Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo, Buk

26 wrz 2012, 17:18

Informuje, że poszukiwania na forum w temacie „Bociańskich, Matysiaków z Otorowa, Buszewka, Szamotuł, Dębiny” można by rzec były trochę błędne, być może żyją tam Bociańscy, którzy nie wiedzą, iż początek ich rodziny to przede wszystkim Grodzisk Wlkp., Grąblewo, Urbanowo, Ptaszkowo, Opalenica. Potem miejscowości Błociszewo, Bnin, Śrem, Gaj, Sieraków, Buk, Ruchocice, Dębina i Poznań – w tych miejscowościach rodzili się i żyli moi krewni.

Dlatego też uruchamiam nowy temat na forum gdzie chcę poszukać „krewnych” z już ustalonych dotychczas wiadomości. Zamieszczę tu opis członków rodziny z datami, być może to pozwoli na zebranie brakujących ogniw, „MOJEJ RODZINKI”.
Pozdrawiam
Marek Bociański

Re: Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo,

27 wrz 2012, 09:21

Tak jak obiecałem podam teraz spis osobowy, który mi się udało ustalić ( takie mini drzewo), do którego mam nadzieję, że zainteresowani się przyłączą i być może uda mi się odszukać krewnych mojego pradziadka, nadmienię, iż nie znam pozostałej rodziny oprócz mojej „gałązki”.
Gwiazdka (*) oznacza urodziny a (+) oznacz datę śmierci. Grodzisk proszę czytać, jako Grodzisk Wlkp.

Praprapradziadkowie: Ślub Opalenica 1827 Jan Bociański * 1797 w Urbanowie Marianna Chwalisz ( de Chwalisze) *1801

Dzieci to:
1- Franciszka Bociańska --- mąż Jan Gulczyński ślub –Rychwał 1841r.

2- Józefina ( Józefa) Bociańska ---- mąż Stefan Gbur ślub – Opalenica 1865r.

3- Katarzyna Bociańska --- mąż Konstantyn Krajeski ślub – Opalenica 1895r.

4- JAN BOCIAŃSKI *1831 Urbanowo--- żona Nepomucena Adamczak * 1838 Urbanowo ślub - Opalenica 1857r. więcej nie ustaliłem dzieci prapradziadków ale proszę o pomoc rodziny ich małżonków być może będą wiedzieli więcej?.

Prapradziadkowie
JAN BOCIAŃSKI *1831 Urbanowo--- żona Nepomucena Adamczak * 1838 Urbanowo
Dzieci to:

1- Franciszek Bociański * 16.09.1958 Urbanowo --- pierwsza żona Rozalia Smolarkiewicz *18.08.1855 +1885
- z tego związku urodziła się Prakseda Bociańska *19.07.1884 Poznań – mąż Michał Gutowski ślub 1907r.
---- druga żona Helena Bąkowska *23.05.1863 Grodzisk.

A- Helena Bociańska *24.02.1888 Poznań--- mąż Jan Mrośkowiak ślub 1907

B- Wiktoria Bociańska * 13.12.1889 Poznań

C- Wincenty Bociański * 22.01.1892 Poznań

D- Stanisław Bociański * 4.8.1900 Poznań

E- Marian Bociański * 8.12.1897 Poznań ---żona Marianna Stefańska *23.8.1899 Poznań ---syn--- Tadeusz, Franciszek Bociański * 22.9.1922

2- Marcel (Marceli) Bociański * 25.5.1863 Ruchocice --- żona Franciszka Stoińska - Moi Pradziadkowie

A- Marianna Bociańska --- mąż Kazimierz Błaszczak ----- dzieci--- Stefan Błaszczak, Józef Błaszczak.

B- Prakseda Bociańska ----mąż Stefan Rusinek ---dzieci---- Kazimierz Rusinek, Maria Rusinek .

C- Władysława Bociańska * 27.9.1890 ---- mąż Józef Przybysz ---dzieci--- Mieczysław, Wanda, Barbara, Izabela, Janina, Kazimiera, Stefania, - Przybyszowie.

D- Stanisława Bociańska * 15.4.1894 ---- mąż Franciszek Sołtysiak ---dzieci--- Stanisław Bociański, Jan, Franciszek, Janina,- Sołtysiakowie.

E- Anna Bociańska ----- mąż Józef Garczarek --- dzieci--- Kazimiera Bociańska, Roman Bociański, Stanisław Bociański,-- Prakseda i Władysława Garczarek.

F- Seweryn Bociański * 4.1.1893 ---- żona Gertruda Szeląg * 22.10.1896

G- Bronisław Bociański * 16.10.1895 ---- Maria Sołtysiak * 30.11.1896 --- dzieci--- Emila, Helena, - Sołtysiak.

H- Józef Bociański * 13.3.1900 ---- zona Helena ---- dzieci--- Zygmunt, Henryk, Wiktor, Bociańscy, wyemigrowali do U.S.A.

3- Józef Bociański * 18.2.1876 Błociszewo --- żona Agnieszka Jarzyna * 20.4.1878 Bnin –ślub 6.11.1902

A- Czesława Bociańska *2O.6.1904 Poznań ---- mąż Czesław Winkelman – rozwód.

