Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

06 lip 2012, 13:15

Poszukuję Langnerów z okolic Targowej Górki, Dzierżnicy, Gierłatowa.
Rydlińskich z Wrześni oraz szukam informacji na temat pomnika generała Paca, który stał w Iwnie na cmentarzu jeszcze krótko po II wojnie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Grażyna J.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

07 lip 2012, 16:30

karola173 napisał(a):Poszukuję Langnerów z okolic Targowej Górki, Dzierżnicy, Gierłatowa.
Rydlińskich z Wrześni oraz szukam informacji na temat pomnika generała Paca, który stał w Iwnie na cmentarzu jeszcze krótko po II wojnie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Grażyna J.


Witam
Znalazłam:

Parafia katolicka Targowagórka, wpis 4 / 1889 zgodność: Pan młody: 59%
Joannes Langner (23) ojciec: Joannes, matka: Magdalena Pewniak
Marianna Michalak (22) ojciec: Franciscus, matka: Francisca Kawczyńska

Parafia katolicka Targowagórka, wpis 4 / 1890 zgodność: Pan młody: 59%
Romanus Langner (24) ojciec: Antonius Langner, matka: Casimira Szafrańska
Veronica Parzak (22) ojciec: Thomas Parzak, matka: Barbara Maślińska

Parafia katolicka Targowagórka, wpis 2 / 1899 zgodność: Pan młody: 59%
Marcellus Langner (26) ojciec: Franciscus Langner, matka: Josepha Szalbierz
Agnes Kulczak (22) ojciec: Jacobus Kulczak, matka: Marianna Trojanowicz

Parafia katolicka Targowagórka, wpis 13 / 1882 zgodność: Panna młoda: 100%
Stanislaus Skibiński (29) ojciec: Joseph
Helena Langner (18) ojciec: Antonius, matka: Casimira Szafrańska

Parafia katolicka Targowagórka, wpis 5 / 1892 zgodność: Panna młoda: 100%
Casimirus Wojciechowski (23) ojciec: Adalbertus Wojciechowski, matka: Bertha Hepka
Marianna Langner (19) ojciec: Antonius Langner, matka: Casimira Szafrańska

Parafia katolicka Września [Wreschen], wpis 27 / 1835 zgodność: Pan młody: 100%
Damasius Rydliński (31)
Margaretha Węgielska (25)

Parafia katolicka Września [Wreschen], wpis 34 / 1860 zgodność: Pan młody: 100%
Vincentius Rydliński (25)
Sophia Kaczmarek (22)

Parafia katolicka Września [Wreschen], wpis 10 / 1838 zgodność: Panna młoda: 100%
Adalbertus Kuramański (29)
Margaretha Rydlińska (20)

Parafia katolicka Września [Wreschen], wpis 25 / 1889 zgodność: Panna młoda: 100%
Hugo Emmanuel Stasch (26)
Josepha Rydlińska (21)
http://poznan-project.psnc.pl/search.php
Ostatnio edytowano 11 lut 2013, 21:47 przez izabela06, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

08 lip 2012, 14:26

Dziękuję bardzo za przesłane informacje Izo.
Jednocześnie uściślam podane wcześniej nazwiska. Jeśli chodzi o Langnerów to jest to gałąź od Romana Langnera i Weroniki Paszak, którzy zawarli związek małżeński w Targowej Górce w 1890r. Rodzicami Romana był Antoni i Kazimiera zd. Szafrańska, niestety nie wiem nic o przodkach Antoniego i Kazimiery.
Rydlińscy - pradziadkami moimi byli Wojciech Rydliński i Tekla zd. Chojnacka.
Jeśli chodzi o pomnik generała Paca to chodzi o Paca z okresu potopu szwedzkiego. Wiem, że zginął pod
Iwnem a jego pomnik znajdował się jeszcze krótko po II wojnie na cmentarzu w Iwnie. Czy ktoś posiada może informacje na temat tego pomnika posiada zdjęcie lub zna imię tego Paca?
Pozdrawiam
Grażyna J.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

