Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nalewalscy

07 cze 2012, 18:34

Witam,
poszukuję wiadomości przodkach o nazwisku:
NALEWALSKI Kazimierz ur. 21.02.1874r. i Jadwiga Jankowska ur. 09.1873
NALEWALSKI Jan i Magdalena Szudrowicz
NALEWALSKI Florian

Re: NALEWALSCY

07 cze 2012, 20:29

Witam,

Spotkałam się z nazwiskiem Szudrowicz w Chodzieży, w latach 70-tych. Nie wiem, czy chodzi Ci o tamte strony?

Re: NALEWALSCY

07 cze 2012, 21:36

No tak, zapomniałam dodać, że Nalewalscy pochodzą z Wągrowca - czyli blisko Chodzieży.

Widzę, ze Pani szuka Lindner i Duczmal - też mam te nazwiska.

Re: Nalewalscy

08 lip 2012, 12:57

Witam,

zbierając wiadomości o Nalewalskich - doszłam do jednego wniosku, "wszyscy" pochodzą z Wągrowca lub bliskich okolic. Jest to dość rzadkie nazwisko i myślę, ze uda mi się kiedyś połączyć wszystkich przodków w jedną całość.
Do tej pory są to trzy ogromne gałęzie (ok. po 300 osób każda). Nadal szukam tego jednego, który połączy ten "klan" w jedną całość.

Gdyby ktoś miał w swoich zbiorach dane o tym nazwisku, proszę o kontakt.

Małgośka

Re: Nalewalscy

10 wrz 2012, 08:31

Dziękuję "edi" za wiadomości o Nalewalskich.

Coś mi się wydaje, że aby być świadkiem na czyimś ślubie - trzeba być dorosłym.
Mój Kazimierz urodzony w 1874r. chyba nie mógł być tym Kazimierzem na ślubie w 1884 (miałby 10 lat).
Ale jest też inny "obcy" Kazimierz Nalewalski - i to chyba ten był świadkiem.
Każda wiadomość jest cenna. Dzięki

Małgośka

Re: Nalewalscy

23 lis 2016, 21:10

Witaj Gosiu!
To powinno cie zainteresować-info o Nalewalskich

https://wagrowiec1381.wordpress.com/cat ... -wagrowcu/

Re: Nalewalscy

23 lis 2016, 21:45

Witaj Edyto,
znam już ten wpis - ogromnie Ci dziękuję za "czujność". Tak to "mój" Nalewalski.
Po tych paru latach szukania wszystko połączyłam w jedną całość. Wszyscy jesteśmy krewnymi, potomkami Stefana Nalewalskiego. Cały ambarans tkwił w tym, że panowie żenili się po dwa, a nawet trzy razy. Dlatego bez akt urodzenia, małżeństwa nie mogłam ich wszystkich połączyć.
Udało się - szukam dalej - jestem w roku 1800, czas pokaże czy znajdę Rodziców prapradziadka Stefana.

Wdzięczna za wpis
Małgośka

Re: Nalewalscy

22 maja 2017, 21:01

Gosiu!
Mam zdjęcie nekrologu Haliny Nalewalskiej- zmarła niedawno w Wągrowcu.Zdjęcie zrobione telefonem i niestety jedynie telefonem mogę je przesłać.Jeśli jesteś zainteresowana,podaj swój nr na pw.

Re: Nalewalscy

22 maja 2017, 21:16

wysłałam na pw
Małgośka

Re: Nalewalscy

11 lis 2017, 11:41

Znalazłam wpis w księgach parafialnych : małżeństwo Jan Nalewalski i Magdalena Szudrowicz - 15 listopada 1971 rodzi się syn Piotr. Rodzice chrzestni Piotra to Antoni Smogór i Małgorzata Nowak. Podrawiam - Grażyna

Re: Nalewalscy

11 lis 2017, 12:35

Grażynko,
bardzo dziękuję - mam ten zapis (rok urodzenia 1872).

Małgośka
Odpowiedz