B- Zbigniew, Józef Bociański * 14.2.1906 Poznań

C- Zdzisław, Walerian * 12.4.1908 Poznań

D- Stefania Bociańska * 23.3 .1910 Poznań

E- Irena Bociańska * 6.4.1920 Poznań

4- Magdalena Bociańska * 27. 5.1865 Ruchocice ---- mąż? – córka Maria Bociańska * 27.12.1886

5- Roman Bociański * 17.2.1870 Gaj ----- żona Marianna Konatowska Gostyń * 15.7.1872

6- Stanisława Bociańska * 25.3.1872 Gaj ---- mąż? – córka Marta Bociańska * 29.7.1898 Grąblewo

7- Wiktoria Bociańska * 2.12.1890 Grąblewo

8- Franciszka Bociańska * 2.3.1893 Grąblewo ---mąż? – syn Ryszard Bociański * 20.1.1919

9- Marta Bociańska * 29.7.1895 Grąblewo

Proszę i zapraszam wszystkich forumowiczów i "Bocianów" do współpracy być może uda mi się poznać żyjących członków rodziny, którzy znajdą w/w mini drzewku swoich krewnych.

Prywatnie można się skontaktować na adres mailowy
mabo@icpnet.pl

Pozdrawiam !!!
Marek Bociański

Re: Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo,

02 paź 2012, 11:22

Dodam jeszcze iż znalazłem ślub -

Parafia katolicka Buk, wpis 4 / 1843

Jacobus Bocianski (25) szewc z Urbanowa

Anna Kujawska (20)

Nie wiem czy na pewno dobrze rozumuje ale wychodzi na to iż Jakub był bratem mojego 3 X pradziadka Jana wskazuje na to miejsce urodzin- Urbanowo

Parafia katolicka Ostrów Wielkopolski [Ostrowo], wpis 61 / 1887

Martinus Bociański (30) ojciec: Jacobus Bociański, matka: Anna Kujawska

Michalina Rawińska (27) ojciec: Petrus Rawiński, matka: Elisabeth Kupiecka

Sam w/w fakt ślubu wskazuje iż Marcin był synem Jakuba.

Parafia katolicka Dakowy Mokre, wpis 14 / 1838

Valentinus Bociański (67)

Marianna Strugalina (39)

Co do Walentego mam zagwozdkę, z dat wychodzi na to iż może to być ojciec mojego Jana i Jakuba. Sądzę po wieku Walentego (67l) iż jest to jego drugi ślub, być może?? miał jeszcze dzieci z tego związku nie wiem ???

Tyle tajemnic !!!! Pozdrawiam.

Marek Bociański

Re: Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo,

28 maja 2013, 19:27

Witaj Marku !

Szukam nastepujacych koligacji Bociańskich,byc może Masz info.,

Michał h.Łada Zabłocki *ca 1750 +22.01.1799 Wiekowo poch.Franciszkanie gnieźnieńscy
posesor Podwiekowa
oż.
Konstancja Bociańska *ca 1754 +19.01.1810 Czartowo poch.Skulsk

Mieli 3 Dzieci w tym Józefa 1793-1844 posesora Czartowa

Konstancja Bociańska - Zabłocka
x 2v 17.05.1802 Powidz
Tomasz h.Topór Otto-Trampczyński *ca 1772 +?
posesor Malenina k.Witkowa

za wszystkie info.bedę zobowiazany

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski

Re: Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo,

30 maja 2013, 10:44

Witaj Marku !

Do poprzedniej wiadomości ;
Teodor Żychliński podaje przy nekrologu Michała Zabłockiego,że Bratem Konstancji
Bociańskiej był Florenty Bociański +1835 Prowincjał Dominikanów

a Ona sama nabyła dobra Czartowo i Czartówek k.Skulska, których potem wł.był Jej Syn
Józef

znalazłem w danych prof.Dworzaczka,że Michał Zabłocki i Konstancja Bociańska
Mieli 5 Dzieci

być może ta Rodzina Bociańskich nie ma koligacji z Twoją,ale szukając danych
o Rodzinie zapewne Natrafiłeś na Innych

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski

Re: Bociańscy -korzenie z Grodzisk Wlkp. Grąblewo, Urbanowo,

06 kwi 2014, 14:34

mirke napisał(a):Witaj Marku !

Do poprzedniej wiadomości ;
Teodor Żychliński podaje przy nekrologu Michała Zabłockiego,że Bratem Konstancji
Bociańskiej był Florenty Bociański +1835 Prowincjał Dominikanów

a Ona sama nabyła dobra Czartowo i Czartówek k.Skulska, których potem wł.był Jej Syn
Józef

znalazłem w danych prof.Dworzaczka,że Michał Zabłocki i Konstancja Bociańska
Mieli 5 Dzieci

być może ta Rodzina Bociańskich nie ma koligacji z Twoją,ale szukając danych
o Rodzinie zapewne Natrafiłeś na Innych

Pozdrawiam
Mirek K.Paliszewski


Witaj Mirku !! niestety nie mogę ci pomóc, nic nie wiąże się z moimi ustaleniami, Florenty nie występuje w moich poszukiwaniach, już wcześniej wiedziałem o Konstancji ale nie mogę mówiąc potocznie przyłatać mojej rodziny do NIEJ !!! i tyle ,moja wiedza się na tym fakcie kończy, niestety Bociańscy występują osobno w bliskich rejonach jak Poznań Grodzisk, Dębina czy osobno rejon Pleszewa, całkowicie osobne nazwisko występuje w Lubelskim i Białostockim nie powiązane z Wielkopolską .
Pozdrawiam
Marek Bociański
Odpowiedz