Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Ratajczak

14 sty 2007, 00:35

Hallo,
poszukuje informacji na temat Franciszka Ratajczak i jego zony Barbary zd. Wawrzyniak. Oboje zyli pod koniec XIX wieku w Rotthausen i tam zmarli. Nieznane mi jest data i miejsce ich urodzenia, ale z pewnoscia byla to Wielkopolska.
Interesuje mnie tez postac Franciszka Ratajczaka (1887-1918) oraz jego potomkowie, szczegolnie dzieci jego corki Cecylii.
Pozdrawiam - Therese Swiatkowski

Ratajczak

08 paź 2007, 18:59

Serdeczniw witam.
Mam w gałęzi Mizgajskich Stefana Ratajczak , który ożenił się z Mizgajska Maria.Niestety nic więcej. W niedziele byłam na cmentarzu w Miedzychodzie .Z tych terenów pochodzą moi Mizgajscy. Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile grobów o nazwisku Ratajczak jest na tym cmentarzu.Zrobilam parę fotek Ratajczaków.Mogę ci na priw przesłać.
Pozdrawiam
Ps. Moja rodzina Ratajczak mieszka w Gdyni.

08 paź 2007, 19:06

Parę szczegółów znajdziesz pod adresem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Ratajczak

09 paź 2007, 10:21

Pani Tereso

istnieje cały artykuł w "Gens" z 1993 pt. "Rodowód Franciszka Ratajczaka powstańca wielkopolskiego" autorstwa Leszka Krajkowskiego!!!

kłaniam się
Roman Knap - Kurowski

14 paź 2007, 14:15

Hallo,
serdeczne dziekuje za informacje.
Szukam powiazania miedzy moim pradziadkiem Franciszkiem Ratajczak a Franciszkiem Ratajczakiem - Powstancem Wlkp, dlatego poprzez corke Powstanca - Cecylie chcialabym dotrzec do Jego potomkow. Oboje pochodzili z Wielkopolski, oboje przebywali w tym samym czasie w Westfalli i legenda rodzinna glosi ze byli krewnymi. Szukam informacji i dowodow ktore moglyby to potwierdzic, a nie jest to latwe poniewaz o "moich" Ratajczakach tez wiem ciagle za malo. Popularnosc nazwiska nie ulatwia poszukiwan ale kazda informacja moze okazac sie prowadzaca do celu.
Bede rowniez bardzo wdzieczna za zdjecia grobow, jezeli nie sprawi to klopotu przeslij je prosze mailem.
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

15 paź 2007, 11:07

ja też mam w rodzinie Ratajczaków. Oto co udało mi się znaleźć z okolic Murowanej Gośliny gm Oborniki koło Poznania

(za strzałkami imiona dzieci i miejsce ich urodzenia)

Paweł Ratajczak
Katarzyna Cieslanka (Kuslanka?)
:arrow: Katarzyna ur 1820 Szymankowo
:arrow: Jadwiga ur 1823 Szymankowo

Jan Ratajczak
Rozalia Napierała
:arrow: Józef ur 1836 Uchorowo
:arrow: Apolonia ur 1856 Murowana Goślina

Jan Ratajczak
Rozalia Lepa
:arrow: Marianna ur 1 marzec 1852 Rakownia

Tomasz Ratajczak
Anna Taberska
:arrow: Tomasz ur 1853 Murowana Goślina

Andrzej Ratajczak
Jadwiga Kromolicka
:arrow: Franciszek ur 1859 Boduszewo

Józef Ratajczak lat 40 (w 1859) Trojanowo
Julianna Wiśnieska lat 29 (w 1859) ślub 27 luty 1859

Józef Ratajczak lat 24 (w 1860)
Michalina Osińska lat 30 (w 1860) Piła k. Murowanej Gośliny, wdowa (I mąż Lewandowski) ślub 14 październik 1860
:arrow: Tomasz ur 11 listopada 1861 Piła k. Murowanej Gośliny
:arrow: Michalina ur 21 września 1866 Piła k. Murowanej Gośliny
:arrow: Agnieszka ur 13 stycznia 1870 Piła k. Murowanej Gośliny

Piotr Ratajczak lat 28
Agnieszka Matuszewska ślub 1870

Michał Ratajczak lat 26
Katarzyna Dudkar? Ślub 1870

Piotr Ratajczak
Marianna Cieszyńska
:arrow: Katarzyna ur 1871 Piła k. Murowanej Gośliny
:arrow: Teodora ur 1874 Piła k. Murowanej Gośliny

Piotr Ratajczak
Agnieszka Nowaczyk
:arrow: Józefa ur 1871 Murowana Goślina

10 gru 2007, 09:55

Hallo Basiu,
zwlekalam z odpowiedzia czekajac na informacje dotyczaca pochodzenia moich Ratajczakow. Okazuje sie ze slady prowadza do wsi Ziemnice (miedzy Krzywiniem a Osieczna) i tam teraz koncentruje moje poszukiwania dowodow.
Dziekuje Ci za Twoje informacje, byc moze okaze sie ze jeszcze do nich wrocimy.
Pozdrawiam serdecznie - Teresa

08 lut 2008, 12:42

Witam,

Ja też mam w drzewie kilku Ratajczakow. Pochodzili z Wronowa, choć na to nazwisko natknalem sie wielokrotnie w okolicach Śremu i Dolska.

