Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

szukam ciotki

31 maja 2012, 15:58

Szukam ciotki siostry mojej mamy. Wiem tylko tyle,że urodziła się 24.03.1963 roku w Zbąszyniu.Ma nazwisko Kaźmierczak córka Eleonory i Grzegorza Kaźmierczaka.Chciałam się dowiedzieć czy żyje czy nie. Proszę o jaka kol-wiek odpowiedz Maria Nowak
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 08:05 przez majunia48, łącznie edytowano 2 razy

Re: szukam ciotki

31 maja 2012, 22:16

Proponuję zapoznać się najpierw z zasadami pisowni języka polskiego.
Stylistyka i składnia tego postu dowodzą kompletnego braku szacunku dla czytających i mających pomóc.
O braku podpisu pod postem nie wspomnę.

Re: szukam ciotki

03 cze 2012, 00:05

A ja myślę, że nie jest miłe, jak ktoś nowy dołącza do grona genealogów i od razu spotyka się z taką reakcją. Nie jest to pierwsza osoba nie podpisująca posta i zapewne nie ostatnia. Mnie się to zdarzyło przy pierwszym poście, ale po uprzejmej sugestii poprawiłem to. Nie oczekujmy, że każdy od razu będzie robił wszystko jak doświadczeni i długo tu obecni genealodzy.
Czytając tego posta przed poprawkę nie miałem bynajmniej odczucia, że osoba go pisząca wykazuje się "kompletnym brakiem szacunku dla czytających".
Także odrobinę cierpliwości i subtelności nie zaszkodzi.

Pozdrawiam wszystkich
Paweł

Re: szukam ciotki

03 cze 2012, 08:15

pawelek87 napisał(a):A ja myślę, że nie jest miłe, jak ktoś nowy dołącza do grona genealogów i od razu spotyka się z taką reakcją. Nie jest to pierwsza osoba nie podpisująca posta i zapewne nie ostatnia. Mnie się to zdarzyło przy pierwszym poście, ale po uprzejmej sugestii poprawiłem to. Nie oczekujmy, że każdy od razu będzie robił wszystko jak doświadczeni i długo tu obecni genealodzy.
Czytając tego posta przed poprawkę nie miałem bynajmniej odczucia, że osoba go pisząca wykazuje się "kompletnym brakiem szacunku dla czytających".
Także odrobinę cierpliwości i subtelności nie zaszkodzi.

Pozdrawiam wszystkich
Paweł

Jestem tego samego zdania. Mnie też przytrafiło się coś podobnego i to na prawdę nie jest miłe. Można komuś zwrócić uwagę w troszkę inny sposób.

Re: szukam ciotki

03 cze 2012, 08:44

izabela06 napisał(a):
pawelek87 napisał(a):A ja myślę, że nie jest miłe, jak ktoś nowy dołącza do grona genealogów i od razu spotyka się z taką reakcją. Nie jest to pierwsza osoba nie podpisująca posta i zapewne nie ostatnia. Mnie się to zdarzyło przy pierwszym poście, ale po uprzejmej sugestii poprawiłem to. Nie oczekujmy, że każdy od razu będzie robił wszystko jak doświadczeni i długo tu obecni genealodzy.
Czytając tego posta przed poprawkę nie miałem bynajmniej odczucia, że osoba go pisząca wykazuje się "kompletnym brakiem szacunku dla czytających".
Także odrobinę cierpliwości i subtelności nie zaszkodzi.

Pozdrawiam wszystkich
Paweł

Jestem tego samego zdania. Mnie też przytrafiło się coś podobnego i to na prawdę nie jest miłe. Można komuś zwrócić uwagę w troszkę inny sposób.


Jestem tego samego zdania co moi poprzednicy . Taka forma nie zachęca szukającego a zwłaszcza nowego uczestnika forum do kontynuowania uczestnictwa .
Z doświadczenia my genealodzy powinniśmy wiedzieć o stanie wykształcenia jakie miało miejsce przed wieloma laty kiedy to ludzie podpisywali się trzema krzyżykami . I to my właśnie winniśmy być tolerancyjni dla innych których intencją nie jest obrażanie a poszukiwanie bliskich .
Myślę że w kontekście całej tej sprawy najwłaściwszym jest motto w drugim poście odnoszące się do pierwszych dwóch osób piszących w tym temacie a zwłaszcza do drugiej , która w tym przypadku wydaje się jeszcze nie dorosła do niego i w tym przypadku wydaje się być najzwyklejszą ironią w stosunku do właściciela .

Jeśli ktoś poczuje się obrażonym to z góry przepraszam ale zawsze piszę to co uznaję za słuszne .

Pozdrawiam - Romuald Pierzyński
Odpowiedz