Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

25 sie 2012, 12:12

Witam,
według informacji od siostry mojej babci, brat mojej prababci (Wacław Stachowiak) jest pochowany na cmentarzu w Poznaniu. Ciocia mówiła mi, że była na pogrzebie. Według jej opowiadań cmentarz znajduje się w pobliżu dużych bloków oraz przy cmentarzu jest kościół. Niestety z cmentarzy poznańskich znam tylko Miłostowo, Junikowo, jeżycki, sołacki oraz św. Wojciecha. Może ktoś po podanych przeze mnie wskazówkach skojarzy sobie cmentarz którego szukam. Będę bardzo wdzięczny.

Jakub

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

25 sie 2012, 12:29

Nie piszesz, kiedy zmarł Wacław. Może chodzi o tę osobę:

Cmentarz: Górczyn
Wacław Stachowiak
(1916-01-03 – 1985-07-31)
kwatera IPb
Por.
http://www.poznan.pl/mim/public/necropolis/search.html

Cmentarz górczyński faktycznie sąsiaduje z blokami osiedla zwanego popularnie "Raszynem", a kościół św. Krzyża stoi może nie obok, ale w każdym razie niedaleko.

Jeśli to nie ta osoba, to do opisu pasuje jeszcze cmentarz na osiedlu Bolesława Chrobrego ("winiarski").

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

25 sie 2012, 12:35

kubota75 napisał(a):Witam,
według informacji od siostry mojej babci, brat mojej prababci (Wacław Stachowiak) jest pochowany na cmentarzu w Poznaniu. Ciocia mówiła mi, że była na pogrzebie. Według jej opowiadań cmentarz znajduje się w pobliżu dużych bloków oraz przy cmentarzu jest kościół. Niestety z cmentarzy poznańskich znam tylko Miłostowo, Junikowo, jeżycki, sołacki oraz św. Wojciecha. Może ktoś po podanych przeze mnie wskazówkach skojarzy sobie cmentarz którego szukam. Będę bardzo wdzięczny.

Jakub

Sprawdzałeś w wyszukiwarce grobów na poznańskich cmentarzach?
http://www.poznan.pl/mim/public/necropolis/search.html
Mnie przychodzi na myśl cmentarz na Nowinie. Tam jest kościół p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza.
http://www.dobrypasterz.pl/

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

25 sie 2012, 13:47

Jerzy, sprawdzałem w wyszukiwarce, Wacław powinien urodzić się 12 września 1895 roku, a takiej osoby tam niestety nie ma.
Dziękuję za sugestie. Napiszę e-maile do zarządców cmentarzy, które mi wymieniliście i może się dowiem na którym spoczywa Wacław.

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

25 sie 2012, 19:49

Jakub, jeśli znasz cmentarz Sołacki i Jeżycki, i Twoi przodkowie są tam pochowani, to do tego "fyrtla" pasuje właśnie Cmentarz Winiarski przy ul. Wojciechowskiego. A wiesz może w jakiej części Poznania mieszkał brat Twojej prababci?

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

26 sie 2012, 08:52

Witaj, właśnie nie wiem gdzie mieszkał. Pytałem się cioci wczoraj i powtórzyła to, że na około cmentarza były bloki. Wydaje mi się, że to jest właśnie cmentarz winiarski na os. Chrobrego. Napisałem już do proboszcza e-maila. Ciekawe co odpisze.

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

26 sie 2012, 09:55

Jeszcze jedna sugestia.
Jeżeli wiesz, kiedy zmarł, to warto zajrzeć do nekrologów w gazetach poznańskich w owym czasie. Może tam znajdziesz informacje o pogrzebie.

Re: Poszukuję cmentarza na terenie Poznania

26 sie 2012, 14:07

Niestety wiem tylko, że było to po 1976 (rok śmierci mojej prababci). Ale dzięki za sugestię. A tak na przyszłość to gdzie mogę znaleźć takie nekrologi z czasów bardziej współczesnych?
Odpowiedz