10 lut 2013, 22:19

Parafia katolicka Siedlec Środa, wpis 3 / 1856 zgodność: Pan młody: 100%

Valentinus Szafrański (28)
Catharina Szcześniak (28)

Parafia katolicka Solec Środa, wpis 1 / 1862 zgodność: Pan młody: 100%

Antonius Langner (26)
Casimira Szafranska (20)
Być może to rodzeństwo

Parafia katolicka Solec Środa, wpis 3 / 1867 zgodność: Panna młoda: 100%

Petrus Ranchut (27) ojciec: Joannes, matka: Rosalia Jackowska
Victoria Langner (24) ojciec: Andreas, matka: Marianna Matuszak

Parafia katolicka Solec Środa, wpis 6 / 1874 zgodność: Panna młoda: 100%

Zenon Nawrocki (60) ojciec: Matthias, matka: Marianna
Marianna Langner (25) ojciec: Andreas, matka: Barbara Balbina Dodatkowe informacje: Viduum Angila

Parafia katolicka Solec Środa, wpis 13 / 1887 zgodność: Panna młoda: 100%

Casimirus Labuzinski (32) ojciec: Theodorus, matka: Aemilia Chelbowska
Antonina Langner (28) ojciec: Andreas, matka: Marianna Matuszalska Dodatkowe informacje: Viduum
http://poznan-project.psnc.pl/search.php
Ostatnio edytowano 11 lut 2013, 21:48 przez izabela06, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

12 lut 2013, 19:16

karola173 napisał(a):Poszukuję Langnerów z okolic Targowej Górki, Dzierżnicy, Gierłatowa....Pozdrawiam Grażyna J.

Z racji tego, że mieszkałam na terenie Gminy Dominowo prawie całe dotychczasowe moje życie, ... troszeczkę informacji posiadam w tym temacie, ponieważ Dzierżnica administracyjnie leżała i leży w jej granicach. :wink:

Śluby Langnerów z Dzierżnicy parafia Targowa Górka.

1) 18-10-1882 Stefan Skibiński kawaler-… krawiec z Poznania- 29 lat- Józefa Skibińskiego, matka - brak wpisu, nie żyła?....... świad. Ludwok Gosliński, młynarz z Sulęcina
…………… Helena Langner panna-….. z Dzierzchnicy-…… 18 lat- Antoniego i Kazimiery z Szafrańskich Langner……...….świad. Feliks Wojciechowski, rolnik z Giecza
2) 25-08-1889 Jan Langner………………. najemnik z Grzymysławic 23 lata- syn Jana i Magdaleny z d. Pewniak………………………świad. Kazimierz Podgórski z Grzymysławic
…………… Marianna Michalak……….. z Targowej Górki……….. 22 lata- Franciszek i Franciszka z d. Kawczyńska………………świad. Walenty Gruntowy z Chociczy W.
3) 22-09-1890 Roman Langner………….. młynarz z Dzierżnicy…… 24 lata- Antoni młynarz i Kazimiera Szafrańska………………….świad. Antoni Langner
…………… Weronika Paszak………… z Targowej Górki……….. 22 lata- Tomasz Paszak i Barbara Maślińska…………………….świad. Tomasz Paszak
4) 09-06-1892 Kazimierz Wojciechowski.. drukarz z Brodnicy…….. 23 lata- Wojciech Wojciechowski organista Bertha Hepke………świad. Roman Langner młynarz z Dzierznicy
…………… Marianna Langner………… z Dzierznicy-……………. 19 lat- Antoni młynarz i Kazimiera Szafrańska………………….świad. Antoni Langner ojciec
5) 05-02-1899 Marceli Langner…………… mechanik z Chwalibogowa 26 lat- Franciszek zarządca i Józefa z d.Szalbierz….…………świad. Józef Kulczak
…………… Agnieszka Kulczak……….. z Racławek………………. 22 lata- Kazimierz i Cecylia z d. Gizelska………………………..świad. Stanisław Czerniak z Barda
6) 27-01-1901 Antoni Langner ……………. młynarz z- Laski par. Nekla. 24 lata- Antoni młynarz i Kazimiera Szafrańska………………….świad. Andrzej Piaszyk
…………… Wiktoria Frąckowiak………. z Gąsiorowa………………. 24 lata Walenty Frąckowiak i Agnieszka z d. Jędraszak………..świad Franciszek Frąckowiak
Uwaga: za latami podani rodzice

