Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

szukam przodKA

12 kwi 2012, 14:37

Witam
Probuje odnalezc swojego ojca, niestety nie mam zbyt wiele informacji. Wiem ze w roku 1975 pracowal w Kole przy budowie, firma ktora stawiala owy budynek byla Szwecka. Znam nazwe firmy dla ktorej budynek ten byl stawiany i jego imie . Nie dokonca wiem gdzie i jak go odnalezc, byla bym bardzo wdzieczna gdyby ktos moglby mi pomoc. Z gory dziekuje :)

Re: szukam przodKA

19 maja 2012, 09:24

Witam.
Dróg poszukiwania jest wiele i któraś powinna być skuteczna,mniej lub bardziej.
Jak Państwo mają nazwę Firmy,to jest punkt zaczepienia bardzo konkretny.Proszę zacząć od wpisania do googli nazwy Koło i nazwy firmy,co pokaże?Jak firmy już nie ma, to Koło,historia miasta.
Bym się też skontaktował z Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Kole,tam w odpowiednim wydziale, wydającym pozwolenia na budowę powinni skierować Państwa do odpowiedniego archiwum dokumentów związanych,z tą budową,(podług roku) to było w poprzednim systemie i na pewno budowa budynku zakładowego w centrum Polski przez zagraniczną firmę była sprawą głośna,także w geodezji tego miasta muszą być plany tego budynku z podaniem nazwy twej firmy zagranicznej,która tam budowała.Z tego byłoby wyjście na tę firmę,i wtedy bezpośrednio można by ich zapytać o tę budowę i jak rekrutowali pracowników do niej w Polsce.Szwedzi dobrze znają angielski.Także niech się Państwo dowiedzą poprzez ambasadę szwedzką w Anglii(rozumiem,że to jest Hull angielskie),któremu konsulatowi w Polsce podlega miasto Koło.Może Państwa skierują do ambasady szwedzkiej w Warszawie?Poza tym, jakieś muzeum miejskie w Kole na pewno istnieje i tam powinna być wzmianka o tak niezwykłym za poprzedniego systemu wydarzeniu,jak budowa zakładu, wykonywana przez zagranicznego wykonawcę.Spodziewam się,że to może być firma Skanska,ale to jest tylko moje niczym udokumentowanym nie podparte domniemanie. Ta firma budowała w Polsce wiele razy i zatrudniała Polaków.,A po dotarciu do firmy,powinni Państwu powiedzieć,jak rekrutowali pracowników.Może ktoś to dla nich robił?Wtedy listy płac itp.
Jest trochę zabawy z tematem,ale w tej dziedzinie tak właśnie się drąży.
Pozdrawiam Państwa.
Odpowiedz