Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

jankiewicze i budzyńscy

04 lip 2012, 10:28

Witam ! Moja rodzina (z obu stron) pochodzi od dawna z Wielkopolski.Mam trochę danych ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o moich przodkach. Po stronie ojca interesują mnie Stanisław Jankiewicz (ur.prawdopodobnie w 1862-rybak) i jego żona Marta Gruszczyńska.Oboje zamieszkiwali w Kaliszanach.Karpiński Michał (kowal) i jego żona Józefa Bromberek (ur. 03.01.1874 w Sławicy).Po stronie matki rodziny; Merty (Mertin) i Budzyńscy z Sokołowa Budzyńskiego . Wiem,że w Mosinie jest dwór zbudowany w 1870 r. przez Ludwika Budzyńskiego ale nie mam pojęcia czy jestem spokrewniona z tą gałęzią...Jeśli ktoś może mi pomóc,będę wdzięczna !!! małgosia

Re: jankiewicze i budzyńscy

04 lip 2012, 12:17

małgosia napisał(a):Witam ! Moja rodzina (z obu stron) pochodzi od dawna z Wielkopolski.Mam trochę danych ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o moich przodkach. Po stronie ojca interesują mnie Stanisław Jankiewicz (ur.prawdopodobnie w 1862-rybak) i jego żona Marta Gruszczyńska.Oboje zamieszkiwali w Kaliszanach.Karpiński Michał (kowal) i jego żona Józefa Bromberek (ur. 03.01.1874 w Sławicy).Po stronie matki rodziny; Merty (Mertin) i Budzyńscy z Sokołowa Budzyńskiego . Wiem,że w Mosinie jest dwór zbudowany w 1870 r. przez Ludwika Budzyńskiego ale nie mam pojęcia czy jestem spokrewniona z tą gałęzią...Jeśli ktoś może mi pomóc,będę wdzięczna !!! małgosia


Kuszewo (USC) - akt urodzenia, rok 1898
Boleslaus , rodzice: Michał Karpinski, Josepha Bromberek ,

Kuszewo (USC) - akt urodzenia, rok 1898
Mieczysław , rodzice: Michael Karpinski, Josepha Bromberek ,

Kuszewo (USC) - akt urodzenia, rok 1899
Marie , rodzice: Michael Karpinski, Josepha Bromberek ,
W BASIA są też inni bromberkowie w tym samym USC, zapewne to rodzina. Są tez małżeństwa w USC Kuszewo zawierające nazwiska Budzyńska/Budzin i podobne (często zdarza się, że znajdujemy przodków o innych podobnych nazwiskach).

1) Valentinus Budzyński lat 24
2) Barbara Manuszak lat 22
ślub brali w 1840 roku
1) Joannes Budzyński lat 25
2) Marianna Kubiak lat 24
ślub brali w 1842 roku
1) Michael Budzyński lat 25
2) Anna Kaniczak lat 27
ślub brali w 1853 roku
Wszyscy oni mieszkali w Łubowie powiat Gniezno w latach 1840 - 1853

http://budzynski.pl.tl/
www.genealogiapolska.pl tez znalazlam to nazwisko
http://rodzina.wrzesnia-info.com/getper ... ee=rodzina

Re: jankiewicze i budzyńscy

05 lip 2012, 07:17

Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedź !!! Nie wiem czy mogę uzyskać jakiekolwiek informacje z tamtejszego urzędu listownie lub przez maila ? Poza tym po tylu latach to już chyba przeniesiono wszystko do jakiegoś państwowego archiwum ? Przepraszam za moją ...ignorancję ale nie mam pojęcia jak to działa...

Re: jankiewicze i budzyńscy

05 lip 2012, 21:21

małgosia napisał(a):Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedź !!! Nie wiem czy mogę uzyskać jakiekolwiek informacje z tamtejszego urzędu listownie lub przez maila ? Poza tym po tylu latach to już chyba przeniesiono wszystko do jakiegoś państwowego archiwum ? Przepraszam za moją ...ignorancję ale nie mam pojęcia jak to działa...

Powiem szczerze, że ja tez nie wiem :) Nigdy nie szukałam żadnych akt poprzez Urzędy. Miałam kilka dokumentów w domu, resztę znalazłam w Internecie i dzięki ludziom z WTG. Trzeba po prostu szukać samemu i pytac innych, także na innych stronach i forach no i mieć dużo szczęścia :lol: Owszem, można szukać w Archiwach ale to jest kosztowne, zwłaszcza jeśli Archiwum mieści się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Życzę powodzenia.

Re: jankiewicze i budzyńscy

09 sty 2013, 17:46

Witaj Małgosiu!
Również interesuję się rodziną Jankiewicz.Osoby,które mnie interesują mieszkały w okolicach Żelic ,a to w pobliżu Kaliszan.Dokładnie-mam na myśli małżeństwo Wacław Jankiewicz i Franciszka Cegielska,żyli na pewno w latach 30-tych XX wieku,nie znam dat urodzenia i zgonu.

Re: jankiewicze i budzyńscy

23 sty 2013, 13:35

Może któryś z tych księży o nazwisku Jankiewicz naprowadzi na jakiś ślad????
oto link do strony wielkopolscy księża, wpisz w wyszukiwarkę nazwisko Jankiewicz
jest kilku
http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza/main.php?akcja=szukaj
pozdrawiam Mirka

Re: jankiewicze i budzyńscy

17 lip 2014, 11:09

W Żelicach mieszkał spokrewniony ze mną Wacław Jankiewicz. Miał dwoje dzieci: Andrzeja i Praksedę, która po mężu nosiła nazwisko Toboła. Prawdopodobnie nie żyją...

Re: jankiewicze i budzyńscy

17 lip 2014, 22:08

Małgosiu-czy jesteśmy spokrewnione z ta samą rodziną?
Wg.ksiąg meldunkowych:
Wacław Jankiewicz ur.1899 Żelice,żona Franciszka Cegielska,trójka dzieci:
Bronisław,Marta,Prakseda.
Odpowiedz