Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

14 lip 2012, 21:12

Witam,
Poszukuję informacji o nazwiskach:
Szczęsny/Szczęsna
Korbaleski
Piotrowicz/Piotrowski
Te nazwiska to rodzina mojej praprababci z d. Korbaleskiej.
Bardzo niewiele wiem o tej rodzinie, miejscowości z ktorym łacze te nazwiska to: Kopojno, Kretków, Lubraniec, Miniszew, Zagórów.
Niestety jak na razie niewiele wiem również o regionie, kontakt z tą gałęzią rodzinną został utracony wiele lat temu.
Pozdrawiam.
Stefalek.

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

15 lip 2012, 16:15

Witam.
Józefa Piotrowicz ur.1865 r. córka Leopolda Piotrowicz i Marianny Korbolewskiej.
Leopold ur. 1837 r. syn Franciszka Piotrowicz i Małgorzaty Jeziorskiej ślub 1837 Jan 17
Korbolewskich dostałeś .Twój Leopold miał drugą żonę .Czytałem twojego maila problem prawdopodobnie rozwiązany .
Zbyszek

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

16 lip 2012, 05:47

zbyszek-57 napisał(a):Witam.
Józefa Piotrowicz ur.1865 r. córka Leopolda Piotrowicz i Marianny Korbolewskiej.
Leopold ur. 1837 r. syn Franciszka Piotrowicz i Małgorzaty Jeziorskiej ślub 1837 Jan 17
Korbolewskich dostałeś .
Twój Leopold miał drugą żonę .
Czytałem twojego maila problem prawdopodobnie rozwiązany.
Zbyszek


Dziękuję i poproszę o Korbolewskich.
Co to za druga żona Jakie nazwisko nosiła ? Być może również przewija się w moich historiach rodzinnych, niestety bardzo malo wiem o tej gałęzi rodzinnej.
Czy jest możliwe podanie nazw miejscowości ?
Niestety mialem przerwę w komputerku, przedtem bylem zalogowany jako stefelek.
Stefan, stefalek

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

16 lip 2012, 06:41

stefalek napisał(a):
zbyszek-57 napisał(a):Witam.
Józefa Piotrowicz ur.1865 r. córka Leopolda Piotrowicz i Marianny Korbolewskiej.
Leopold ur. 1837 r. syn Franciszka Piotrowicz i Małgorzaty Jeziorskiej ślub 1837 Jan 17
Korbolewskich dostałeś .
Twój Leopold miał drugą żonę .
Czytałem twojego maila problem prawdopodobnie rozwiązany.
Zbyszek


Sprawdziłem w paru dostępnych mi książkach: Jeziorowscy występują np. w Małopolsce.
Oczywisci to jest jak zwykle najprawdopodobniej tylko zbieżność nazwiska, jednak podobne w Wielkopolsce również występowało:
Jeziorowski, h _ /nieznany/ 1570, Jeziorowice, Woj, krakowskie, olkuski, Prusy.
i:
Jeziorski, h _ /nieznany/ 1720, Woj. Kaliskie.


Czy możemy porozmawiać e-mailem ?
s.s.s.lukasiewicz@hotmail.com

Stefan.

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

21 lip 2012, 19:52

Korbolewskich dostałeś .
Twój Leopold miał drugą żonę.
Czytałem twojego maila problem prawdopodobnie rozwiązany.
Zbyszek.

Witam.
Jeżeli mógłbym dostać informację o Korbolewskich byłbym wdzięczny, niestety jak na razie nic nie dostałem.
Sprawa drugiej żony prapradziadka też jest dla mnie interesująca.
Pozdrawiam.

Stefan.

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

22 lip 2012, 08:44

Witam.
Przeszukaj dokładnie na W.T.G. Parafie Zagórów jest tam wyszukiwarka Slupca Genealogia tam znajdziesz swych poszukiwanych przodków . Przepraszam myślałem że otrzymałeś wiadomość z biblioteki .
Druga żona Leopolda to Szmyt Franciszka ślub 1867 rok.
Zbyszek

Re: Korbaleski, Piotrowicz z Kopojna.

22 wrz 2013, 08:01

Witam.
Jestem tą samą osobą poszukującą informacji o przodkach z Kopojna i Zagórowa. Od razu wyjaśniam dotychczasowe kłopoty w komunikacji ze mną. Bardzo slabo widzę, mialem przejesciowy bardzo trudny czas z tym związany, przykro mi - wszystko będzie już w porządku.
Dziękuję za dotychczasową pomoc i jeżeli będzie to mozliwe prosze o dalszą :-)
Co do Korbaleskich vel Korbalewskich. Korbalescy z wyszukiwarki http://www.slupcagenealogy.com/SearchPg.aspx to na pewno moi przodkowie, z tym że nie mam bezposredniego połączenia rodzinnego.
Moja praprababcia Korbalewska miała na imię Marcjanna, przynajmniej taki jest przekaz rodzinny. Gdzie powinienem szukać oryginalnego Aktu Ślubu prapradziadkow ?
Druga żona prapradziadka Leopolda była z d. Szmyt i z tym zwiazkiem lączy się moje kolejne pytanie: w jakiej parafii należy szukać tego Aktu Ślubu ? Sprawdziłem, w Wielkopolsce Szmytowie byli rzymsko-katolikami i protestantami.
Bardzo prawdopodobne jest również to że jedna z linii Korbalewskich rownież w przeszłości przeszła na protestantyzm. W róznego rodzaju wyszukiwarkach znalazlem w tym samym z grubsza regionie protestancką rodzinę o nazwisku - Korbulewski. Nazwisko współcześnie nie istnieje w Polsce.
Wywód związany z pochodzeniem nazwiska Korbaleski (regionalna nazwa z Wielkopolski - korbal to dynia) opracowany przeze mnie jest udostępniony w rozdziale mojego blogu rodzinno-genealogicznego: http://zeszmulowiznyibrodna.blox.pl/201 ... -cz-2.html.
Prawidłowość tego wywodu jest potwierdzona m.in. przez prof. Jana Miodka.
1. http://zeszmulowiznyibrodna.blox.pl/201 ... zialu.html
2. http://zeszmulowiznyibrodna.blox.pl/201 ... o-jak.html
W przeszłości moi przodkowie Korbale/w/scy zapewne mieszkali na pograniczu obecnych województw: Wielkopolskiego i Kujawsko-pomorskiego i nosili nazwisko - Korbal. Nazwisko w tym regionie jest rozpowszechnione do dnia dzisiejszego http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/korbal.html

Pozdrawiam.
stefelek1
Odpowiedz