Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Stodolińscy

05 gru 2012, 21:03

Witam serdecznie!
Poszukuję świadectw chrztu i zgonu moich Prapradziadków - Jana Stodolińskiego oraz Anieli z Dankowskich Stodolińskiej. Jan urodził się w roku 1836, nie wiem natomiast kiedy zmarł (na pewno po roku 1886). Aniela urodziła się w roku 1843, a zmarła 05.10.1915. Nie posiadam informacji gdzie się urodzili i gdzie zmarli. Jedyna wskazówka, to fakt, że pobrali się i żyli w Żabnie pow. Śrem.
Pozdrawim,
Jurek

Re: Stodolińscy

05 gru 2012, 21:41

Panie Jurku

Proszę o kontakt

jurgen342@gmail.com

Re: Stodolińscy

07 lut 2013, 20:45

Witam!
W międzyczasie, z gąszczu rodzinnych opowieści wydobyłem informację jakoby Aniela Stodolińska zmarła w Nieczajnej pow. Oborniki. Niestety, nie potwierdziłem tego faktu ani w USC, ani w parafii... Kolejny ślepy strzał.
Przyszło mi jednak do głowy jedno pytanie, na które nie znam odpowiedzi - czy mogło się zdarzyć, że śmierć Anieli nie została odnotowana w Nieczajnej z racji, że przebywała ona tam tylko w gościnie?

Pozdrawiam, Jurek

Re: Stodolińscy

07 lut 2013, 21:37

Witam
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... BgfiSxZbTA
Tu jest wzmianka o Janie z 14.10.1880
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/plain-content?id=246662

Re: Stodolińscy

07 lut 2013, 23:38

Izabelo, dziękuję za linki.
Jan Dankowski (nie Stodoliński, o którego pytałem) wymieniony w zlinkowanej karcie ewidencji jest bratem Anieli - żony Jana Stodolińskiego. Cóż za zbieg okoliczności, że właśnie na niego trafiłaś:)
Do "Gońca Wielkopolskiego" kilka tygodni temu już dotarłem. Szkoda, że w rodzinie nie została książka, której był "przedpłacicielem"...
Pozdrawiam,
Jurek

Re: Stodolińscy

08 lut 2013, 01:55

Jerzy Kołpowski napisał(a):Izabelo, dziękuję za linki.
Jan Dankowski (nie Stodoliński, o którego pytałem) wymieniony w zlinkowanej karcie ewidencji jest bratem Anieli - żony Jana Stodolińskiego. Cóż za zbieg okoliczności, że właśnie na niego trafiłaś:)
Do "Gońca Wielkopolskiego" kilka tygodni temu już dotarłem. Szkoda, że w rodzinie nie została książka, której był "przedpłacicielem"...
Pozdrawiam,
Jurek

Witam
Ciesze się, że akurat trafiłam:) Niestety na karty liter od "N" będzie jeszcze trzeba poczekać a mnie interesuje "W" i "Z" :(
Odpowiedz