Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

szukam krewniakow

19 lip 2012, 17:43

Witam . poszukuję rodzin o nazwsku Krzyzosiak z okilic Rawicz , Sadej , Markowiak z okolic Jeżowe - woj rzeszowskie. Comber . Cuber okolice Budzisko
oraz nazwisko Anus okolice Szczeki / ?
Zabieram się do drzewa genaologicznego zobaczymy co z tego wyjdzie

Bogna

Re: szukam krewniakow

19 lip 2012, 18:38

Bogna napisał(a):Witam . poszukuję rodzin o nazwsku Krzyzosiak z okilic Rawicz , Sadej , Markowiak z okolic Jeżowe - woj rzeszowskie. Comber . Cuber okolice Budzisko
oraz nazwisko Anus okolice Szczeki / ?
Zabieram się do drzewa genaologicznego zobaczymy co z tego wyjdzie

Bogna

Witam
Mogłabyś bardziej sprecyzowac dane: jakieś imiona, daty?
Dużo nazwisk Krzyzosiak jest w parafiach Smolic i Pępowa.

Re: szukam krewniakow

19 lip 2012, 23:02

Takie dwie myśli:
Gdybyś w tytule zamiast nic nie mówiącego stwierdzenia "szukam krewniaków" (w końcu wszyscy ich szukamy) wpisała poszukiwane nazwiska, to zachęcałoby do wejścia tych, którzy coś wiedzą, którzy natknęli się na te nazwiska w swoich poszukiwaniach.
Ukrycie miejscowości, w której się żyje, czyni rozmówcę anonimem. Z anonimami trudno prowadzić rozmowę.

Re: szukam krewniakow

22 lip 2012, 00:54

Zdaje się ze wystraszyłaś dziewczynę. Niektorzy tak mają że za wszelką cenę chcą pozostać anonimowi. Nie zdaja sobie sprawy że za jakiś czas wrzucą do tłumaczenia akt dziadka albo babci i wtedy uświadomią sobie ze już nie sa anonimowi - najczęściej po czasie. Z drugiej strony biorąc trudno komuś pomoc nic o nim nie wiedząc. Ale to już sprawa Bogny. Przemyśli sprawę i być może wroci, co daj Boże amen. Pozdrawiam. Zbyszek

Re: szukam krewniakow z okolic Busko Comber Cuber

22 lip 2012, 13:13

witam !
Nie Nie Nie !!!!! wystraszłam się i proszę o wyrozumiałość
ale ja nigdy w życiu nie byłam na żadnym forum i też nie korzystałam z tego rodzaju informacji o rodzinie
więc zrozumcie że to jest pierwsze moje podejście do komputera
jestem nowicjuszką wiec jestem też naiwna prawda warto żartować z kogoś kto nie ma pojęcia w dzisiejszych czasach o komputerach prawda ?

Bogna - Dolnośląskie

Re: szukam krewniaków z okolic Busko Comber Cuber

22 lip 2012, 16:53

Bogno,

Mogę ciebie zapewnić że odpowiedzi moich przedpiszców to podpowiedzi dla ciebie :-)

Poszperaj trochę po forum, poczytaj i zobacz jak to wygląda.
Możesz liczyć tutaj na pomoc w poszukiwaniach, jednak ograniczonych tylko do obszaru (szeroko pojmowanej), Wielkopolski.
Nie ma więc jednak raczej sensu zadawać tutaj pytań np. o poszukiwania w okolicach Rzeszowa - raczej nikt nie będzie potrafił pomóc.
Uzupełnij w 'Panel użytkownika' informacje o miejscu z którego piszesz, vide:
viewtopic.php?p=273

Tytuł wątku jaki założyłaś zmienisz (podając w nim nazwiska i miejsca) klikając na przycisk 'Edytuj' poniżej pierwszego twojego wpisu z 19 lip 2012 17:43.

Miłym zwyczajem jest tutaj zwracanie się po imieniu odpowiadając, tak więc jeżeli zdecydowałabyś się odpisać - będzie mi milej przeczytać 'Tomku' niż 'Witam' :-)

Co do nazwiska Krzyżosiak z okolic Rawicza, to spróbuj na początek wpisać je w wyszukiwarkę Poznan Project:
http://poznan-project.psnc.pl
znajdziesz kilkadziesiąt jego wystąpień - może nie z samego Rawicza jednak z pobliskich parafii.
Być może będą wśród nich osoby których szukasz !?

Re: szukam krewniakow

22 lip 2012, 18:55

Witaj Bogno!

Ja natomiast proponuję żebyś skorzystała również z bazy BASIA, tam w okolicach Rawicza (Benice, Smolice, Pępowo) dość licznie występuje nazwisko Krzyżosiak.

Pozdrawiam
Bożena W.
Odpowiedz