Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Przeradzcy z Wielkopolski

22 wrz 2012, 11:27

Witam.
Moim przodkiem jest Bonawentura Przeradzki (ok.1759-1796), żonaty z Ludwiką z Wierzchleyskich, dziedzic Górzna, Skrzetuszewa, Kobylic (parafia Sławno, tam jest też akt zgonu)). Nie znam jego przodków.
W Dworzaczku natrafiłem jednak na wpisy (1775-1780) o Józefie Przeradzkim i Konstancji z Jastrzębskich (dziedzicach Trzebowa) i ich dzieciach: Antonim, Michale, Kazimierzu, Łukaszu, Bonawenturze i Marcjannie.
Niestety trafiłem tam także na wpis o innym Bonawenturze Przeradzkim (około 1753-1823, zm. Kurów, par.Droszew), żonatym z Jadwigą Kurantowiczówną, których synem był m.in. ksiądz Franciszek Przeradzki (1798-1852).
Może ktoś pomorze mi w ustaleniu, czy synem Józefa jest "mój" Bonawentura? Intersują mnie także wszelkie informacje o rodzinie Przeradzkich.
Pozdrawiam, Marcin.

Re: Przeradzcy z Wielkopolski

22 wrz 2012, 12:11

Jeżeli nie zaglądałeś jeszcze w WBC do "Archiwum dra Józefa Skowrońskiego", który opracował również ród Przeradzkich to polecam (od strony 158):
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=221635&from=&dirids=1&ver_id=&lp=1&QI=

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Przeradzcy z Wielkopolski

24 wrz 2012, 20:30

Dzięki za podpowiedź. Ale z Bonawenturami nie posuwa mnie to naprzód. Pozdrawam, Marcin.
Odpowiedz