Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Mańczak, Bernacik/Bernad/Bernaczyk, Chwirot, Wiśniewski

27 lip 2012, 14:20

Witam
Poszukuję informacji o rodzinie i przodkach Mańczak Kacper ur.ok 1841, w 1872 roku poślubił w parafii Komorniki Agnieszkę z domu Bernacik (kilka razy w dokumentach pojawia mi się nazwisko Bernad, które jednak jest błędne).
Ostatnio edytowano 01 sie 2013, 08:05 przez izabela06, łącznie edytowano 2 razy

Re: Mańczak

27 lip 2012, 15:35

Izabelo.
Kacpra nie "spotkałem".Ale Mańczaków jest ho-ho a może i więcej w Gaj-u k/Szamotuł a i w pobliskiej m. Szczuczyn też się znajdą.

Re: Mańczak

28 lip 2012, 16:26

Witam
Dziękuję Tadeuszu, szukałam już w tych okolicach i również mojego Kacpra ani śladu :(

Re: Mańczak

28 kwi 2013, 20:37

Parafia Skórzewo

Wysogotowo, poz. 64/1831
zgon Łucji Mańczynej (Mańka), lat 38
c. Stefana Szajkowskiego i Marianny z d.?
pogrzeb 23.12.1831
zmarła 21.12.1831r.

Re: Mańczak

29 kwi 2013, 05:15

Dziękuję Jacku
Jeśli chodzi o Mańczaków to nadal nic nie wiem o Kacprze i jego pozostałych dzieciach oprócz mojej prababci Marianny, która przed ślubem mieszkała we wsi Rudnicze (taki zapis jest w akcie ślubu). Wiem tylko, że na pewno w tej rodzinie był jakiś Kazimierz pochowany po 1951-52, gdzie? Mam zdjęcie z pogrzebu. Marianna na pewno miała brata Andrzeja ur. ok. 1873 który zawarł związek małżeński z Marianną Nowak w 1899 roku w parafii Komorniki.
Mam też testament Agnieszki, żony Kacpra spisany w 1920 w Junikowie i podpisany przez nauczyciela szkoły w Fabianowie, podp. Ciechanowskiego. Wspomina w nim o synu Stanisławie i Kazimierzu a także o dzieciach po zmarłej córce Mariannie (Kazimierz-mój dziadek, Katarzyna,Franciszek oraz Pelagię i Antoniego?).
Mój dziadek Kazimierz miał brata Franciszka i dwie siostry: Katarzynę i Marię. nie wiem kim jest wspomniana Pelagia i Antoni. Może to dzieci Agnieszki a nie wnuki. Testament jest tak sformułowany, że można się tylko domyślać. :lol:
Gdybyś natrafił w okolicach Konarzewa i Lusowa na nazwisko Hadyniak i Zgoła to proszę napisz :)
Ostatnio edytowano 01 sie 2013, 20:03 przez izabela06, łącznie edytowano 2 razy

Re: Mańczak

01 sie 2013, 05:59

Agnieszka Mańczak z domu Bernacik córka Stanisława Bernaczyk i Apolonii Chwirot z domu Wiśniewskiej, wdowy po Tomaszu Chwirot. Ojciec Apolonii to Wojciech Wiśniewski. Czy może ktoś posiada więcej informacji o jej rodzicach?
Odpowiedz