Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

28 gru 2012, 19:15

Hallo,
poszukuję książki autorstwa Andrzeja Boguckiego pt. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" na Pomorzu 1893-1939
Z książki tej chciałabym uzyskac informacje o bracie mojej babci Stefanie Żołądkowskim. Byc może jest też wzmianka o jej drugim bracie Leonie.
Pozdrawiam serdecznie, Teresa Swiatkowski

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

29 gru 2012, 20:20

Witaj Tereniu,
pozycja, której poszukujesz jest w zasobach biblioteki UAM, Poznań, ul. Ratajczaka 38/40. Być może mozna otrzymać skan ze strony na której opisana jest osoba przez Ciebie poszukiwana. Na pewno mozna wykonywać zdjęcia z interesujących nas materiałów . bo z tej możliwości skorzystałam Proszę zajrzyj na ich stronę internetową. Pozycję można wyszukać w katalogu wybierajac np. nazwisko autora. Tytuł poszukiwany znalazłam jako pierwszą z sześciu wymienionych publikacji tego autora. Nie wiem czy mozna przegladać tę książkę on-line. Może te informacje Tobie pomogą .

Pozdrawiam serdecznie
krysia

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

30 gru 2012, 18:29

Tereniu,
niestety ksiązka , która Ciebie interesuje nie jest on-line ale mozna nawiązać kontakt z bibliotekarką i dowiedzieć się czy z tej ksiązki wykonali by skan o osobach które wymieniłaś w poście na forum.

http://amu.summon.serialssolutions.com/ ... ej+Bogucki

Bardzo bym chciała Tobie pomóc ale jestem zajęta opieką nad wnyczkami i sama nie mogę póki co realizować swoich planów. Piszę to dlatego gdyz posiadam kartę członkowską i korzystanie z zasobów jest łatwiejsze.
Jeśli nie zależy Tobie na czasie to będę pamiętała o Twojej prośbie.

Serdeczności
krysia
Do Siego Roku 2013

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

30 gru 2012, 22:59

Hallo Krysiu,
bardzo dziekuje Tobie za zainteresowanie, wskazowki i chec pomocy. Najchetniej kupilabym te ksiazke ale brak necie wskazowek o mozliwosci zakupu. Po Nowym Roku bede probowala roznych mozliwoscia dotarcie do tej ksiazki a jezeli pozostana bez efektu ...bede cierpliwie czekala az Ty bedziesz miala czas i wybierzesz sie do biblioteki.

Na wszelki wzpadek podaje namiary na strony wg http://books.google.pl/books?ei=WrfgUKK ... rch_anchor
Hasło Żołądkowski znaleziono na 6 stronach tej książki ... i dalej podane strony 171, 358 i 405

Pozdrawiam serdecznie i zycze wspanialego nowego roku 2013
Teresa

PS Jezeli zdobede poszukiwane informacje oczywiscie dam znac tu na forum.

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

09 sty 2013, 23:02

Hallo Krysiu,
moja prosba jest juz nieaktualna. Dzieki uprzejmosci bydgoskiej biblioteki posiadam upragnione skany.
Pozdrawiam Teresa

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

10 sty 2013, 16:43

:D Witaj Tereso,
dziękuje za informacje o skanach , które zdobyłaś w Bydgosczy w naszym rodzinnym mieście. Akurat na przyszły tydzień w "sprawach do załatwienia" była wizyta w bibliotece.
Ja przez 16-ście miesięcy mieszkałam w domu przy ul. Na Wzgórzu Dąbrowskiego tuż obok nieistniejacego masztu radiostacji zagłuszajacej audycje nadawane z "zachodu". Ochrzczono mnie w kościele MBNP -ul. Ugory, gdzie również zwiazek małżeński zawarli moi rodzice. Były to lata czterdzieste ubiegłego stulecia.

Pozdrawiam serdecznie
krysia

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

21 sty 2013, 11:58

Witam,
Jeśli chodzi o Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" to posiadam następujące pozycje książkowe, których autorem jest Henryk Łada :
1. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Pakości
2. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Strzelnie
3. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Gniewkowie
W pozycjach tych są, poza historią Towarzystwa, krótkie biogramy działaczy.
Oraz tegoż autora pozycję zatytułowana "Maksymilian Gruszczyński" - o założycielu pierwszego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w zaborze pruskim.

Dla zainteresowanych mogę sprawdzić czy dana osoba ma biogram.

pozdrawiam

Sławek

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

22 sty 2013, 11:56

Witam Teresko !!!
Osobiście spotkałam się w Poznaniu z nazwiskiem Żołądkowski dwa razy:
w szkole podstawowej miałam pana od w-f i 3 lata pózniej w Technikum Łączności uczył mnie ten sam wykładowca ale już historii. ( ze względów zdrowotnych miał zakaz lekcji wychowania fizycznego)
Nie pamiętałam jego imienia gdyż w szkole najczęściej używa się nazwisk wykładowców.
Wpadłam na pomysł i zadzwoniłam dziś do dawnej mojej szkoły i uprzejma pani poszukała spis dawnych nauczycieli i mam .
Pan profesor miał imię Ludwik czyli Ludwik Żołądkowski.
Postać ta zapisała się w mojej pamięci jako jeden z fajniejszych wychowawców młodzieży.
Teresko może to ktoś z Twoich poszukiwanych?
Pozdrawiam serdecznie z Poznania małgośka_ Klewen

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

23 sty 2013, 20:29

Hallo Malgosiu,
domyslam sie ze jest to linia pochodzaca od brata mojego pradziadka, poniewaz wiem ze w latach 50tych XX wieku mieszkali w Poznaniu. Okazuje sie ze pewnie mieszkaja tam do dnia dzisiejszego. Nie wiedzialam ze ktos byl nauczycielem, ale pojde teraz tym sladem.
Bardzo dziekuje i pozdrawiam, Teresa

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

28 sty 2013, 20:49

Tereso,
nawiązując do informacji Małgośki, znalazłam w książce telefonicznej z 2005 roku jedną osobę o nazwisku Żołądkowski- Andrzej Żołądkowski Stary Rynek , Poznań tel. 61 855 45 56/61 852 76 56 oraz dwie panie - Żołądkowska Daniela ul. Woźna tel. 61 852 08 14 i pani Hanna ul. Sczanieckiej tel. 61 866 41 79 może te osoby są spokrewnione z nauczycielem o którym wspominała nasza koleżanka .

Pozdrawiam
krysia

Re: Książka o TG "Sokół" na Pomorzu

28 sty 2013, 21:15

Hallo Krysiu,
dziekuje bardzo
i pozdrawiam, Teresa
Odpowiedz