Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Krawczyk, Krawczyński, Kwasniewski- Dobra, pow. Turecki

06 sie 2012, 15:42

Witam. Poszukuje informacji o Krawczykach z okolic miasta Dobra. Ostatnim moim przodkiem do, którego dotarłem był Franciszek Krawczyk ur. ok 1790r. Nie posiadam, żadnych informacji na temat jego rodziców, ani rodzeństwa. Jedynie zdawkowy akt jego ślubu z 1814r., który wymienia z imienia jego i jego żonę Salome Kwaśniewską, urodzoną ok 1796r. Ślub wzięli w parafii Dobra, w akcie pojawiają się miejscowości Długa Wieś i Linne. Z innych źródeł wiem, że Salomea była córką Andrzeja i Katarzyny ze Strugałów, jej siostra Helena urodziła się w 1803r. w parafii Błaszki. Franciszek zmarł w 1832r w parafii Boleszczyn, jako Franciszek Krawczyński. Z tego co udało mi się ustalić mieli czworo dzieci Jadwigę ur. 1815, Jakuba ur. 1817 w Długiej Wsi, Marcina 1821 i Michała 1825. Był bym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i informacje, związane z Krawczykami i Kwaśniewskimi w tym rejonie. Przeglądałem akta parafii w Dobrej od roku 1818, ale nie występuje tam, żadne z wspomnianych nazwisk. Pozdrawiam

Re: Krawczyk, Krawczyński, Kwasniewski- Dobra, pow. Turecki

06 sie 2012, 17:03

Witaj,

w parafii Boleszczyn w 1843 roku ślubuje Jakub Krawczyk, syn zmarłego Franciszka i żyjącej Salomei. Obstawiam, że to właśnie syn Twoich przodków. Akta z tej parafii są dostępne na szukajwarchiwach.pl, więc z pewnością dowiesz się gdzie Jakub w czasie ślubu mieszkał.
W tej samej parafii w 1836 roku wzięła ślub Salomea Krawczykowa z domu Kwaśniewska.
Nie wiem, czy dotarłeś do tych aktów, ale jeśli nie warto byłoby przejrzeć tę parafię, tam możesz natrafić na ślad swojej rodziny.

Re: Krawczyk, Krawczyński, Kwasniewski- Dobra, pow. Turecki

06 sie 2012, 21:07

Dzieki za zainteresowanie, posiadam juz te informacje. Parafie Boleszczyn dość gruntownie przeszukałem. Mam jednak problem ze znalezieniem informacji po 1814r. Szczególnie chodzi mi o to skad mógł pochodzic Franciszek, bo wstepnie wykluczyłem parafie Boleszczyn i Dobrą. Narazie utchnołem w miejscu. Staram sie odszukać akt urodzenia Franciszka. Tak myslałem, że może ktos z tego rejonu ma go w swoim drzewie, jako chrzestnego, czy brata przodka. Był by to chociaz jakis trop, chociaz wiem, ze musiał bym go jeszczce sweryfikować. Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie.

Pozdrawiam,
Jakub Krawiec
Odpowiedz