Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Polegli II WŚ-Wolfgang Lippe,Szulerowice (Šilheřovice)-1945

25 maja 2012, 00:18

admin: Przeniesiono do forum Poszukuję.

Witam !
Czy znajac imie i nazwisko oraz miejsce smierci mozna sprawdzic w jakiej sluzyl formacji?
Chodzi mi o formacje niemieckie.

Irek

Re: Formacja.

25 maja 2012, 19:38

Witam, przy tak zadanym pytaniu może być duży problem. W jakim wątku miało znaleźć się to pytanie?
Poza tym nie wiadomo o jaki czas chodzi a tym samym osoby które mogłyby pomóc nie są w stanie pomóc.

Pozdrawiam KK.

Re: Formacja.

25 maja 2012, 20:49

Irys napisał(a):Witam !
Czy znajac imie i nazwisko oraz miejsce smierci mozna sprawdzic w jakiej sluzyl formacji?
Chodzi mi o formacje niemieckie.

Irek


Można albo nie można. Podaj więcej szczegółów.

Re: Formacja.

08 cze 2012, 21:54

Przepraszam za moja nieobecnosc !

Jakie szczegoly mam podac?
Chodzi mi o mojego kuzyna Wolfganga Lippa ktory polegl w Szulerowicach (Šilheřovice)w 1945 r.
Genealogia to nie tylko znajomosc daty urodzenia czy smierci.Genealogia to pojecie obszerne ,jest to dazenie do poznania wszystkich szczegolow zwiazanych z rodzina.Poznajac swojego przodka chcemy wiedziec jaki wykonywal zawod jaki byl jego status itd.Mnie interesuje formacja w ktorej sluzyl moj krewny bo wszystkie inne szczegoly znam.

Pozdrawia Irek.

Re: Formacja.

08 cze 2012, 23:18

Irys napisał(a):Jakie szczegoly mam podac?
Chodzi mi o mojego kuzyna Wolfganga Lippa ktory polegl w Szulerowicach (Šilheřovice)w 1945 r.


Niestety, druga wojna to nie moja domena, ale być może znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie pomóc.
Jeśli chodzi o szczegóły, to w pierwszym poście zabrakło właśnie choćby informacji o wojnie (I WŚ, II WŚ, a może prusko-francuska?).
Może ktoś będzie miał dostęp do jakiejś bazy danych z II WŚ i sprawdzi.
Tymczasem przenoszę wątek do forum Poszukuję.
Odpowiedz