Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

29 paź 2012, 21:03

Witam,
poszukuję ślubu Walentego Rembowskiego (Rębowskiego) i Nepomuceny Kicińskiej oraz potomków tej pary.
W Pigłowicach parafia Mądre urodziła się moja praprababka Franciszka w 1833r,
w Chudobczycach parafia Lubosz urodziły się kolejne dzieci:
- Nepomucena w 1835 (+1836)
- Paweł w 1838 (+ 1838)
- Józef w 1839.

Z góry dziękuję za każdą informację.

pozdrawiam

Re: Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

29 paź 2012, 22:22

Jeżeli poszukujesz Dąbkiewiczów - to podpowiadam: nazwisko Dąbkiewicz z Pleszewa odnotowałam przeglądając (z braku czasu tylko pobieżnie) w WBC akta Pleszewa. I tak np. w „Księdze wyzwolenców 1819-1841” możesz znależć:

Str.15: 10.1.1821 r., małoletni Stanisław Dąbkiewicz, syn śp.Waleryana Dąbkiewicza. Mateusz Kudlicz- swagier Stanisława Dąbkiewicza.
Str.25: 28.9.1822 r., Karol Dąpkiewic, ojciec Karola, Stanisława, Jakuba i Ignacego, których wyzwolił.
Str.32: 14.12.1824 r., Sła Karul Dąbkiewic, pociotek wyzwoleńca Kaspra Ixertowicza.
Str.39: 13.1.1826 r., Sła Roch Dąbkiewicz.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

04 lis 2012, 20:16

Witam,
Jeżeli poszukujesz Dąbkiewiczów - to podpowiadam: nazwisko Dąbkiewicz z Pleszewa odnotowałam przeglądając (z braku czasu tylko pobieżnie) w WBC akta Pleszewa. I tak np. w „Księdze wyzwolenców 1819-1841”


Jolu, bardzo dziękuję,
akta Pleszewa już przeglądałem - faktycznie nazwisko to występuje tam dość często.
Natomiast jeżeli chodzi o Dąbkiewiczów z Pleszewa to głównie interesują mnie potomkowie/przodkowie Józefa Dąbkiewicza i Emilii Krell (ślub w Tursku 1860r.). Do tej pory niestety nie udało mi się ustalić rodziców mojego Józefa i w związku z tym stoję w miejscu, jeśli chodzi zaś o jego potomków wiem, że mieli trzy córki Anastazję (moją prababkę) oraz Franciszkę i Marię i raczej to nie wszystkie ich dzieci.

pozdrawiam

Re: Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

06 lis 2012, 12:46

Józef Dąbkiewicz (hortulanus, innych danych niestety brak) w dniu 26.6.1864r., był świadkiem na ślubie Adalbertusa Funtowicza z Ewą Wojciechowską w Marzeninie.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

07 lis 2015, 19:14

Jolanta napisał(a):Jeżeli poszukujesz Dąbkiewiczów - to podpowiadam: nazwisko Dąbkiewicz z Pleszewa odnotowałam przeglądając (z braku czasu tylko pobieżnie) w WBC akta Pleszewa. I tak np. w „Księdze wyzwolenców 1819-1841” możesz znależć:

Str.15: 10.1.1821 r., małoletni Stanisław Dąbkiewicz, syn śp.Waleryana Dąbkiewicza. Mateusz Kudlicz- swagier Stanisława Dąbkiewicza.
Str.25: 28.9.1822 r., Karol Dąpkiewic, ojciec Karola, Stanisława, Jakuba i Ignacego, których wyzwolił.
Str.32: 14.12.1824 r., Sła Karul Dąbkiewic, pociotek wyzwoleńca Kaspra Ixertowicza.
Str.39: 13.1.1826 r., Sła Roch Dąbkiewicz.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz




Witam!

Mimo, że tak dawno ten wątek powstał może posiada Pani jeszcze adres tej strony? Nigdzie nie mogę znaleźć tej księgi.
Pozdrawiam.

Re: Poszukuję Walenty Rembowski i Nepomucena Kicińska

07 lis 2015, 20:13

Witam.

Dokładnie to tutaj: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication

A reszta publikacji do cechu szewców jet tu:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 3417&tab=3

Jeżeli Twoi Dąbkiewicze są powiązani z Pleszewem daj znać na pw.

Pozdrawiam
Odpowiedz