Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam rodziny Tuliszka

08 lis 2012, 17:03

Szukam przodków rodziny Tuliszka. Józef Tuliszka ur2.02.1863r w Poznaniu zm.27.12.1906.Jego żoną była Stanisława Boetcher ur5.11.1866r zm.1944. Poszukuję rodziców Józefa, prawdopodobnie po ślubie mieszkali w Wojnowie, potem w Poznaniu.

Re: Szukam rodziny Tuliszka

08 lis 2012, 20:34

Pani Małgorzato (jeśli dobrze się domyślam imienia :) )

Na potrzeby mojej przyszłej publikacji mam opracowane drzewo genealogiczne rodziny Tuliszków z Buku, obejmujące wiek XVIII i początek wieku XIX. Lata o których Pani pisze, są wprawdzie poza okresem mnie interesującym, ale myślę, że wpadłem na właściwy trop.

Przypuszczam (tu konieczna jest wizyta w APP), że rodzicami Józefa Tuliszki byli Franciszek i Ewa z Kurkiewiczów, którzy ślubowali w Poznaniu (parafia św. Marii Magdaleny) w 1859 roku (wpis nr 9). Franciszek miał wówczas 25 lat (*1834). Był nim najprawdopodobniej syn kołodzieja Melchiora Tuliszki i Rozalii z Kuklińskich, urodzony w Buku 28 sierpnia 1833 roku (chrzest 4 września; poz. 159/1833).

Jeśli to Panią zainteresuje, to proszę o kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl

Re: Szukam rodziny Tuliszka

09 gru 2013, 18:36

Witam serdecznie.

Franciszek Tuliszka i Ewa Kurkiewicz to również moi przodkowie (dokładnie prapradziadkowie). Ja pochodzę od ich córki Joanny Sikory (I voto Pawłowskiej), zmarłej w 1943 roku w Częstochowie. Dysponuję odpisem jej aktu zgonu.
Z opowiadań rodzinnych wiem, że prababcia Joanna miała kilkoro rodzeństwa, w tym na pewno niezamężną siostrę Pelagię.

Pozdrawiam

Tomasz Górecki
Odpowiedz