W późniejszych księgach ślubów z wystepującym nazwiskiem Langner już niestety nie ma.
Przypuszczam, że dziś w posiadłości Langnerów mieszkają w Dzierżnicy PP. Staniszewscy.
Stoi tam do dziś czynny wiatrak.
Muszę to sprawdzić przy okazji pobytu.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

15 lut 2013, 17:54

Dziękuję jeszcze raz Danusiu za informacje są one bardzo bardzo cenne.

Kamilu, dziękuję za informację czy rodzina lekarza wywodzi się może z Niedźwiad?

Pozdrawiam
Grażyna

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

15 lut 2013, 18:53

Danusiu później nie ma już Langnerów ponieważ Roman Langner kupił gospodarstwo z wiatrakiem w Gierłatowie, potem przejął to gospodarstwo mój dziadek a syn Romana Antoni także młynarz a to była już parafia Nekla, a córki widocznie zamieszkały u mężów. Nie wiem niestety nic o ojcu Romana Antonim czy zmarł w Dzierżnicy ponieważ Roman urodził się w Chwalęcinku parafia Panienka a Antoniego w aktach urodzin tej parafii nie znalazłam.
Pozdrawiam
Grażyna

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

15 lut 2013, 18:59

Dziękuję jeszcze raz Izo za te informacje spróbuję je jakoś powiązać. Wysłałam wiadomość na PW odnośnie Mańczak.
Pozdrawiam
Grażyna J.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

11 kwi 2013, 00:07

Jestem prawnuczką Romana i Weroniki Lngner.Mieli córkę Zofięur 01.04.1902r. moją babcię .Babcia Zosia wyszła za mąż z Stanisława Pawlaka ze wsi koszuty koło Słupcy.Mieli troje dzieci Władysława ,Kazimierą i Zygmunta mojego ojca.Babcia zmarła 01.01.1985r

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

11 kwi 2013, 01:28

Witam,
przed kilkoma miesiącami, u jednego z poznańskich antykwariuszy, poszukując materiałów do swoich zbiorów XIX-to wiecznych fotografii, natknąłem się na zbiór fotografii pochodzących najwyraźniej z rodzinnego albumu, w tym niektóre opisane były nazwiskiem Langner. Jedno z tych zdjęć nabyłem. Przedstawia ono Stanisławę Langner, kobietę ok. 40-to letnią. Rok wykonania zdjęcia: 1898. Mogę podesłać na adres mailowy.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

15 kwi 2013, 16:56

Witaj Renato,
Okazuje się, że jesteśmy spokrewnione poprzez pradziadków:-) Dziadek Antoni miał siostrę Zofię w Koszutach. Będzie mi miło Cię bliżej poznać. Wysłałam maila na podany adres.
Pozdrawiam serdecznie
Grażyna

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

15 kwi 2013, 17:24

siwy napisał(a):Witam,
przed kilkoma miesiącami, u jednego z poznańskich antykwariuszy, poszukując materiałów do swoich zbiorów XIX-to wiecznych fotografii, natknąłem się na zbiór fotografii pochodzących najwyraźniej z rodzinnego albumu, w tym niektóre opisane były nazwiskiem Langner. Jedno z tych zdjęć nabyłem. Przedstawia ono Stanisławę Langner, kobietę ok. 40-to letnią. Rok wykonania zdjęcia: 1898. Mogę podesłać na adres mailowy.


