Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Śledzikowski Mieczysław

31 mar 2012, 22:25

witam , jestem nowy na tym forum ale chciałbym się dowiedzieć czegoś o moim dziadku Śledzikowskim Mieczysławie, wiem że był więźniem w Radogoszczy ale nie mogę znaleźć potwierdzenia tego faktu, dziadek za życia nie chciał o tym mówić, ale wiem od babki że był jednym z ocalałych z masakry w 1945, za pomoc z góry dziękuję

Re: Śledzikowski Mieczysław

01 kwi 2012, 08:47

witam
czy ojciec mieczysława miał rowniez tak na imie?

Re: Śledzikowski Mieczysław

01 kwi 2012, 10:12

tak, mięli tak samo na imię (pradziadek był powstańcem wielkopolskim), wiem że dziadek nie ujawnił się po tej masakrze, a niemcy zniszczyli dokumentacje

Re: Śledzikowski Mieczysław

01 kwi 2012, 14:15

niestety nie znalazlam zadnych info o twoim dziadku tylko tyle ze ocalalo z w/w wiezienia ok 30 osob zadnych nazwisk oprocz Donata Doliwy natomiast znalazlam troche informacji o twoim pradziadku ale moze juz masz

Re: Śledzikowski Mieczysław

01 kwi 2012, 19:33

dziękuję za odpowiedz, na temat pradziadka mam dość dużo informacji, tylko właśnie sprawa Radogoszczy interesuje mnie najbardziej, dziadek nie chciał się ujawniać ponieważ najpierw był więziony w Radogoszczy a następnie więziony po wojnie przez 5 lat za bycie żołnierzem AK, poszukuję również nazwisk osób które przeżyły tą masakrę

Re: Śledzikowski Mieczysław

01 kwi 2012, 21:21

przezyl na pewno wspomniany juz przeze mnie donat doliwa jest sporo informacji o nim w internecie, opowiadal o tym wiezieniu o strasznym traktowaniu wiezniow, nie dziwie sie ze pana dziadek chcial zapomniec i nie chcial na ten temat rozmawiac bo to byly zapewne zbyt bolesne wspomnienia

Re: Śledzikowski Mieczysław

02 kwi 2012, 14:03

admin:
Izabelo, winterkalte

proszę zapoznać się z regulaminem naszego forum i formułować posty z ogólnie przyjętymi zasadami pisowni i interpunkcji. Wypisywanie ich w takiej formie utrudnia innym uczestnikom czytanie treści.

winterkalte, proszę podpisuj swoje posty.
Odpowiedz