Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Górscy

28 kwi 2008, 21:34

Poszukuję informacji o potomkach następujących osób:
Jakub Górski i Anna Banaszkiewicz, Wincenty Górski i Ksawera Zwelińska, Jan Górski i Karolina Borowińska, Wiktor Górski i Marianna Nalazek, Józef Górski i Marianna Petlińska.

Pozdrawiam

Jarek

Re: Górscy

28 kwi 2008, 22:01

Jarek napisał(a):Wincenty Górski i Ksawera Zwelińska
Poprawka: Ksawera Zwolińska

Re: Górscy

29 kwi 2008, 06:11

Akurat w księgach chrztu parafii Opatówko było "Zwelińska". Czasem księża przekręcali nazwiska, zresztą tak jak nazwy miejscowości. Przykładem może być Graboszewo przeinaczone na Karboszewo.

Pozdrawiam:-)

Jarek

Re: Górscy

21 lut 2009, 00:26

:) Józef Górski i Marianna Pytlińska mieli córkę Marciannę, która mieszkała w Bronisławiu i w 1865 r mając 31 lat wyszła za mąż za Józefa Chałkowskiego (w swojej parafii w Rzadkwinie)

Re: Górscy

21 lut 2009, 11:01

Serdeczne dzięki Marzenko. Czyli w tej parafii prawdopodobnie zostały ochrzczone jej dzieci. Jak na to wpadłaś? Proszę o informację na priv.

Pozdrawiam serdecznie :-)
Jarek

Re: Górscy

28 lut 2009, 15:19

Poszukuję informacji o potomkach Józefa Górskiego i Marianny Pytlińskiej. Chodzi mi o ich dzieci, które rodziły się w latach 30-50 XIX wieku - Wiktoria (b.d), Anna (b.d.), Florentyna (ur. 07.02.1844 - Stare par. Lechlin), Marcjanna (ur. ok. 1834, zamężna Chałkowska, ślub 30.08.1865 - Rzadkwin), Ewa (b.d., prawdopodobnie urodziła się w miejscowości Marszewiec par. Rożnowo pow. obornicki, zamężna Gościniecka), Martyna (ur. 06.12.1834 - Stare Gulczewo par. Lechlin) i Feliks (ur. ok. 1851, zm. 13.12.1859 - Kuśnierz par. Siedlimowo). Chodzi mi o brakujące daty urodzeń, ślubów i zgonów, ewentualnie o ich potomków.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Górscy

04 wrz 2009, 20:22

Witam,

moja 3 x prababka nazywała się Anna Majewska z d. Górska. Wg aktu ślubu musiałaby się urodzić ok. 1825r. (niestety nie wiem gdzie). Nie znam imion jej rodziców. Jej mężem był Franciszek Majewski ur. ok. 1819r. (na razie brak danych o miejscu urodzenia), który był koniuszym w Gorzycach Wlk. (majątek radziwiłłowski). Ślub wzięli w Ostrowie 27.10.1844r. Mieli córkę Agnieszkę ur. 4.01.1851 w Gorzycach Wlk. Jej chrzestni (Wielmożny Konstanty Rekowski i Wielmożna Marjanna Nestorowicz) mogą świadczyć o przynależności rodziców do warstwy szlacheckiej. Na razie to wszystko, co udało mi się ustalić.

Trudno powiedzieć czy rozmawiamy o tej samej Annie?
Czy ktoś z Państwa posiada informacje na temat tej rodziny? GÓRSCY oraz MAJEWSCY z Ostrowa i okolic.

Pozdrawiam
Adam

Re: Górscy

04 wrz 2009, 22:41

Witam !

Anna Majewska z d. Górska nie mogłaby być siostrą mojego prapradziadka Wiktora Górskiego. Nie znam daty urodzenia Anny c. Józefa, ale na pewno urodziła się w latach 30 lub 40 XIX w.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Górscy

12 mar 2013, 00:21

Par. Skulsk, zgon 1876/18 Łuszczewo, Górski Feliks lat 87, ur w mieście Poznaniu, r. zmarłych Andrzeja i Jadwigi, pozostawiwszy żonę Nepomucenę; skan 110 w szukajwarchiwach

Re: Górscy

12 mar 2013, 18:53

menka napisał(a):Par. Skulsk, zgon 1876/18 Łuszczewo, Górski Feliks lat 87, ur w mieście Poznaniu, r. zmarłych Andrzeja i Jadwigi, pozostawiwszy żonę Nepomucenę; skan 110 w szukajwarchiwach


Dzięki za dane. Odnotuję sobie te osoby. W chwili obecnej nie jestem w stanie powiązać ich z moimi przodkami.
Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz