Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Moi protoplaści

30 wrz 2012, 19:15

Poszukuję daty urodzin moich przodków: Wiktor Bukowski, Marianna Bukowska, Antoni Kurpioch, Teofila Kurpioch.

Re: Moi protoplaści

30 wrz 2012, 19:42

Witaj Wiktorze,

napisz proszę coś więcej - zakres czasowy i terytorialny, bo zwłaszcza to pierwsze nazwisko jest bardzo popularne.
I podpisuj swoje posty - będzie wiadomo ja się do Ciebie zwracać.

Re: Moi protoplaści

01 paź 2012, 17:44

Wspomniany Wiktor, to mój dziadek. Marianna z domu Bukowska wyszła za Wiktora Bukowskiego. Kurpiochowie to moi dziadkowie ze strony mamy. Mieszkali w rejonie parafii Połajewo w dzisiejszej Wielkopoksce, ale mogli też być zapisani w księgach parafialnych sąsiedniej parafii Boruszyn. Chciałbym poznać daty urodzin moich pradziadków oraz potwierdzić daty urodzin i ślubów moich dziadków. Z przykrością jednak stwierdzam, że nie jest mi znana żadna kuzynka o imieniu Joanna albo Asia.
Pozdrawiam. Wiktor

Re: Moi protoplaści

01 paź 2012, 17:58

Od razu zaznaczam, że także nie jestem Twoją kuzynką :D . Jeśli chcesz otrzymać pomoc na forum WTG, to musisz podać więcej danych. Asia-moderator pytała jeszcze o zakres czasowy.
Nazwiska Kurpioch nie spotkałam, ale nazwisko Bukowski/a z par. Połajewo występuje sporadycznie w księgach parafii Ostrowo nad Gopłem w I poł XIX w.
Ps. Sprawdziłam na mapie, że w/w Połajewo jest obecnie w woj. kujawsko-pomorskim, wcześniej to była Kongresówka, więc błędnie sadziłam, że to ta parafia Ciebie interesuje.
Ostatnio edytowano 11 paź 2012, 21:44 przez menka, łącznie edytowano 1 raz

Re: Moi protoplaści

01 paź 2012, 18:15

Dopisuję wiadomy mi zakres czasowy(niepewny):1876-1957. Daty dotyczą Wiktora Bukowskiego. Zaznaczam, że niezbyt sprawnie "poruszam się" w komputerze i proszę o wyrozumiałość. Ponadto udam się do miejscowej siedziby Archiwum Poznańskiego i tam poproszę o pomoc. Mam nadzieję, że ją otrzymam w zakresie mnie interesującym.
Pozdrawiam. Wiktor.

Re: Moi protoplaści

02 paź 2012, 16:32

Witam.
Dziś dowiedziałem się, że miałem poszukać dat urodzin moich pradziadków Bukowskich i Kurpiochów. Jestem na jutro umówiony w Pilskim Oddziale Archiwum Poznańskiego z obietnicą daleko idącej pomocy ze strony bardzo uprzejmych pań.
Pozdrawiam. Wiktor z Piły.

Re: Moi protoplaści

11 paź 2012, 21:15

Witam!

Moi przodkowie pochodzą z Boruszyna oraz okolic m.in. Połajewa. W moim drzewie występują takie nazwiska, jednakże dzisiaj z uwagi na problem z serwerem nie mogę się na drzewo dostać. Sprawdzę i dam Tobie znać.
Wszystkie księgi parafialne z tamtych okolic posiada Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu, gdzie można złożyć prośbę o wyszukanie takich osób (kwerenda). Nie kosztuje to dużo, jednakże z uwagi na dużą liczbę takich zleceń trwa to bardzo długo. Ostatnio podczas bytności w Archiwum dowiedziałam się, że realizują prośby dopiero z marca br.
Pozdrawiam
Odpowiedz