(Chodzi o
to Wronowo k.Turwi - mapka tutaj)

Natknąłem się na różne formy nazwiska: Ratajczak i zamiennie Ratajszczak (ok. połowy XIX wieku).

Z Wronowa jest niedaleko do Kościana i dalej do Śniatów, gdzie urodził się Franciszek Ratajczak (jakieś 35 km). Wątpię, żeby było powiązanie "moich" Ratajczaków z Franciszkiem, chociaż - kto wie. Nazwisko jednak dosyć w Wielkopolsce popularne, więc szansa jest mała.

"Moi" Ratajczakowie są na stronie: http://www.glowiak.com/person.php?id=873&lang=pl

http://www.glowiak.com/person.php?id=873&lang=pl

Pozdrawiam

Maciej

Ja takze pochodze z domu Ratajczak....

23 lut 2008, 20:58

Witam wszystkich o tym nazwisku , mieszkam w Gliwicach mója tata Leszek Ratajczak pochodzi gdzies z okolic Bygoszcz, Inowrocłw. Wiem tylko tyle ze mojego dziadka rostrzelali Niemcy w latach 40-tych w Poznaniu. Moze ktoś posiada jakies inforamcje , prosze o kontakt. Lucja Raszczyk

23 lut 2008, 21:53

Łucjo!
Będzie trudno Tobie coś pomóc. Nazwisko tak popularne, ze bez konkretniejszych informacji nic sie nie znajdzie, albo raczej znajdzie się zbyt wiele.
Pozdrawiam
Wojtek

Drogi Wojtku dzieki za informacje .....

24 lut 2008, 11:31

Postaram sie dodac troche wiecej informacji , jak pisałam wcześniej sama mam szczatkowe informacje , ale mój dziadek ożenił się z moja babcią która miała na imie Helena mieszkała w miejscowości o nazwie Mokre , póżniej sadze ze to chyba było po wojnie przeprowdziła się do miejscowości Szczepanowo i tam żyła do swojej śmierci tj miejscowośc przy drodze Znin, Barcin , Pakośc , Inowrocław . Wiem że mój tata miał także brata o imienu Jerzy on mieszkał w miejscowości Chemża lub Chełmża ma pięcioro dzieci. z tym że jak dziadka rostrzelali Niemcy to moja Bacia drugi raz wyszła za mąż za osobe o nazwisku Jeż. Postam sie jeszcze cos dowiedzieć od mojego taty , przynajmniej jak na imię miał dziadek. Nie znam nikogo z tej rodziny , niewiem czy posiadał jakieś rodzeństwo. Pozdrowienia Lucja z Gliwic

24 lut 2008, 17:19

Mokre i Szczepanowo pomiędzy Mogilnem, a Barcinem

Tak zgadza sie ...

25 lut 2008, 19:59

Trasa pomiedzy Mogilnem a Barcinem, wiem ze mój dziedek nazywał sie Andrzej Ratajczak, ożenił się z moja babcią Heleną z domu Bagadzińska, wiem że miał najprawdopodobnie trzech braci ale nie wiem jak mają na imię , wiem że jeden z tych barci mieszkał gdzieś w okolicach Wenecji, możliwe że juz nie zyje ale ma podobno syna. Pozdrawiam Lucja z Gliwic

Re: Ratajczak

28 sty 2009, 19:57

w powiecie szamotulskim Ratajczaków także dostatek ;)

Re: Ratajczak

28 sty 2009, 22:20

I w księgach z Ludziska są Ratajczakowie
(Ludzisko leży mniej więcej w trójkącie Mogilno-Inowrocław- Barcin)

Re: Ratajczak

29 sty 2009, 00:51

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 15:14 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Ratajczak

29 sty 2009, 08:34

Witam.
Na stronie parafii Szczepanowo (historia ) wymieniony jest Ignacy Ratajczak.Link
http://www.szczepanowo-parafia.org.pl/v ... page_id=10
Pozdrawiam Ewa

Re: Ratajczak

29 lis 2009, 20:04

Witam.
Przeglądając księgi katolickie Goraja znalazłam:
21 stycznia 1859 r. urodził się w Pilskie Olędry(Piłka k/Międzychodu)) Franciszek Ignacy syn Marcina Ratajczak i Magdaleny (skreślone jest nazwisko Gwiazdowska).
Pozdrawiam Ewa

Re: Ratajczak

15 mar 2012, 18:50

Witam.
Znalazłam artykuł o zamordowaniu Jana Ratajczaka z Poznania .Podaje link:
http://bc.wimbp.lodz.pl/dlibra/docconte ... 9&dirids=1
Pozdrawiam Ewa
Odpowiedz