Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bartkowiak

10 kwi 2012, 21:01

Witam wszystkich.

Poszukuję od dłuższego czasu rodziny i utknąłem w Bieczynie koło Głuchowa.
Doszedłem do Wojciech Bartkowiaka syna Bartłomieja i Katarzyny Chałupników.
Jeżeli ktoś by miał jakieś wiadomości w tym temacie będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informację.
Niestety dostać się z AAP w Poznaniu graniczy z cudem więc muszę sobie radzić jakoś inaczej.

Gdyby ktoś chciał jakichś informacji na temat Bartkowiaków z województwa wielkopolskiego proszę pytać, bo przy okazji poszukiwań, zgromadziłem dość poważną bazę danych.

Re: Bartkowiak

10 kwi 2012, 21:27

Jan Bartkowiak urodzony w 1887 r. w Sarbii był wybitnym dowódcą powstania wlkp. 1918/1919 r. we Wrześni.
Szukam danych na jego temat.
Michał

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 07:03

Hm, przeszukałem i z tą datą Jana nie ma i miejscowość też mi nieznana. Także jak na razie lipa.

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 08:18

Piotrze,

Czy masz coś na temat rodziców lub rodzeństwa podanych poniżej osób:

Marcin Bartkowiak z Granówka (* 1837 ?)
Anna Odważna z Granówka (* 1835 ?)
ślub 13.11.1865 w parafii Granowo

Pozdrawiam,
Michał

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 09:13

Niestety też nie. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że czym więcej szukam tym zamiast rozwiązywać zagadki to mi się to wszystko coraz szersze i bardziej zaplątane robi.
mam Bartkowiaków z rejonów, Śrem (i okolice), Dolsk, Orkowo, Książ, Rąbiń, Głuchowo (i okolice Sierniki, Bieczyny, Jarogniewice) to tak po krótce.
Mnie głownie interesuje Głuchowo.

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 10:30

Dzięki.

Pozdrawiam,
Michał

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 18:32

piotrb111 napisał(a):Niestety też nie. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że czym więcej szukam tym zamiast rozwiązywać zagadki to mi się to wszystko coraz szersze i bardziej zaplątane robi.
mam Bartkowiaków z rejonów, Śrem (i okolice), Dolsk, Orkowo, Książ, Rąbiń, Głuchowo (i okolice Sierniki, Bieczyny, Jarogniewice) to tak po krótce.
Mnie głownie interesuje Głuchowo.


Z nazwiskiem Bartkowiak jako popularnym to masz rację. :) Trzeba się nagimnastykować :lol:
Czy nie spotkałeś w rejonie Głuchowa ur. około 1783 roku Jana Bartkowiaka w 1808 ślubuje on z Reginą Grzosek w par.Słupia pod Stęszewem a potem mieszka Wielkiej Wsi par.Stęszew.Pomimo dokładnego przeglądania tak urodzeń z tego okresu w okolicznych parafiach nie spotkałem na urodzenie nawet Jana syna Bartłomieja. Może przybył właśnie z rejonu Głuchowa .

Re: Bartkowiak

11 kwi 2012, 20:28

Jak szperałem kiedyś w archiwum w poszukiwaniu ojca mojego Bartłomiej, co potem okazało się niepewnym śladem, to w parafii Głuchowo między rokiem 1750 a 1800 znalazłem chyba z 5ciu Janów, także z tym imieniem będziesz miał spore problemy z ustaleniem.
Natomiast natrafiłem na ślub Bartłomieja i Marianny i ojcem Bartłomieja był Marcin ze Słupi.
Nie wiem czy to dobrze odczytałem bo trochę niewyraźnie było napisane. Wysłałem Ci na maila to sobie odszyfruj.

Re: Bartkowiak

24 kwi 2012, 07:30

Witam, Poszukuję Bartkowiaków z Sadów (parafia Lusowo) a dokładnie Józefy Bartkowiak później Rybarczyk.
Pozdrawiam Jakub Bączyk

Re: Bartkowiak

11 cze 2012, 17:45

Do Piotra ! Nie wiem czy Twoje poszukiwania są aktualne. Mam w Rodzinie też Bartkowiaków, ale z rejonu Poznań-Śrem. Nie podałeś dat, ale zajrzyj do BASI i PP w WTG. Tam jest Ślub Wojciecha Bartkowiaka w 1816 r. z Katarzyną Machowiąką (myślę że indeksujący dla PP źle odczytał początek nazwiska) i urodziny ich syna Jana z 1813. gdzie matka ma nazwisko Piąchowiąka( i tak można odczytać w skanie). Gdyby to byli CI Bartkowiakowie, to "nazwisko "Chałupnik mówi raczej o statusie majątkowym małżeństwa. a nie jest nazwiskiem Małgorzaty. Wszystkie fakty dzieją się na zachód od Oborników, tamże Głuchowo, jak i miejsce ślubu - Biezdrowo i urodzenia Jana - Chrzypsko Wielkie, gdzie mnóstwo Bartkowiaków,także starszych, nawet w Basi, która nie ma długiej historii. Z tego powodu, albo czekać na to co zindeksują w Basi, albo włączyć Chrzypsko do poszukiwań. Z życzeniami szczęśliwego trafu - Edward.

Re: Bartkowiak

11 cze 2012, 18:50

Mucho , widzę,że masz wpisanych Klajbertów - moja bratanica obecnie się tak nazywa.

Re: Bartkowiak

11 cze 2012, 20:07

Małecki serdeczne dzięki za analizę. Poszukiwania jak najbardziej aktualne, niestety lekko utknęły.
Nigdzie nie pisałem o nazwisku chałupnik. Chałupnik to status majątkowy. Chałupnikiem był Bartłomiej, ojciec mojego Wojciecha. Natomiast to co ty piszesz to inny wojciech, ale musze się tematowi przyjrzeć w takim razie. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Re: Bartkowiak

12 cze 2012, 07:37

Magdaleno,

Moja babcia pochodziła z rodziny Klejbertów z Drożdżyc. To nazwisko występuje w parafii Modrze w wielu odmianach: Klajbert, Kleibert, Kleiber, Klebert lub Kleber.

Pozdrawiam,
Michał

Re: Bartkowiak

25 sty 2013, 16:47

Szukany Jan Bartkowiak to mojego ojca brat. wysłałem książeczkę p.t. ,, Udział mieszkańców ziemi mosińskiej w wojnie polsko - bolszewickiej " do muzeum regionalnego we Wrześni i tam jest biografia o Janie i jego bracie Henryku. W Poznaniu mieszka jeszcze jego córka Maria.
Stefan B.

Re: Bartkowiak

25 sty 2013, 17:23

A tak coś więcej o Janie, może data urodzenia, gdzie urodzony, rodziców może małżonkę ?
Odpowiedz