Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

22 wrz 2012, 22:23

Witam!
Poszukuję potomków rodzeństwa mojej babci Stanisławy Barczewskiej z domu Jankowska. Wiem, że napewno miała brata, który pracował w Cegielskim. Proszę o kontakt wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedze na ten temat.
Pozdrawiam

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

23 wrz 2012, 07:54

maria203 napisał(a):Witam!
Poszukuję potomków rodzeństwa mojej babci Stanisławy Barczewskiej z domu Jankowska. Wiem, że napewno miała brata, który pracował w Cegielskim. Proszę o kontakt wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedze na ten temat.
Pozdrawiam

Witam
Ze strony :
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a
20. Jerzy Jankowiak - 16 lat - uczeń w zakładzie szklarskim Franciszka Letkiewicza przy ul. 23 Lutego 8 - 28 czerwca 1956

21. Roman Jankowski - 43 lata - rzemieślnik specjalista w Oddziale Elektrotechnicznym ZNTK - 28 czerwca 1956
Imię męża Stanisławy i jakieś daty na pewno ułatwiłyby poszukiwania, Jankowski to popularne nazwisko.

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

23 wrz 2012, 15:36

Witam Izo i dziękuję za info.

Moja babcia Stanisława zd. Jankowska urodziła się w 1875 r najprawdopodobniej w Poznaniu. Jej mężem był Józef Barczewski. Oboje mieszkali w Poznaniu.Rodzicami babci Stanisławy byli Teodor Jankowski ( szewc) oraz Balbina Jankowska zd. Bukowiecka.
Z przekazów rodzinnych wiem, że ktoś z rodzeństwa Stanisławy mieszkał na ul. Nowowiejskiego w Poznaniu, pozostała część tej rodziny w Puszczykowie.
Tak jak piszesz, ze względu na popularne nazwisko trudno mi posunąć się w moich poszukiwaniach stąd mój apel i prośba na tym portalu.

Pozdrawiam serdecznie

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

23 wrz 2012, 17:03

maria203 napisał(a):Witam Izo i dziękuję za info.

Moja babcia Stanisława zd. Jankowska urodziła się w 1875 r najprawdopodobniej w Poznaniu. Jej mężem był Józef Barczewski. Oboje mieszkali w Poznaniu.Rodzicami babci Stanisławy byli Teodor Jankowski ( szewc) oraz Balbina Jankowska zd. Bukowiecka.
Z przekazów rodzinnych wiem, że ktoś z rodzeństwa Stanisławy mieszkał na ul. Nowowiejskiego w Poznaniu, pozostała część tej rodziny w Puszczykowie.
Tak jak piszesz, ze względu na popularne nazwisko trudno mi posunąć się w moich poszukiwaniach stąd mój apel i prośba na tym portalu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam
W BASIA znalzałam akt urodzenia Balbiny

Czerwonawieś (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1850

Balbina, rodzice: Joannes Bukowiecki , Honorata ,
Inne osoby występujące w dokumencie:
Leopoldus Biedermann
Ursula Adamczewska

A tu rodzice Balbiny w Poznan Project:

Parafia katolicka Czerwona Wieś, wpis 2 / 1849 zgodność: Pan młody: 80%

Joannes Bakowicki (38)

Honorata Szczeszniewicz (27) ojciec: Constantinus, matka: Michalina Dodatkowe informacje: viduus

Jeśli chodzi o błędy w nazwiskach to zdarzają się często, a jestem na 99,9% pewna, że to oni.

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

23 wrz 2012, 21:47

Witam!
Dzięki śliczne, ale te wszystkie informacje mam od dawna łącznie z odpisem aktu małżeństwa Balbiny i Teodora z Archiwum Archeologicznego. Mnie zajęło to znacznie więcej czasu niż Tobie :).:) Szukam właśnie potomków Jankowskich a konkretnie pozostałych dzieci i ich potomków Balbiny i Teodora Jankowskich. Jedno z ich dzieci to moja babcia Stanisława.
Jeszcze raz bardzo dziękuję Może wpadnie Tobie coś więcej:)
Pozdrawiam

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

24 wrz 2012, 06:39

maria203 napisał(a):Witam!
Dzięki śliczne, ale te wszystkie informacje mam od dawna łącznie z odpisem aktu małżeństwa Balbiny i Teodora z Archiwum Archeologicznego. Mnie zajęło to znacznie więcej czasu niż Tobie :).:) Szukam właśnie potomków Jankowskich a konkretnie pozostałych dzieci i ich potomków Balbiny i Teodora Jankowskich. Jedno z ich dzieci to moja babcia Stanisława.
Jeszcze raz bardzo dziękuję Może wpadnie Tobie coś więcej:)
Pozdrawiam

Na stronie 6 jest nekrolog Teodora
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccont ... 5&from=FBC

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

29 gru 2015, 22:37

Dzień dobry,
dopiero rozpoczynam poszukiwania drzewa genealogicznego swojej rodziny, ale z tego co mi wiadomo, to moją praprapra babcią była Balbina Bukowiecka, która miała córkę Władysławę Majewską z domu Jankowską. Z opowiadań dziadka wiem, że w dzieciństwie mieszkał w Poznaniu i jeździł ze swoją matką ( córką Władysławy Majewskiej) do Puszczykówka pod Poznaniem.

Re: Jankowscy mieszkający w Puszczykowie oraz Poznaniu

06 wrz 2016, 21:32

Witam serdecznie!
Przepraszam, ale dopiero teraz trafiłam na ten post. Nie mam pojęcia dlaczego mi umknął. Bardzo proszę o kontakt. Mój adres mailowy to mpowalisz@wp.pl
Jeszcze raz przepraszam i czekam niecierpliwie na kontakt.
Maria
Odpowiedz