Magdalena Blumczynska (e-mail: blutamafox op.pl): Antonia jest siostrą mojego pradziadka Hipolita Czekalskiego (2011-09-23 17:54)


Parafia katolicka Dąbrówka Kościelna [Kirchen-Dombrowka], wpis 1 / 1895 zgodność: Pan młody: 100%

Vincentius Lubiński (24) ojciec: Antonius Lubiński, matka: Thecla Hababicka

Stanislava Czekalska (23) ojciec: Adalbertus Czekalski, matka: Rosalia


Magdalena Blumczynska (e-mail: blutamafox op.pl): Stanisława jest siostrą mojego pradziadka Hipolita Czekalskiego.Matka - Rozalia z domu Krąkowska.Od przedwojnia zamieszkiwali z dziećmi w Poznaniu ul.Św.Marcin. (2011-09-23 18:03

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

19 mar 2012, 18:24

Tu masz Lubinskich( pisanych przez el(L) nie eŁ z Gniezna z 1814 r
Parafia katolicka Gniezno - Św.Trójca [Gnesen-Hl.Dreifaltigkeit], wpis 18 / 1814 zgodność: Pan młody: 100%

Thomas Lubiński

Catharina Gostomska (22) ojciec: Petrus Dodatkowe informacje: viduus

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

19 mar 2012, 18:32

a tu z Kłecka
Parafia katolicka Kłecko, wpis 17 / 1865 zgodność: Pan młody: 100%

Andreas Lubiński (21)

Michalina Rożnowska (21)


Parafia katolicka Kłecko, wpis 28 / 1871 zgodność: Pan młody: 100%

Antonius Lubinski (32)

Apollonia Bojarska (32) Dodatkowe informacje: vidua


Parafia katolicka Kłecko, wpis 26 / 1872 zgodność: Pan młody: 100%

Paulus Lubinski (56)

Josepha Meller (35) Dodatkowe informacje: Widower/Widow


Parafia katolicka Kłecko, wpis 18 / 1884 zgodność: Pan młody: 100%

Joannes Lubiński (26)

Michalina Ziętek (20)


Urząd stanu cywilnego Kłecko [Kletzko], wpis L-8 / 1876 zgodność: Pan młody: 100%

Albert Lubiński (1852) ojciec: Lorenz Lubiński, matka: Marie Starosta

Michalina Muth (1856) ojciec: Martin Muth, matka: Josephine Starosta


Urząd stanu cywilnego Kłecko [Kletzko], wpis L-5 / 1890 zgodność: Pan młody: 100%

Thomas Lubinski (1865) ojciec: Andreas Lubinski, matka: Michalina Roznowska

Marie Goralczyk (1864) ojciec: Lorenz Goralczyk, matka: Agnes Stachowiak


Urząd stanu cywilnego Kłecko [Kletzko], wpis 4 / 1892 zgodność: Pan młody: 100%

Martin Lubinski (1867) ojciec: Nikolaus Lubinski, matka: Josephine Grzeczek

Josephine Superczynska (1872) ojciec: Lorenz Superczynski, matka: Luzia Kozlowska

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

19 mar 2012, 21:10

Dobry wieczór, wiem, że ci rodzice są: Tomasz Lubiński (1865) OJCIEC: Andreas Lubiński, Matka: Michalina Roznowska Góralczyk Marie (1864) OJCIEC: Lorenz Góralczyk, Matka: Agnes Stachowiak
Wiem też, że jego siostra Sophie urodziła się w 1896 roku w KLECKO.Son drugiej Stanisławy siostra też urodziła w 1896 roku i jego brat Kazimierz urodził się w 1900 roku w Kłecko.
Wszystko to znaleźć na Basi, ale nie znalazłem akt urodzenia Anieli urodzonego POLSKAWIES.Je wiedzieć que'elle również przekazywane z inną siostrą, którego nazwa zaczyna się i poszedł mieszkać w Kanadzie
Dziękuję, jeśli masz linki :wink:

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

19 mar 2012, 22:39

Witam!
Andrzej Lubiński ur. 1844 Kamieniec jego żona Michalina Rożnowska ur. 1844 Kamieniec; ślub 1865-09-10 Kłecko
ich dzieci :
1. Tomasz Lubiński ur. 1865-10-02 Kamieniec, chrzest 1865-10-08 Kłecko, jego żona Marianna Góralczyk ur. 1865 Wola; ślub 1890-02-01 Kłecko; z tego co wiem mieli 6 dzieci : Zofia, Władysława, Kazimierz, Wacław, Walentyna, Ludwika.
2. Józefa Lubińska ur. 1869-03-06 Kamieniec
3. Stanisława Lubińska ur. 1878-05-04 Imielno
4. Anna Lubińska ur. 1890-07-20, zm. 1890-11-03 Wola
5. Stanisław Lubiński - MÓJ PRADZIADEK - ur. 1882-05-22 Polska Wieś, zm. 1968-12-14 Gniezno, 1. żona Stanisława Koszalska ur. 1883-08-05 Skrzynka gm. Rogowo, zm. 1955-05-19 Gniezno, ślub 1903-07-06 Kołdrąb - mieli 15 dzieci :Stanisław, Marianna, Leokadia,Wincenty, Anastazja, Wojciech, Rozalia, Michał, Jan, Czesław, Władysław, Seweryn, Henryk, Helena, Zenon; 2 żona Marta Łożyńska zm. 2001
Posiadam zdjęcia, dokumenty i dużo informacji.
Mój adres mailowy : slawomir.lubinski@gazeta.pl
Pozdrawiam
Sławek

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

22 maja 2012, 21:33

Zaintrygowałeś mnie informacją,iż Twój pradziadek urodził się w Polskiej Wsi.Mój też,ale zawsze myslałam,że chodziło o PW koło Pobiedzisk.Tynczasem jest to Polska Wieś ...koło czego??Gniezna,Dąbrówki Kościelnej(przyznam,że tam nigdy nie byłam i powinnam się wybrać).
Pozdrawiam licząc na wyjaśnienie.

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

23 maja 2012, 17:58

Witam,
Chodzi o Polską Wieś koło Kłecka. Miejscowość ta istnieje do dzisiaj.
Pozdrawiam
Sławek

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

23 maja 2012, 20:49

Wytam

Polska Wieś
gmina Pobiedziska, powiat Poznań, woj. wielkopolskie

henryk

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

23 maja 2012, 21:34

Panowie, dziekuję za odpowiedź.Tę Polską Wies /k Pobiedzisk ze słynnym liceum Sacre Ceur znam i zawsze zastanawiałam się jak to się stało,że mój prapradziadek urodził się tam ,a potem skąd brało się Kłecko i Kiszkowo w życiorysach rodzinnych. Teraz rozumiem,że ta "własciwa" Polska Wieś jest w zupełnie innym miejscu.W wolnej chwili wybierzemy się na wycieczkę tam i do Dzwonowa Koscielnego

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

14 lip 2012, 09:51

To jest fotografia Wincentego i Stanisławy Lubińskich
Obrazek
Dąbrówka Kościelna [Kirchen-Dombrowka], wpis 1 / 1895
Vincentius Lubiński (24) ojciec: Antonius Lubiński, matka: Thecla Hababicka
Stanislava Czekalska (23)Ur 1872
ojciec: Adalbertus Czekalski, matka: Rosalia Krąkowska

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

01 paź 2012, 06:40

Siostra mojego dziadka wyszła za mąż za Drzewieckiego Tadeusza. Mieszkali w Wylatowie. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej napisz na priv.

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

01 paź 2012, 11:03

W moim drzewie
WALENTY SZAK*2.1845 zm.8.9.1929 Gwiazdowo
żona MICHALINA DRZEWIECKA*10.1845 zm.19.6.1923 Gwiazdowo
ślub Kleszczewo r 1866
rodzice Michaliny
Franciszek Drzewiecki i Eleonora

