Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zygmunt Flatho

03 gru 2012, 21:15

Poszukuję informacji na temat Zygmunta Flatho kapitana w Powstaniu styczniowym.
Był on mężem Jadwigi Marii Morzyckiej herbu Mora z Ruszkowa., urodzonej w 1834 roku.
Pozdrawiam Tomasz

Re: Zygmunt Flatho

19 sie 2013, 23:03

Witam,

Zygmunt Flatho urodzony w 1838 roku w Mierzynku, syn Julianny z Cissowskich i Felixa Flatho, ozeniony z Jadwiga Morzycka. Date ich slubu musialbym sprawdzic, bo mam ksero tego aktu. Jadwiga urodzila sie tez w 1838 roku. Zygmunt zmarl w 1899 roku. Miejsce smierci tez gdzies mialem zapisane. A skad zainteresowanie jego osoba?

Pozdrawiam,

Adam Cissowski

Re: Zygmunt Flatho

19 sie 2013, 23:18

tomasz napisał(a):Poszukuję informacji na temat Zygmunta Flatho kapitana w Powstaniu styczniowym.

W celu upamiętnienia bardzo proszę o umieszczenie kapitana w bazie powstańców. http://www.genealogia.okiem.pl/powstanies/

Re: Zygmunt Flatho

29 sie 2013, 12:43

Bardzo dziękuję za informacje. Moje zainteresowanie osobą Zygmunta Flatho wynika z tego, że zajmowałem się niedawno Powstaniem Styczniowym na terenie gminy Skulsk i osoba Zygmunta Flatho, który zamieszkiwał w Warzymowie, brał w nim udział jako w stopniu kapitana. Na cmentarzu w Skulsku znajduje się jego grób. Służę fotografią oraz proszę o bliższe informację na temat tej osoby.Pozdrawiam Tomasz

Re: Zygmunt Flatho

29 sie 2013, 15:38

Nie umieszczono jeszcze owego powstańca w Bazie. Jeżeli to możliwe proszę o przekazanie zdjęcia i danych a naniosę do Bazy Powstańców Styczniowych-jestem w grupie twórców. Można także dodać dane osobiście.
Pozdrawiam

Re: Zygmunt Flatho

08 lut 2014, 21:39

Witam,

jestem zainteresowany otrzymaniem fotografii grobu Zygmunta Flatho na maila. Mój adres: adcis@wp.pl
Będę ogromnie wdzięczny za wiadomość. Nie posiadam niestety więcej informacji na jego temat, jedynie taka ze jego rodzicami byli Julianna z Cissowskich (1816-1891) i Felix Flatho. Byli wlascicielami majątku Mierzynek.

Pozdrawiam,

AC
Odpowiedz