Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

rodzina Osińskich z Wielkopolski.

26 mar 2012, 19:14

Poszukuje rodziny Osińskich.

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

26 mar 2012, 19:35

Podaj jakie okolice Ciebie interesują,w Buku mieszka rodzina tym nazwisku.

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

26 mar 2012, 19:41

Gniezno i okolica 25 km

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

26 mar 2012, 20:09

I ja poszukuję Osińskich z Wielkopolski. Grzegorz Osiński-ur.ok.1843 w poznańskim wbrew woli rodziców poślubił Mariannę Oleszczak ur. ok.1847 i zamieszkał z żoną w Gorczynie pow. łaski. Osińscy byli majętni i wydziedziczyli Grzegorza. Własną pracą dorobił się niewielkiego majątku. Jego najstarszy syn Antoni ur. się w 1877r. To dziadek mego męża.Od tego momentu mam dokładnie opracowane drzewo genealogiczne. Nie wiemy natomiast nic o rodzinie Grzegorza-po wielu latach rodzice jego chcieli by wrócił do majątku, ale odmówił. Nie wiemy nawet z jakiej miejscowości pochodził, miał ponoć rodzeństwo i był dobrze wykształcony.

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

11 kwi 2012, 09:30

Witam,
w moim drzewie genealogicznym wystepuje to nazwisko, Znin i okolice

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

11 kwi 2012, 13:00

Tomaszu -

Ja mam swoim drzewie dwie osoby o tym nazwisku.

Marianna Osinska ur.1875, Miaskowo /"a" z haczykiem/ kolo Nietrzanowa
wyszla za Jozefa Kaczmarka

Jan Osinski ur.1904 prawdopodobnie Buk lub okolice ale nie jestem pewna, zm. 1956 Miedzyzdroje
ozeniony z Walentyna Wozna /"z" kreskowane/

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

26 paź 2013, 08:09

Witam,
w Gazecie Wielkiego Księstwa Poznańskiego r. 1832 nr 260 jest anons Tomasza Osińskiego o narodzinach jego córki *31.10.1832 we Wschowie.
Pozdrawiam
Jerzy

Re: rodzina Osińskich z Wielkopolski.

11 lis 2013, 09:37

Temacie rodu Osińskich to myślę że dobrym źródłem informacji mogą być też żyjący potomkowie. W Buku p. Henryk Osiński prowadzi zakład pogrzebowy, zresztą na ten chwilę jedyny w tym mieście, a więc na bieżąco jest z tym kogo i gdzie pochwali Bukowianie na swoich nekropoliach. Natomiast jego brat jest proboszczem parafii pw. Apostołów Piotra Pawła w Ptaszkowie gm. Grodzisk Wlkp. ( na chwilę obecną jest proboszczem).
Pozdrawiam
Odpowiedz