Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

13 paź 2012, 20:31

Witam. Chcę na wstępnie wszystkich przywitać, jestem tu pierwszy raz. :D Poszukuję wszelkich informacji o swych pradziadkach. Mam problem z ustaleniem szczegółów związanych z dalszymi dziejami rodziny, choć od strony żony poszukiwania poruszają się pomalutku do przodu. Ale meritum sprawy to są moi pradziadkowie. Wszyscy pochodzą z Obry (7 km od Wolsztyna). Józef Piskorz i Stanisława Piskorz (z domu Broda) wiem o jednym ich dziecku Ludwik Piskorz, który wywędrował do Krzemieniewa (10 km od Leszna) w latach wojennych był szewcem. Natomiast od strony mojej Mamy to jest, Józef Mazur i Agnieszka Piskorz (Kramska), również z Obry. Nic o nich nie znalazłem, oczywiście oprócz tego że na pewno mieli córkę Marię (moja babcia). Wiem, że ktoś z forum poszukiwał tych nazwisk lecz strona mi znikła a wyszukiwarka nic nie znajduje. Będę wdzięczny za wszelkie informację związane z moją rodziną. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Rafał Piskorz
Ostatnio edytowano 13 paź 2012, 21:44 przez Rasial, łącznie edytowano 1 raz

Re: Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

13 paź 2012, 21:02

Nazwisko Piskorz w wątku: viewtopic.php?f=3&t=1290&p=11244&hilit=piskorz#p11244
Szybko przejrzałem K.Raniowskiego Rody ziemi wolsztyńsko - babimojskiej. Jest tam tylko drzewo rodziny Piskorz, ale osoby przez Ciebie wymienione raczej nie występują - przynajmniej w takich konfiguracjach.
Przejrzałeś bazy na stronie WTG?
http://poznan-project.psnc.pl/
http://www.basia.famula.pl/

Re: Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

13 paź 2012, 21:29

Witam. Tak -przeglądałem, brak konfiguracji. Może popełniam jakiś błąd w szukaniu. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam

Re: Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

14 paź 2012, 00:26

Masz dużo szczęścia... :wink:

LC 13/1908 Obra
30.06.1908 roku
kawaler Józef Mazur ur. 6.05.1885 roku w Jażyńcu i panna Agnieszka Kramska ur. 19.04.1887 roku w Obrze
świadkowie: Ignacy Dzioch i Franciszek Mazur.

Józef miał siostrę bliźniaczkę Helenę, która była żoną Ignacego Dziocha (LC 12/1908).

Broda nie jest nazwiskiem spotykanym w parafii obrzańskiej. Być może Stanisława Broda pochodziła z innych okolic i tam miał miejsce ślub. Przynajmniej do końca 1909 roku w Obrze nie ma takiego zapisu w księgach parafialnych.

Re: Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

14 paź 2012, 13:32

Witaj.Serdecznie dziękuję za informację .Jestem pod wrażeniem .Bardzo dziękuję ,nie mogłem ruszyć z miejsca w poszukiwaniach .Może teraz ,dzięki Wam będzie łatwiej .Czy do ksiąg parafialnych jest dostęp tylko przez archiwum poznańskie?,czy istnieją inne możliwości online ?Jeszcze raz serdecznie dziękuje .Pozdrawiam

Re: Szukam Piskorz,Broda,Mazur,Kramska

14 paź 2012, 13:43

Księgi są w parafii, a dostęp do nich zależy od proboszcza. :wink:
Lepiej poszukać aktów USC - dużo więcej informacji w nich znajdziesz.
Odpowiedz