Witam,
bardzo proszę o przesłanie tego zdjęcia, wysyłam adres mailowy na pv.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Grażyna

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

26 cze 2013, 17:39

Witam,

Poszukuje zdjęcia młynu, który był kiedyś na obecnje ulicy Fabianowo w Poznaniu. Prawdopodobnie młyn ten należał do Romana Langera czy mógłby mi ktos pomóc w tej sprawie? Z góry dziękuje.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

02 mar 2014, 22:27

Witam,
Niestety nie mogę pomóc w tej sprawie. Mój pradziadek Roman Langner (1863-1933) wg pozostawionych dokumentów posiadał wiatrak w Gierłatowie pod Neklą, który później objął mój dziadek Antoni i również poszukujemy jego zdjęć. Na pewno chodzi o innego Romana.
Pozdrawiam serdecznie
Grażyna J.

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

20 gru 2014, 15:43

Witam,
nie wiem czy moja wypowiedź wniesie jakiś powiew w ten wątek ale spróbuję. Mój dziadek pochodził z Baranowa k. Kępna. Niestety już nie żyje wiec nie mam go jak o to zapytać, ale przy rozmowie z babcią o przodkach wypytąłem ją o dziadka co nieco i powiedziała, że jednym z sąsiadów dziadka właśnie w baranowie byli niejacy Langrowie, Langerowie. Babcia opowiadała, że tak mieli na nazwisko. Jeśli to jakiś klucz do pomocy to cieszę sie, do mojej genealogii także, bo może pomoga odkryc mi tajemnice mojego dziadka. Nadmienię, że mój dziadek miał na nazwisko Staniszewski, a dom rodzinny prababci znajdował się pod adresem Baranów ul. Kościelna 1.
Pozdrawiam

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

06 sty 2015, 23:24

Nawiazujac do notatki Irka - znalazlam wzmianke o nazwisku Langner w Ksiedze zgonow USC Baranow k/Kepna ( kolebki przodkow ze strony mego Ojca ) z 1886 r. Dotyczy ona aktu zgonu 6- cio - miesiecznej coreczki ciesli Piotra Langnera i Zuzanny Sieranskiej ( rowniez zmarlej ) - Florentyny , zm. 08. 12 1866 r. Moze ta wiadomosc bedzie komus uzyteczna ? ...A niewykluczone , ze ci Langnerowie okaza sie moze spokrewnieni z tymi poszukiwanymi ... Zycze dalszych owocnych poszukiwan ...Pozdrawiam wszystkich genealogow - amatorow , zyczac bardzo udanego Nowego Roku 2015 Anna Maria

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

07 sty 2015, 21:10

Przepraszam , omylkowo podalam date 1866 r. - a chodzi o 1886 r. Anna Maria

Re: Poszukuję Langnerów, Rydlińskich, Pacanów

16 sty 2015, 20:12

Witam,
Trudno powiedzieć czy Langnerowie z okolic Kępna są spokrewnieni z moimi, ponieważ utknęłam w martwym punkcie. Na akcie ślubu z roku 1862r. w Solcu - Antoniego i Kazimiery z Szafrańskich Langnerów nie ma podanych rodziców ani miejscowości urodzeń. Są tylko miejscowości zamieszkania a tam przeszukując kilka lat wstecz i do przodu nie znalazłam takich aktów urodzenia. Poszukuję teraz aktów zgonu może tam będzie jakaś wskazówka dotyczącąca miejsca urodzenia, prawdopodobnie zmarli w Dzierżnicy bo tam osiedli parę lat po ślubie wg aktów urodzeń ich następnych dzieci.
Dziękuję za informcje i pozdrawiam
Grażyna J.
Odpowiedz