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

21 kwi 2015, 15:02

Witam,
ostatni wpis pod tematem miał miejsce kilka lat temu. Pomimo takiej przerwy postanowiłem, że podzielę się kilkoma nowymi faktami.
Okazało się, że jestem również potomkiem Lubińskich pochodzących z okolic pomiędzy Poznaniem, a Gnieznem. Tą linią zajmuję się od niedawna i dlatego niektóre informacje nie są jeszcze na 100 % sprawdzone.
Moja praprabacia Pelagia Lubińska (1850 Stęszewko -1891) wyszła w 1869 r. (par. Wronczyn) za mąż za Józefa Muszyńskiego (1843 par. Wronczyn -1904 par. Pobiedziska). Rodzicami Pelagii byli: Stanisław Lubiński (1803-1873 Stęszewko) i Katarzyna Przybylska (1807 - 1864 Stęszewko). Pelagia była najmłodszym dzieckiem Stanisława i Katarzyny, jednym z jej braci był Antoni Lubiński (1834 Stęszewko- ?) . To właśnie syn Antoniego i Tekli Hababickiej (1838 -?) Wincent Lubiński i jego żona Stanisława Czekalska prezentują się na zdjęciu powyżej.
Czy udało Wam się dojść do danych rodziców Stanisława Lubińskiego ? Według mnie mogli nimi być Karol Lubiński (1774 - ?) i Jadwiga Lubińska. W 1841 r. Karol poślubia jako wdowiec wdowę Katarzynę Szczesną (1792 - ?).
Następne zapytanie: czy udało się ustalić kim byli rodzice Andrzeja Lubińskiego (1844 - ?) (żona Michalina Różnowska (1844 - ?)) i czy istnieje jakieś powiązanie z linią wyżej wspomnianego Stanisława Lubińskiego ?

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

18 maja 2015, 09:10

Witam,

jeśli chodzi o Andrzeja Lubińskiego to ur. 1844 Rybitwy pow. Środa Wielkopolska, zm. po 1894 - w tym roku wraz z rodziną przeprowadził się do Ułanowa k/Kłecka. Jego żona Michalina Rożnowska ur. w maju 1845 roku Chorzewo pow. Międzychód.
To są nowe dane do których dotarłem.

pozdrawiam

Sławek

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

01 lip 2016, 11:35

Witam,

moje ustalenia jeśli chodzi o Andrzeja Lubińskiego wyglądają następująco :

Rodzicami jego byli Paweł i Dorota Kąkolewska (jestem zainteresowany wszelkimi informacjami). Wiem o dwojgu rodzeństwa Andrzeja : Jan ur. 31 maj 1846 Rybitwy parafia Węglewo i Teofila ur. 15 kwiecień 1854 Witakowice, ślub 9 listopad 1885 Kłecko z Stanisław Andrzejczak ur. 1861 Trzemeszno. Jeśli chodzi o Andrzeja to wiem że ze związku z Michaliną Rożnowska (ur. maj 1845 Chorzewo pow. Międzychód - szukam aktu urodzenia) było jedenaścioro dzieci - o jednych mam więcej informacji o innych mniej.
Jestem zainteresowany wszelkimi informacjami o Lubińskich / Łubińskich - chętnie wymienię się posiadanymi informacjami.

pozdrawiam

Sławomir Łubiński

Re: Drzewiecki,Lubinski,Baranowski-Gniezno,Mierzewo,Polska W

01 lip 2016, 14:53

Może coś pomoże ten przetłumaczony akt ślubu Lubiński-Czekalska
Nr 1
Rejowiec, dnia 25 stycznia 1895 roku
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawili się dzisiaj w celu zawarcia związku małżeńskiego:
1. Robotnik Wincenty Lubiński znany co do osoby, wyznania katolickiego, urodzony dnia 31 maja 1870 roku w Stęszewicach powiat Środa, zamieszkały w Stęszewicach powiat Środa, syn robotnika Antoniego Lubińskiego i jego żony Tekli z domu Hababicka, oboje zamieszkali w Stęszewicach,
2. Robotnica Stanisława Czekalska, znana co do osoby, wyznania katolickiego, urodzona dnia 5 kwietnia 1871 roku w Złotniczkach powiat Środa, zamieszkała w Folwarku Dzwonowo powiat Wągrowiec, córka włodarzy Wojciecha Czekalskiego i jego żony Rozalii z domu Krąkowska, ostatnio zamieszkałych w Folwarku Dzwonowo powiat Wągrowiec,
Jako obrani świadkowie stawili się:
3. Dożywotnik Wilhelm Fritz, co do osoby znany, 61 lat, zamieszkały w Rejowcu powiat Wągrowiec,
4. Robotnik Michał Zygmaniak, co do osoby znany, 24 lata, zamieszkały w Rejowcu powiat Wągrowiec,
Urzędnik stanu cywilnego skierował do narzeczonych w obecności świadków każdemu z osobna i po kolei następujące pytanie: czy oświadczają, że chcą zawrzeć związek małżeński. Narzeczeni odpowiedzieli twierdząco po czym nastąpiło stwierdzenie urzędnika, iż ogłasza ich jako prawomocnie zaślubionych małżonków.
(w wierszu 14. na stronie 1. skreślono słowa „w Stęszewicach”)

Odczytano przyjęto i podpisano
Odpowiedz